Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a megoldás szerintetek?

Mi a megoldás szerintetek?

Figyelt kérdés

Anyukám hetek óta heti több x tönkretesz lelkileg, mert ha bármit mondok ami neki nem tetszik, kegyetlenül leordít, mindennek elmond. Ma pl. elegem lett már, több hete nincs mosogató a konyhában, a mikró is tönkrement, a mosogatógépet meg nem akarja rendszeresen bepakolni. Így hát a zuhanyzóban kell mosogatni, ami eleg koszos, budos szagú, ott szerencsétlenkedni, a szivacsot se lehet hova lerakni olyan koszos. Na nekem ebből elegem lett, megmondtam hogy igen is ez milyen már, hogy a szerelőre sincs pénz, mikróra se, napok óta rossz a gyomromnak a zabkása a koszos edényekben mert alig lehet elmosni. S úgy bántott megint, mint az őrült torkaszakadtából, befogtam a fülem, mindenfélének elmondott, még mindig remegek,írni alig bírok, nem vagyok magamnál olyan rosszul esett. Tegnap is volt valami ilyesmi.

17/L



2018. márc. 29. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Leültök és megbeszélitek. Ha ez nem megy, akkor nincs mit tenni, megvárod a 18-at, aztán viszlát.
2018. márc. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

1. Megpróbálsz suli mellett vmit dolgozni pár hétvégén, hátha összejön egy mikróra való.

2. Megvárod, míg nagykorú leszel, keresel munkát és lelépsz, ha nem bírod elviselni.

2018. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%

1. Te is takaríthatsz.

2. Ha nincs pénz, vállalhatsz diákmunkát.

2018. márc. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Csak van valaki rokonotok, nagyszülő, nagybácsi-néni? Lehet, hogy depressziós, lehet, hogy egyedül képtelen elintézni ezeket a műszaki ügyeket: akkor segítséget kell kérni. A mikró lehet, hogy javítható, csak el kéne vinni, kérj ismerőstől segítséget. Ha a pénz a probléma, akkor valóban vállalj diákmunkát, bár abból csak egy hónap csúszással lesz pénz, de az is jobb a semminél. A koszt el lehet takarítani, azt te is meg tudod csinálni. A mosogatás hatékonysága nem függ a helyszínétől, víz kell hozzá, mosogatószer, szivacs meg kéz.

Próbálj meg rájönni, mi a baja: mostanában történt valami vagy huzamosabb ideje? Gondolom, apuka nincs. Lehet, hogy ő tud valamit, csak neked nem akarja elmondani. Veszekedés nélkül, nem számonkérően, hanem érdeklődve rá lehet kérdezni, hogy van-e valami baj, amit eddig nem mondott.

2018. márc. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
56%
Attól hogy ő nem akarja rendesen bepakolni a mosogatógépet te még megteheted 😉
2018. márc. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó rendben értem én, hogy megcsinálhatnám, bár mivel nem dolgozik semmit, a házimunka azért kitelenne szerintem. Nem is a mikróval, modogatás stb. van a nagyobb problémám, hanem ahogyan beszél (ordít leginkább) velem és a testvéreimmel is egyaránt újabban szinte mindenért. Régen nem ez volt.
2018. márc. 29. 13:26
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Persze, hogy ordít, mikor lusták vagytok mindannyian.
2018. márc. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem dolgozik, akkor persze, hogy nincs pénz semmire. Vagy már nyugdíjas?
2018. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem dolgozik? Miből éltek? Apukáddal mi van?
2018. márc. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Apukám meghalt, elvileg gyereknevelés miatt nem. Viszont már megint alig bírom magam összeszedni mert ordított velem, és tegnap is. Nagyon elviselhetetlen már.
2018. ápr. 3. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!