Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg el kell tartani az...

Tényleg el kell tartani az egyedül maradt, idős szülőt?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy állítólag ha az egyedül maradg idös szülőt (a másik fél elhalálozott) köteles a gyermek eltartani támogatni,ha ugy teszik. Elvileg ezt törvény írja elő. Mi igaz ebből,ki tudja?
2018. máj. 19. 00:25
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

Nem csak a szülőt. Rokontartás van.


[link]

2018. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%

"nem ,anyukám is egyedül él és nem várja el hogy én tartsam el mikor nekem is van saját családom gyerekeim."


Csak akkor kell, ha magát nem tudja eltartani.

2018. máj. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
59%
Tehát egy rokon, aki egyszer az ölébe vett, mikor 2 éves voltam, amúgy fogalmam sincs, kicsoda, kitalálhatja, hogy pénzeljem?
2018. máj. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted ha így lenne ennyi hajléktalan lenne?
2018. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
81%

13

Van egy sorrend. Első körben a házastársat, élettársat kötelezhetik. Második körben az egyenes ági rokonokat kötelezik, tehát a felmenők, lemenők, nem csak szülő, nagyszülő is, illetve gyerek, unoka, dédunoka. Ha valakinek egyáltalán nincs se házastársa se felmenője, se leszármazója csak te vagy a rokona, ő nem képes eltartani magát és kéri a bíróságot, és ez nem veszélyezteti a te létfenntartásodat, sem a leszármazóid vagy felmenőid vagy házastársad létfenntartását, na akkor lehet.

De ez nem túl valószínű.

2018. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%

Tök mindegy, hogy valószínű-e, nem igazságos. Pont nemrég kérdeztem és akadtam ki, hogy ha most elpatkolok, apám kapja meg minden pénzem, nem a tesóm. Mert az nem elég, hogy apám verte anyukámat, mert engem nem bántott.


Gusztustalan dolog ez a vérbuuziság meg bizonygatás, hogy valaki egy szar.

2018. máj. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
76%
Apám kicsi koromban lelépett, anyám egész gyerek koromba kínzott és megalázott sose tartanám el egyiket se. Tőlem felfordulhat mindkettő a tartási törvény meg nem érdekel én sose fogom őket eltartani.
2018. máj. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Látod Kedves Utolsó Válaszoló!


A Te eseted az, amikor a szülő méltatlan a tartásodra.

Minden helyzet más és más, a bíróságon elő kell adni a szitut, aztán az alapján döntenek.


Apámat én sem tartanám el, alkoholista, szadista állat volt, gyakran verte az Anyámat, sokszor nem volt mit ennünk, mert mindent elivott. Mivel nem volt hova mennünk, a kényszer tartott ott bennünket, és hallgattunk, mint a sír, nehogy állami intézetbe kerüljünk. 16 éves koromtól pedig már én vertem őt! Még most is retteg tőlem. :)

2018. máj. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez a rokontartás érdekes. Akkor mondjuk van egy utált nagynéni, aki alapvetően nem bántott, csak éppen kiszerkírozott (verbálisan) a világból egész életemben. Ha anyám meghal, senkije sem lesz (nem ment férjhez, gyereke sincs, másik testvére sincs).

A nyugdíja kb. 50 ezer (mert bár végigdolgozta az életét, bejelentve az utolsó 20 évben nem volt sehova).

Akkor pl. tarthatom el a nagynénit? (Nem vagyunk kapcsolatban amúgy, megszakítottam vele, amikor már nem lehetett vele két mondatot úgy váltani, hogy ne szekált volna, BÁRMIÉRT. Gyerekemnek a név választás, aztán az, hogy szülés után rögtön nem néztem ki úgy, mint egy topmodell. Akkor borult ki a bili, amikor a gyerekem iskolaválasztása miatt is beszólt és kiosztott, akkor döntöttem úgy, hogy "nagylány" vagyok már, nem vagyok köteles elviselni egy unatkozó vén hárpia kötekedését.

Most akkor őt nekem az egyetemista lányom rovására el kell majd tartanom?

2018. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi van akkor, ha nem vert rendszeresen ("csak" alkalomadtán, de akkor nagyon, viszont ezt se bírom bizonyítani így harminc év távlatából), de egyébként tönkretett lelkileg, és ezt nem csak úgy nyafogásból mondom, több év terápia kellett ahhoz már felnőttként, hogy "normális" legyek. Ezt nem lehet bizonyítani, de olyan gyerekkorom volt mellette, hogy az ajtót se nyitottam rá, látni se bírom. Ha köteleznének arra, hogy tartsam el (végül is jogosan, ő is etetett tizennyolc évig), akkor biztos, hogy nem lenne benne köszönet, az összes szemét húzását is visszakapná a pénzével együtt.
2018. máj. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!