Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek az a megoldás ha...

Szerintetek az a megoldás ha majd ha teljesen önálló leszek, akkor teljesen megszakítom a kapcsolatot a családommal?

Figyelt kérdés

Apukámnál és feleségénél lakom 10 éves korom óta.

Az első perctől kezdve utált, és naponta x alkalommal hallgathattam a cinikus beszólásait, aminek az volt a lényege hogy én hülye vagyok / ügyetlen vagyok / mindenki utál. De hetente legalább egyszer kitalált valami "meglepetést", például kidobta a szekrényből a szemetesből a ruháimat, a fogkefémet odaadta játszani a gyerekének (aztán nem értettem miért nőnek nagy gennyes puklik a nyelvemen), eldugta a telefontöltőmet mielőtt elmentem volna több napról otthonról de nem mondta meg hogy hova, amikor az első szerelmemet áthívtam akkor addig alázta amíg elbőgte magát, stb...


Persze jobb sorom volt mint aki éhezik vagy alkoholisták a szülei vagy ilyesmi, de azért nekem se volt jó kapcsolatom apukám feleségével, és ezen keresztül apukámmal se, mivel az volt a "taktikám", hogy nem kerülök a szeme elé, hanem bezárkózom a szobámba egész napra amikor otthon vagyok.


Most egyetemista vagyok, ezért nem lakom otthon, de sajnos kell velük is időt töltenem. Mindenesetre elképesztően nagy súly gördült le a vállamról mióta egyetemista vagyok!

Otthon próbálok nem feltűnést kelteni, és egy-két szóval válaszolok ha kérdeznek tőlem valamit (ami általában az hogy hogy megy az egyetem). Ha próbálok valamit mondani, vagy apukám valamiről beszélgetni velem, akkor a felesége nem bírja megállni hogy valami cinikusat ne fűzzön hozzá...


Pl. szenteste reggelén ugye együtt volt a család (hurrá...), apukám meg egy előadást tart nekem arról hogy elég ha 30 éves koromban házasodom meg, nem kell elsietni (na nem mint ha házasodni készülnék, nem tudom hogy jutott eszébe). Erre a felesége röhögve "jaj ugyan már, házasodjon meg az első emberrel aki szóbaáll vele, ha lesz olyan... hát nézzél már rá!".

Ez persze teljesen alaptalan, sosem volt gondom a párkapcsolatokkal...

De (akármennyire ciki), akkor belegondoltam hogy hát nem igaz hogy soha nem fogja abbahagyni ez a nő csesztetésemet, és a templomban el is bőgtem magam mindenki előtt.

Bőgni általában azért nem szoktam, de ha velük kell időt töltenem, és nem sikerül feltűnés nélkül átvészelnem, és elkezdi a cinikus baromságait a nő, akkor utána egész nap tiszta ideg vagyok, amin nem tudok segíteni. Sőt, gyakran szorongok amikor tudom hogy nemsokára találkoznom kell a családommal...


Ezért gondoltam hogy ha diploma után lesz rendes munkám akkor minden kapcsolatot megszakítok ezekkel az emberekkel. Ez megoldás szerintetek? Eléggé bűntudatom van hogy a hátam közepére nem kívánom őket szívem szerint, de a pénz meg azért jól jön egyetem alatt.


2018. máj. 21. 16:38
 1/10 anonim válasza:
96%
Igen. Válogasd meg a környezeted, amint teheted. A családját az ember nem választhatja meg, de eldöntheti, hogy tartja-e velük a kapcsolatot vagy sem. Ha lehúznak, akkor tüntesd el az életedből őket.
2018. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Apádnak nem tűnt fel soha, mit művel ez a r!banc veled? A helyedben már leültem volna vele, és elmondom, hogy ő az apám, szeretem, nem akarom feldúlni a házasságát, de a nejével nem kívánok találkozni. Felsorolnám, miért nem, aztán javasolnám, hogy jöjjön el, ha látni akar. Keresnék nyárra, meg esetleg pár hétvégére valami diákmelót, igyekeznék úgy tanulni, hogy minél magasabb ösztöndíjam legyen, és szépen leválnék a családról. Ha apádban maradt egy csepp jóérzés, továbbra is támogatni fog, amíg lediplomázol, amúgy elvileg jogosult vagy rokontartásra - nem írtál anyádról, ha él, tőle is kérhetsz pénzt.

Amúgy már régen beszóltam volna a nőnek olyat, hogy egy napig nem tér magához, de nem biztos, hogy ez jó megoldás.:-)

2018. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat egyébként!


#2

Apukám kamasz koromban mindig azt mondta amikor hisztizett a felesége hogy engedjem el, majd lenyugszik. Le is nyugodott, csak később újrakezdte...

A cinikus dolgoknak meg vagy felül (pl. ha valamit rosszul csinálok akkor tényleg ügyetlen vagyok, jól mondja a felesége), vagy elengedi a füle mellett. De tényleg le kéne vele ülni beszélni hogy őt akarom látni a felesége nélkül, csak mivel házasok ezért egy háztartásban élnek...


Anyukám él, csak külföldön. Régen küldött relatíve sok pénzt, manapság viszont volt olyan is hogy ő könyörgött nekem hogy küldjék pénzt mert nincs egy vasa se...

2018. máj. 21. 17:18
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, igen, ez lesz a megoldas, mert az egyertelmű, hogy apad felesége "szabadulna" tőled és nagyon úgy néz ki, hogy apád sem áll ki melletted. Legalábbis, ha máskor nem, a Szenteste "levágott" szövege utan, latnia kellett, hogy mi a helyzet.
2018. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A létező legjobb megoldást találtad ki.
2018. máj. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Neked magyar az anyanyelved?


Amúgy meg nem költözni meg menekülni kell, hanem visszaszólni.

2018. máj. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6

Miből tűnik úgy hogy nem?

2018. máj. 21. 19:32
 8/10 anonim ***** válasza:
51%
Semmi baj sem a nyelvtannal, sem a helyesírással.
2018. máj. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Helyesen döntesz,Édesapád is majd akkor eszmél ha elveszitett..
2018. máj. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Aki mást méltányolható okból származó erős felindulásban megöl, bűntettet követ el, és két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Így belegondolva nem is olyan hosszú idő...

Az legközelebbi konyhakést ajánlom, kifejezetten effektív szerszám, különösen a nyak tájékán (tekintve, hogy ott található a nyaki ütőér és a légcső [egy jól irányzott vágással mindkettőt át lehet vágni, onnantól meg kampec])

2018. nov. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!