Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Terhes vagyok és nem tartom a...

Terhes vagyok és nem tartom a kapcsolatot az édesanyámmal. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, házas, önálló életet élek lassan 6 éve. Nagyon nehéz gyermekkorom volt, édesanyám hangulatingadozásai és testi/lelki bántalmazásai miatt mindig frusztrált, sérült voltam és egy kicsit vagyok is.

Lényeg a lényeg, az utóbbi években habár óvatosan, de próbáltam törödni vele és napi szinten keresni, jól elvoltunk, de ahogy terhes lettem az anyukám bekattant én pedig ezerszer érzékenyebb lettem a dolgaira, mint eddig. A pasiját, aki tinikoromban fogdosott részegen és bámulta a fenekem (anya tudja) nagypapának becézi.. pletykaként kezelte a nagyon korai terhességem, amit kértem, hogy ne mondjon senkinek.. rendszeresen vízbe fojtja a macskái kölykeit, mert “bajosak”.. a lista megy tovább, lényeg a lényeg, hogy olyan dolgokat csinál, amiket képtelen vagyok tolerálni és ezt vele is közöltem. Soha nem akarom, hogy a párja lássa a gyermekem és nem tartom anyámat sem mentálisan egészségesnek ehhez. Viszont a nagyszüleim és a rokonok nagyon szomorúak a helyzet miatt és tölem várják a megoldást. A családi légkör szörnyü, engem igazságtalannak és makacsnak nevez az anyám, bocsánatot kérni nem fog. Mit tegyek?


2018. máj. 20. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy ember legyen számodra szempont, és az te magad vagy. (Plusz a gyerek.) Senki más! Mindenki más csak árt neked, akármit beszélnek.
2018. máj. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit se tegyél, anyádnak nyilván trauma volt a saját terhessége, ezért kattant be a tied miatt. A gyermeked érdekében zárd ki az életedből azt a nőt meg a bikáját is. Sajnálom őt, de a saját pszichés gondjait neki kell megoldani- neked meg meg kell védeni a gyerekedet tőle.
2018. máj. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a francba! Majd a rokonság oldja meg magának.
2018. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a problémát, rokonokhoz elmehetsz édesanyád és a kandúrja tudta nélkül is. De szerintem ezt hagyd amíg terhes vagy, majd a pici babával. Ne te rokkanj bele más saját gondjaiba, te is ember vagy, neked is vannak érzéseid és gondjaid, mindig te legyél magadnak az első.
2018. máj. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A rokonok foglalkozzanak a saját dolgukkal, és ne a tieddel. Nyugodtan lehetnek "szomorúak", ez nem a te problémád. Ne engedj az életedbe olyan embereket, akik rombolnak, akkor sem, ha a "családhoz" tartoznak. Az a pici gyerek semmiről nem tehet, ne tedd ki olyan hatásoknak, amiket te is nagyon nehezen viseltél. Add meg neki az esélyt, hogy bár kisebb, de egészséges lelkületű családban nőjön fel, és neki ne kelljen felnőttként a romokból összekaparni az életét. Muszáj meghúzni bizonyos határokat, és ha anyukád meg a pacákja nem tud viselkedni, akkor elnézhetnek a hegy felé.
2018. máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rokonoknak prezentáld a megoldást! Soha többé ne találkozz még velük se! Problem solved
2018. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Remélem a gyereked apjával legalább jól elvagytok...anyuddal a helyedben én minimálisra csökkenteném a kapcsolattartást, a pasijával még annyit sem.. ( ha ez lehetséges).Anyud, ha meglátja majd az unokáját talán megenyhül, vannak ilyenek is.Majd meglátod, de mig terhes vagy ne nagyon keresd, az idegesség nem tesz jót..A rokonság véleménye miért szempont? Nekem is vannak olyan rokonaim akiknek az egész életük arra ment el, hogy másokkal voltak elfoglalva, de őket évek óta nem láttam, nem is ismerik a kisfiam, mégsem hiányoznak egy kicsit sem. A macskát meg ivartalanítani kellene.
2018. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Tűnj el anyád életéből.
2018. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A rokonok nyilván nincsenek tisztában az előzményekkel, ezért állnak értetlenül a dologhoz. Ebben az esetben nem lehet elítélni őket: Látnak egy lányt, aki nem hajlandó a szüleivel együtt megjelenni, az nagyszülői örömöket megtagadja az anyjától... Gondolom, a rokonoknak nem dicsekedett el az anya, hogyan bánt veled gyerekkorodban ő és a "farka".

Talán egy kis infó segítene a tisztázásban, és az alapján megértenék a helyzeted.

Az is megoldás, hogy te hívod meg azokat a rokonokat, akiket akarsz, így nem kell mindenkinek jópofizni. Akinek meg nem tetszik, pukkadjon meg, csak mossa le maga után a falat!

2018. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ebben az esetben az a szomorú, hogy akkor kellett volna a gyámügyhöz fordulnod, de nem lehet hibáztatni emiatt téged, egy gyereknek kevés lehetősége és főleg tapasztalata, tudása van védenie magát. Nem is miattad írom ki ezt igazán, csak hátha olvassa gyerek, aki hasonló cipőben jár, tudja, hogy mi a teendő.


Akkor lenne nyoma a dolognak, és esetleg még távolságtartási végzést is kérhetnél, de ez nem biztos.

Amit még meg lehet próbálni, hogy ha semmire nem számíthatsz, és nem is akarsz számítani felőlük, akkor méltatlansági keresetet indítasz anyukád ellen, amivel egyfelől kitagadod magad az örökségből, másfelől viszont a te majdani szülőtartási kötelezettséged is megszűnik.


Ez majd akkor lesz fondos dolog, amikor az anyukád nyugdíjas lesz, nem lesz normális nyugdíja, és a gyerek alkotmányos kötelessége eltartani a szülőt. Ha ő nyugdíjas otthonba kerülne, még az akarata ellenére is kötelezheti az otthon a gyereket a fizetésre, vagy végrehajtást kezdeményezhetnek ellene. Márpedig neked a gyereked lesz az első, tőle vennék el az anyagi javakat.


Beszélj ügyvéddel, hogy milyen megoldást javasol ebben az esetben. Mivel az ügy már elévült, nem lesz büntetőeljárás, de azért ebből a szempontból fontos lehet.


Állatvédőknél meg elújságolnám az infót a macskákkal kapccsolatosan.

2018. jún. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!