Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anya nem akar kollégiumba...

Anya nem akar kollégiumba engedni. Mivel győzhetném meg?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, egyetemista. Közel lakünk az egyetemhez kb. 10-15 perc de úgy érzem otthon nem tudnék rendesen tanulni. Van egy testvérem és nevelünk 2 kicsit is akok egész nap kiabálnak és folyton figyelnem kell rájuk. Részben pénz kérdése is de több ösztöndíjra is pályázok és úgy gondotam ha sikerül elnyerni legalább 2-őt akkor vagy koli vagy albérlet (Tehát magam fizetném). Szeretnék már külön menni de anya nagyon tiltakozik (megjegyzés: nincs külön szobám a magánélet viszont hiányzik ). Hogyan győzhetném meg? Tudtok vmit tanácsolni?
2008. szept. 1. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

hat koleszt nagyjabol az szokott kapni, aki messzebb lakik.

nem csodalom, hogy nem enged el, én is voltam koleszos, hát ami ott ment :)) mondjuk szerettem, kulonleges volt, csak az értheti, aki volt mar koleszos, külsős nem :)

a koleszban sem lennel am egyedul a szobadban, vadidegenekkel kene megosztanod, akiket nem biztos hogy kedvelnél!

szerintem albérletben konnyebben elengedne, sok olyan hirdetes van foleg koleszok, egyetemek hirdetotablajan, hogy paran osszefognak, es kivesznek egy albit, jo esetben meg sajat szobad is lehet, és szerintem anyukad is konnyebben elengedne oda talan, ha beszélsz neki arról, hogy onallo akarsz lenni, és ki akarod probalni magad (de akkor tenyleg neked kell fizetned, és nem hazavinni a szennyest, meg ilyesmi), probalj felelossegteljesnek és elszantnak latszani, ajanld fel neki, hogy eljohet megnezni, kérd a segitseget valasztani az alberlet ajanlatok kozott (ezzel azt mutatod, hogy azert nem akarsz teljesen elszakadni, és kikered a velemenyed, es belevonod, amennyire tudod), és persze barmikor meglatogathatnak. mondd el neki, hogy mik a terveid, és hogy mennyire fontos neked. Én mindenképpen azt javaslom, hogy az albit probald neki beadni, mert a kolesz az tenyleg ize, ha nagyon félt.

a masik dolog, hogy mondd azt neki, hogy szerinted ez egy lehetoseg, egy fontos lehetoseg neked, és ha megprobalod, és nem sikerul, hazamesz, es nem tortenik semmi, de ha meg se probalod, akkor nagyon fog zavarni, es mindig arra gondolsz, hogy mi lett volna ha... 19 éves vagy, ez egy jo lepes, hogy "bontogasd" a szárnyaid.

Remélem segítettem :)

2008. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyetemhez közel laksz nem hinném eleve, hogy kapnál kollégiumi szobát, a legjobban tennéd, ha ezt anyukádnak mondanád, hogy hátráltatva vagy a tanulásban, legfeljebb azonban albérlet lenne jó, ahová esetleg ketten mentek, de akkor tényleg tanulni kell, mert ez a fő probléma...

A pénzt neked kell megteremteni egy albi pedig nem olcsó, mert hát nem várhatod el anyukádtól hogy besegít anyagilag, ha 3 gyerek még otthon van.

Nehéz, de érdeklődd meg miért kell ennyien együtt lakni, ha lenne más megoldás, ami neked is könnyebb lenne.

2008. szept. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy a koleszban sem tudnál jobban tanulni mint itthon, ott mennek a bulik meg általában az egyetemisták nem tanulnak, hanem isznak és buliznak és had ne meséljem mi folyik egy egyetemi koleszba, ha tanulni akarsz akkor az albit ajánlanám, de ott sem tuti hogy egyedül lennél egy szobában és ott is előfordulhat hogy a kedves lakótársaid a szomszédban éjszaka bulit tartanak, fittyet hányva arra hogy te esetleg másnap vizsgázol, valamint drága is lenne és ha pedig egyedül szeretnél egy albiban lenni az nagyon drága, szóval jól gondold ezt át, nem akarlak lebeszélni, de mindkettőt tapasztaltam.
2008. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! Abban igazatok van hogy a koliban sem lennék egyedül de még mindig jobb mint két kicsivel 1 helyen. Viszont én is inkább az albérlet felé hajlok. Van egy barátom, egy éve vagyunk együtt és arra is gondoltunk már hogy együtt bérelnénk egy helyet, fejenként 5000ért már van elfogadható albérlet, és nincs is messze.

Ám ma is próbáltam erről anyával beszélni de pénz + pénz + pénz és nem akar róla hallani. Dehát az ösztöndíjakból bőven tudnám fedezni minden költségemet (utánanéztem és számoltam). Azt elismeri hogy örökké nem maradok velük de engem valahogy nem (akar) megérteni.

2008. szept. 1. 17:22
 5/7 anonim ***** válasza:
nincs olyan évfolyamtársad akivel tudnál együtt tanulni, Vagyis nem költöznél el otthonról, de csak este mennél haza addig ennél az ismerősnél lehetnél vagy a koliban vagy az albérletben. Aztán madj rá jönne anyukád is ,hogy neked mi kell. Persze azért beszélj vele mindenről.
2008. szept. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha a barátoddal összeköltöznétek az szerintem jó ötlet, 19 éves vagy, anyukád nem tilthatja meg hogy elmenj otthonról, tehát te döntsd el mit akarsz, és cselekedj.

Ha csak a pénz miatt nem akarja hogy elmenj akkor menj el dolgozni az egyetem mellett, én is így csináltam, 4 órás meló, pénzem is lett és jutott idő is mindenre. Viszont nem lehet hogy azért nem akar elengedni mert nincs más aki vigyázzon a gyerekekre mikor anyud nincs otthon?

2008. szept. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Elsősorban: Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!

Namármost, barátom egyben az évfolyamtásam szóval sokat leszek nála a koliban de ott ő sincs egyedül és nem akarom zavarni a szobatársait sem. Öcsém 16 éves szóval ő ha kell tud vigyázni a kicsikre, és ők sincsenek egész nap otthon hiszen van nekik is suli és ovi. Délután pedig már apa is itthon van. A részidős munkán is gondolkodom egy ideje, és ha jól megy a tanulás biztosan elmegyek dolgozni is. Mindenesetre azt találtam ki hogy annyi pénzt teszek félre amennyit csak tudok és akkor legkésőbb jövőre már lesz kellő anyagi fedezetem az albérlethez. Remélem akkor majd már anyának sem lesz semmi kifogása. :)

2008. szept. 2. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!