Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg el kell tartani az...

Tényleg el kell tartani az egyedül maradt, idős szülőt?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy állítólag ha az egyedül maradg idös szülőt (a másik fél elhalálozott) köteles a gyermek eltartani támogatni,ha ugy teszik. Elvileg ezt törvény írja elő. Mi igaz ebből,ki tudja?
2018. máj. 19. 00:25
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
47%
Nem tudom pontosan hogy van, de szerintem ez a minimum, hogy segítünk szüleinken, pláne ilyen helyzetben... törvény ide, törvény oda.
2018. máj. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha szeretetben, tisztességesen nevelt akkor szerintem ez magától jön.
2018. máj. 19. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
A felnott gyerek kotelezheto szulotartasra jogi uton, de kerdem en: vajon megerdemli e a szulo a torodest, ha ezugyben birosaghoz kell fordulnia?? Ha jo a kapcsolat, a gyerek magatol ertetodoen tamogatja a szulot.
2018. máj. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
20%

"szeresd apádat és anyádat, hogy hoosú életű légy e földön"

Ez egy régebbi törvény. Ha a család jól működik manapság ez nem kérdés.

2018. máj. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Igen létezik ilyen, és eddig is létezett. Nem új keletű, csak mostanában kezdenek foglalkozni vele a médiában is.


Akárcsak a gyerektartás, a szülő- és rokontartás is létező dolog volt.


Adott esetben nem csak a szüleidet vagy köteles eltartani, ha rászorul, hanem bármilyen más rokonodat, ha Te vagy a legközelebbi élő kapocs hozzá, és nem méltatlan erre.


A rokontartást bíróságon kell kérnie annak, aki tartásra szorul. Tehát nem automatikusan jár.


Gyerek-szülő között, ha "normális" családban éltek, ezt kérni sem kell, magától értetődő.

2018. máj. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

Hát én ide nem keverném a rokontartást, mert nem egészen így van ahogy az előttem lévő írja...

A szülőtartás amúgy létező dolog az Alaptv. tartalmazza ott lehet nézegetni.

2018. máj. 19. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Rokontartásra az jogosult, aki önhibáján kívül nem képes eltartani magát és nincs tartásra kötelezhető házastársa (volt házastársa, volt élettársi). Szóval ha nem azért nem tudja eltartani magát, mert lusta dolgozni, vagy elissza a nyugdíjat, stb.


A szülő érdemtelensége esetén nem kell fizetni. Az érdemtelensége azt jelenti, hogy a szülő veled szemben kirívóan súlyos magatartást tanúsított, szóval pl megvert, bántott, fenyegetett, zaklatott, stb.

Vagy akkor, ha erkölcstelen életmódot folytat.



Nem kötelezhetnek tartásra akkor, ha emiatt nem tudnád eltartani saját magadat, vagy olyan személyeket, akiknek a tartására már köteles vagy, ilyen a gyereked, a házastársad (volt házastársad, volt élettársad)


Azt, hogy mennyit kell fizetni, egyedileg mérlegelik azt vizsgálva, hogy mik a szülő tényleges szükségletei, tehát luxusra nem kell fizetni, és azt nézik még, hogy mennyit tudsz fizetni.


A polgári törvénykönyvben keresd. A IV. könyv.

2018. máj. 19. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Azért került be kiemelt jelentőséggel az alaptörvénybe is, mert az állam egyre kevesebbet kíván költeni szociális kiadásokra.
2018. máj. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
14%
nem ,anyukám is egyedül él és nem várja el hogy én tartsam el mikor nekem is van saját családom gyerekeim.
2018. máj. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

na azért mint minden magyar jogszabályba, ide is tettek kiskaput bőven:


"és nem méltatlan erre."


na most .... a leghatalmasabb állatságot is ki lehet találni, akár szülőre akár gyerekre, és máris méltatlan. (pl én ugyan ateista vagyok és jól keresek, de kitalálom h megtértem, ez ma úgyis nyerő téma nálunk, és sajnos nem fér össze a gyerek / szülő erkölcsi felfogása az én mély keresztény értékeimmel ... kész ennyi, aztán konkrétumokat mindig lehet találni ehhez)

2018. máj. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!