Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy csalódtam a...

Normális, hogy csalódtam a férjemben azért, ahogy a lányával viselkedett?

Figyelt kérdés

A lányával ősszel teljesen megszakította a kapcsolatot. Azért, mert a lány otthagyta azt az egyetemet, amit az apja választott neki...

Már a felvételi előtt is mondta a lánya, hogy nem akar oda menni, mert az egy nagyon nehéz szak, ő nem az a tanulós/magolós típus. De a férjem csak mondta a magáét, hogy jó lesz az, meg majd belejön, ő is mennyire szeretett ott, stb. Nem érdekelte, hogy a lánya nem olyan beállítottságú, mint ő, vagy hogy nem szeretné azt a munkát, amit az apja erőltetne rá. De ettől függetlenül elkezdte, persze gyűlölte, heti 2-3 napot volt ott és jött is haza, ahogy tudott. Októberben elmondta, hogy kiiratkozik, mert azért felesleges fizetni a félmilliós évi tandíjat, hogy megbukjon folyamatosan. Volt nagy balhé, a férjem kiakadt, de még én is azt mondom, hogy nem jogosan... Összeveszett a lányával és nem beszélt vele lassan fél éve.

Azóta is azt mondja, hogy addig nem is áll vele szóba, amíg nem megy vissza az egyetemre.


Engem viszont ez eléggé kiábrándított, hiszen csak a saját lánya, és nem követett el semmilyen halálos bűnt, hogy így viselkedjen vele. Mégis úgy rendelkezne vele, mintha a tulajdona lenne... Ráadásul amíg nem volt ez a balhé, mindig azt mondta, hogy nem akar több gyereket, meg neki elég egy, stb. Én ezt nem is bántam, mert még csak 26 éves vagyok, nekem sem hiányzik az életemből a gyerek. De már ott tartunk, hogy naponta felhozza a gyerek-témát és kicsit úgy érzem, hogy azért lett neki ez ennyire fontos most, mert a lányával már nem beszél egyáltalán. Viszont én jelenleg úgy érzem, hogy egy férfinak, aki képes így viselkedni a saját gyerekével azért, mert az nem azt akarja tanulni, ami az apjának tetszik, biztosan nem szülök gyereket.


2018. márc. 18. 13:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Teljesen jogosak a gondolataid, reálisan látod a dogot. Hány éves a férjed?

Nehéz kérdés ez, mert ha nem szólsz bele, akkor marad a jelenlegi állapot. Ha beleszólsz, akkor meg veled is összeveszik, amilyen makacs. Mégis azt tanácsolom: ezt a döntést neked kell meghozni. T

2018. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
51%
Te tudod, hogy mennyire vagy jó kapcsolatban a férjeddel, mennyire ábrándultál ki belőle.
2018. márc. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen érthető h csalódott vagy.

Én sem akarnék ilyen férfivel gyereket vállalni.

Úgy viselkedik felnőtt létére mint egy ovis. Szomorú h ezt az énjét eddig nem láttad. Szerintem is most azért akar csak gyereket, h őt irányíthassa! Piríts rá! Vegye észre h mekkora barom

2018. márc. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Nehéz szembenézni azzal, hogy nem ismertük meg kellő alapossággal a házastársunkat. Próbáld neki megmagyarázni, hogy a gyerek a tulajdonságoknak és képességeknek csak a felerészét örökölte tőlünk, ezért badarság magunkhoz hasonlítani. Ha valóban szereti a gyerekét, akkor a gyerek tulajdonságait ismeri meg kellő alapossággal és a gyerek képességeinek, érdeklődésének megfelelő iránya tereli és ebből nem szabad hiúsági kérdést csinálni.Persze a fafejű embereket nehéz meggyőzni.
2018. márc. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen megértelek! Egyáltalán nem jogos a kiakadása és szegény lány, így is ő erőltette rá. Van egy ismerősöm, aki már legalább 10 éve jár egyetemre, de még diplomája nincs, sőt 2 éves képzést se végzett el közben, szóval csak van a nagy világban. A lánynak legalább van esze és több, mint az apjának. Szerintem is csak pótolni szeretné, amiért ők összevesztek. Hàtha lesz egy olyan gyereke amilyet szeretne. Én az írasod alapján azt vettem le, és SEMMIKÉPP NEM ROSSZINDULATBÓL, hogy Te egy önalló, független nő vagy, aki a saját életét szeretné élni, gondolom a karrierjére koncentrálni, amibe még vagy egyáltalán nem fér bele a család. Ha rosszul gondolom, akkor bocsánat, de valóban gondolkozz el, ha hosszú távra tervezel a pároddal (majd gyereket is), mert a felfogása nagyon rossz. Téged nem próbált meg irányítani? És azért szerintem köztetek is van jó néhany év korkülönbség.Összefoglalva: mindenben igazad van!
2018. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%
Ja, bocsi! Nem figyeltem, hogy a férjed már 🤔 húha, így még nehezebb az ügy
2018. márc. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
59%
Jó nagy macskajancsi ez a csávó.
2018. márc. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Én gimnáziumban nem mentem arra a szakra, amit apám akart. Amikor felvettek az általam kiválasztott szakra, megjött az eredmény, világosan emlékszem rá, hogy rám sem nézett csak bámulta a tévét undorral az arcán. Utána úgy tette pokollá az életem, ahogy tudta, folyamatosan cseszegetett, vagy ignorált. komolyan nem normálisak ilyen esetben az emberek. Míg az osztálytársaim nagy részét támogatta a szülőjük, belőlem egy önértékelési zavarokkal küzdő ember lett. Viszont kitartottam a tervem mellett és jelenleg ebben a szakmában dolgozom. De apámmal teljesen megromlott a viszonyunk, már meghalt és még én bánom, hogy nem lett ez másképpen.

Ja és nekem is van olyan ismerősöm, aki 10 éve csinálja ugyanazt a szakot, mert utálja és rástresszel.


Nem tudom, akkor a férjed az életben nem akar a lányával beszélni emiatt? Ja és igazad van, ne szülj neki. Mert megértem, hogy valaki felhúzza magát egy ilyen döntésen, de fél évig nem beszélni vele....

2018. márc. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jogosak az érzéseid és próbáld vele megbeszélni. Attól még semmi sem lett jobb egy házasságban, hogy ez egyik lenyelte minden baját. Beszéld meg vele, mondd el neki ezt az aggodalmad, hogy ha nektek lenne gyereketek, akkor annak is kötelező lenne-e oda járni, aztán meglátod.


Amúgy biztos kell neked így ez a házasság? Értem, hogy még te sem akarsz gyereket, én is 26 vagyok és nekem sem kéne még gyerek, de nem 30 évesen pánikolva, válófélben akarom majd keresni hozzá a pasit. Ha már most tudod, hogy nem ő az és nem ezt szeretnéd, akkor ne húzd.

2018. márc. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
Ez nálam már elég erős szakító indok lenne.
2018. márc. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!