Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám ki akar tagadni a családb...

Apám ki akar tagadni a családból, ha kollégiumba költözök. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elsős gimnazista vagyok, iskolát szeretnék váltani, ami egy jó 120 km-re van tőlünk, szóval kollégista kéne legyek. Mikor apám megtudta ezt, megmondta, hogy kitagad a családból, soha egy fillért nem fog adni, minden kapcsolatot megszakít velem és elköltözik a családtól. Most őszintén, mi a francot csináljak?

Azzal "indokolt", hogy még buta gyerek vagyok.

Emberek, valaki kérem segítsen. :(


2018. máj. 30. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

A te döntésed miatt költözik el a családtól? Nem csak egy "indokra" várt, hogy lelécelhessen?

Anyukád mit szól? Ha ő támogat, ne foglalkozz apukáddal. Amit művel, az nettó érzelmi zsarolás. Ne engedj neki!

2018. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Anya támogatna, de már apám telebeszélte az ő fejét is és mivel nagyon fél tőle és nem akar botrányt, ezért már egyre jobb ellene van ő is a dolognak.
2018. máj. 30. 19:59
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Boldog család lehettek ti,te se oknélkül futnál 120 kmre otthonról. :/
2018. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Igazából a környezetedben kellene segítséget találnod - édesanyádról írod, hogy fél, de egyéb rokon, esetleg az apai nagyszülők...? Esetleg egy tanár a mostani iskoládban? Családgondozó, nevelési tanácsadó az önkormányzatnál? Ha bántalmazásos a helyzet, akkor a nane.hu (nincs jelentősége, hogy lány vagy-e vagy fiú).

Jogilag apád nem tagadhat ki csak úgy, ki lehetne tőle perelni a tartásdíjat, már ha van jövedelme, de nyilván addig is élned kellene valamiből.

Valóban zsarolás, amit csinál, de nem kell beadnod a derekad. Ugyanakkor ha most gimnáziumba jársz, érdemes megfontolni, valóban érdemes-e iskolát váltanod, ill. nem kerülsz-e csöbörből vödörbe, ha egy valószínűleg nem annyira jó családból más városba költözöl.

Ha felvettek gimnáziumba, annyira azért nem lehetsz "buta gyerek" :).


(U.i.: Biztos, hogy veszítene a család azzal, ha apád megvalósítaná a fenyegetését és elköltözne? Nyilván ez az anyagi helyzetetektől is függ, és persze az apád erőszakosságának a szintjétől.)

2018. máj. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
86%
Inkabb tamogatnia kellene, hogy jobb suliba jarhass. Valami nem stimmel... Nem ilyet mondana ha feltene...
2018. máj. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
120 kilométerre suliba?
2018. máj. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondd neki hogy próbálja meg veled emiatt megszakítani a kapcsolatot. Hajrá. Ha ennyit ér neki a családja akkor gyerünk, próbálja ki.


Állj ki magadért, hajrá. Erősítsd Anyukádat ugyanebben. De utána azonban tedd is le az asztalra amit illik.

2018. máj. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem ez a legkevésbé sem tartana vissza.

Nézzük csak, mivel fenyeget:

1. "kitagad a családból",

Ha hazautazol, köteles beengedni. Kiskorú gyereke vagy, köteles etetni, ruházni stb. Az örökség meg gondolom sokára lenne aktuális, de ha kitagad, akkor is jár a normál (végrendelet nélküli) örökség egyharmada neked "kötelesrész" címén.


2. "soha egy fillért nem fog adni",

Az 1. pontban írtak már eligazítást adnak. Egyébként, ha anyukád is dolgozik, akkor érdektelen, majd ő ad.


3. "minden kapcsolatot megszakít velem"

Ezek után nem is tudnám ezt fenyegetésnek felfogni. Inkább biztatásnak. :DDDDDD


4. "és elköltözik a családtól"

Vicces. Nos, ha elköltözik, akkor nyilván anyukád pénzéből + a gyerektartásból élnétek. Ill. ha anyukád semmit se csinál, akkor nem lesz gyerektartás.

De az biztató, hogy nem fog cseszegetni otthon, mikor hazautazol. Szóval én ezt is inkább biztatásnak érzem.


Viszont azt nem írtad, hogy TE miért akarsz iskolát váltani. Lehetséges, hogy olyan oka van, amit érthető, ha nem néz jó szemmel apukád.

2018. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Óóóó.... ilyet nekem is mondott csak én 20 voltam és egy sporttól akart eltiltani ami az életformám lett és ott voltak a barátaim is. Fogtam a holmim és elköltöztem. Ki kell fújni a szelet a vitorlájából, nem kell egyből beijedni.
2018. máj. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1. Középiskola befejezéséig apádnak tartási kötelezettsége van, nem tagadhat ki.

2. Eddig kb. "normális" volt a családod? Mert ha igen, akkor én sem támogatnám, hogy 14-15 évesen elköltözz otthonról. Kizárt, hogy ne találnál közelebb megfelelő iskolát.

2018. máj. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!