Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor mi lenne a helyes...

Ilyenkor mi lenne a helyes döntés/megoldás? (többi lent)

Figyelt kérdés

Holnap az osztállyal színház lenne késő délután felé, viszont én "beteg" lettem. Ez alatt azt értem, hogy kicsit fáj a hasam, leginkább akkor, amikor megyek. Legszívesebben mennék suliba is, de az orvos kiírt a hétre. Viszont anya emiatt a kis hasfájás miatt nem enged el a színházba, pedig mondtam neki, hogy ez csak pár óra és ülni fogok. Ellenérvként erre azt hozta, hogy a színházhoz is el kell jutni valahogy, de az max fél órás út lenne. Jelenleg ott tartunk, hogy akkor inkább megyek suliba holnap, hogy elengedjen a színházba, mert én nagyon szeretnék menni.

Szerintetek hogy lehetne megoldani ezt a problémát? Mi lenne a helyes megoldás? Nem szeretnék vele ennél jobban összeveszni, de én tényleg szeretnék menni.

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. márc. 26. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Ennyi erővel iskolában is csak ülsz
2018. márc. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Csodás az anyukád. Én biztos megengedném neked azt, hogy csak színházba menj. Már csak azért is, mert gyerekkoromban ugyanígy jártam. Ki voltam írva egész hétre, péntek délután lett volna a színház, amikor ugye már egyébként is jól voltam... és nem engedtek el. Utána meg egy hónapig hallgattam az osztálytársaimtól, hogy mennyire jó volt.


Egyébként ha valóban rosszul vagy, akkor ne menj suliba, és a műsort is hagyd ki. Betegen biztos nem ülném végig a napot a suliban. Aztán utána mi lesz? Mész akkor egész héten? Nem éri meg. Vagy egy napot mész, aztán otthon maradsz? Az meg olyan kamu-szagú, hogy nem is vagy beteg.


És ha kihívnak felelni, és a hasfájás miatt rossz jegyet kapsz? Az sem éri meg. Vagy tesizni úgy...


Szerintem a legjobb az lenne, hogy bepróbálkoznál még egyszer anyukádnál. Ha nem, akkor suliba se menj.

2018. márc. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Igen, ott is ülök, viszont minden nap van tesi, a tanár pedig csak akkor engedi hogy ne tesizzek, ha van róla orvosi papírom, hogy fel vagyok mentve a tesi óra alól, viszont nincs ilyenem. Futás közben összeesnék, szóval ez kilőve, pedig gondoltam arra, hogy akkor inkább bemegyek.


Második válaszoló: Még általánosban én is jártam így egyszer, hogy betegség miatt nem tudtam elmenni, és elég rossz volt hallgatni a többieket úgy, hogy imádok színházba járni. Egyébként nem vagyok olyan rosszul, csak egy kis fájdalom az egész. Lazán kibírható, csak kellemetlen egész nap fájó hassal csinálni a dolgokat.

Anya is előhozakodott már azzal, hogy ha elmegyek színházba, de suliba nem, az olyan kamu szagú és hogy mit gondolnának a többiek. Viszont már nem egyszer volt olyan, hogy szintén színházba mentünk, és azok a betegek, akik nem voltak olyan rosszul, ők is jöttek és jól érezték magukat.

2018. márc. 26. 16:01
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Senkinek nem tűnik fel h a kérdés már volt mult héten is.
2018. márc. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem hiszem, hogy bármelyik orvos is kiírna azért, mert menstruálsz elviselhető mértékű fájdalommal. Ráadásul annak még jót is tesz, ha mozogsz, előbb abbamarad a fájdalom.
2018. márc. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Benne van a törvényben (20/2012-es EMMI-rendelet, 51.§), hogy abban az időszakban, amelyre az orvosi igazolásod szól, a köznevelési intézményt nem látogathatod (és más iskolai programot sem). Tehát, ha az orvos kiírt a hétre, akkor nem mehetsz közösségbe, ha szeretnél, akkor sem. Ennek járványügyi okai vannak. Sajnálom, de ha mégis elmész akár az iskolába, akár a színházba, törvényt sértesz.
2018. márc. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Négyes: A múlt hetit nem én írtam ki, és nem is tudtam hogy volt már ilyen kérdés. Ha tudtam volna, és ott megtaláltam volna a megoldást, akkor nem tettem volna fel a kérdést.


Ötös: Nem menstruálok....


Hatos: Nem vagyok fertőző, csak a hasam fáj.


De amúgy már megoldódott a probléma, köszönöm a segítséget!

2018. márc. 26. 19:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Nálunk az a szabály, hogy ha a gyerek olyan beteg, hogy nem tud iskolába menni, akkor evidens, hogy szórakozni se megy. Ha a szórakozáshoz jól van, akkor az iskolához is
2018. márc. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi lett a sztori vége? Elmentél suliba/színházba?
2018. márc. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, végül elmentem a színházba. Vettem be gyógyszert, így nem fájt a hasam annyira. :)
2018. jún. 7. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!