Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám miért csak velem, a...

Apám miért csak velem, a lányával mer szemétkedni, mással nem?

Figyelt kérdés
Itthon maradtam a kedvéért egyetem alatt, de szörnyű.
2018. máj. 25. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen formában nyilvánul meg ez a szemétkedés?
2018. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minent nekem kell, mikor ő van itthon egész nap.
2018. máj. 25. 18:09
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Hagyd ott. Az ilyenek csak akkor fogják fel, mekkora kincsük volt.
2018. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
El tudod magad tartani?
2018. máj. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kispotzak ***** válasza:
92%

Nem sok minden (pontosítok: semmi sem) derül ki a kérdésedből. Milyen az a szemétkedés, mit csinál pontosan? Milyen egyébként a viszonyotok? Ha problémád van vele, tudsz vele erről beszélni? Szoktatok veszekedni? stb.


Vkinek válaszoltál, h "mindent neked kell" (gondolom, megcsinálni, pl háztartási munka), pedig ő van otthon egész nap. Ez önmagában nem "szemétkedés", hanem valszeg megszokás, ami feltételezem nem most alakult ki, hogy egyetemre mentél, hanem mindig is így volt nálatok. Ráadásul ezt a fajta "szemétkedést" nem azért csinálja veled, mert csak a lányával meri megtenni, hanem nyilván nem a másodunokatestvérét vagy a szomszédot fogja áthívni, hogy főzzön vagy mosogasson...


Ha ilyen jellegű problémád van, egyszerűen próbálj leülni és megbeszélni vele. Apa, suliba járok, amikor itthon vagyok, tanulok, te viszont egész nap itthon vagy. Az oké, h pl a saját szobámat rendben tartom, vagy hazajövet bemegyek a boltba, de pl tök jó lenne, ha te főznél, amíg itthon vagy, ne nekem kelljen este nekilátni. - ezeket meg lehetne beszélni vagy legalábbis megpróbálni. Ha pedig nem megy, még mindig dönthetsz úgy, h megpróbálkozol a kolesszal vagy albérlettel. (Ha csak "miatta" döntöttél úgy, hogy otthon maradsz az egyetem alatt, az úgy tűnik, h volt választásod. Akkor viszont most is van).

De még ha otthon is maradsz vele, akkor is van. Jelezheted, mi az, ami neked nem fér bele az idődbe, mi az, amiben igenis szeretnéd, h ő csinálja, míg a többi dolgot gond és veszekedés nélkül elvégzed te.

2018. máj. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A szemétkedés és az, hogy kellett neki egy házicseléd nem ugyan az.


Első esetben ha kiszolgáltatott vagy, és nincs választásod ezért hagyod második esetben csak szimplán hülye.


Senkit nem szabad hagyni ennyire elkényelmesedni.

2018. máj. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ma például lázas voltam, hullabeteg, folyt rólam a víz. Hiába mondtam, hogy rosszul vagyok, elfáradtam. Le zavart boltba és nekiállított főzni...

Arról nem is beszélve, hogy nem is evett a kenyérből, amit hozatott

2018. máj. 26. 00:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy, nemet kell mondani. Van ilyen szó. Mit csinál veled, megver?
2018. máj. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!