Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám hitelt vett fel. Mi...

Anyám hitelt vett fel. Mi történhet? Nagy a baj.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én már elköltöztem otthonról, apukám meghalt 4 éve, hagyott hátra örökséget, anyukám ebből fedezte, hogy eddig nem dolgozott. Szoktam látogatni és látszik, hogy egész nap az ágyban fekszik. Rettenetesen elhízott, nem figyel a vérnyomására sem, egy lavorba ürít, még wc-re se megy ki.. És csak 45 éves.

Elfogyott minden pénze már pár hónapja, én fedeztem neki eddig mindent, de jeleztem neki hogy ez nem működik. Előállt pár hétre rá 1 millió forinttal, hogy beperelt egy kórházat hogy rosszul kezelték, de tudom hogy hazudik. Hitelt vett fel. A lakásunk félig az ő nevén van, félig az enyémen. Nem tudok egy hitelt is fizetni, születendőben van a gyermekünk.


Nem hajlandó beszélni senkivel, az ördögnek hisz és azt hiszi meg akarom ölni. Nem fogad el semmi segítséget, de persze nem bánja hogy fizetem a lakást a számláit meg mindent.


Mit tehet a bank, ha nem fizeti a hitelt? Mit tudok én tenni? Börtönbe kerül, ha mi nem vállaljuk át a hitelét? Teljesen tönkretesz lelkileg és erkölcsileg. Akárhogy döntök, vagy a születendő gyermekemtől veszek el, vagy a saját édesanyámtól.


(Van egy 13 éves húgom még, aki vele lakik..)



2018. máj. 31. 23:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%

BASSZUS, szegény kiscsaj!!! Hogy érinti lelkileg, hogy az anyja a szobájában wc-zik?? Annak azért szaga is van, gondolom terjeng a házban. Hogyan fog így felnőni a húgod? Ezt megtudná egy illetékes, a lány azonnal inzézetbe kerülne... főz neki egyébként? Mossa a ruháit? Vannak barátai?

Szólj már rá édesanyádra, hogy kapja össze magát, és ha már egyszer a világra hozta azt a gyereket akkor nevelje is fel, aztán majd ha önálló a gyereke, akkor folytathatja az útját a béka segge alá. Miért nem dolgozik?

2018. máj. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Szia! Mindenképpen szakemberhez kéne fordulnotok, milyen példát mutat így a húgodnak? Valamint az az elhízás, szobában ürítés..elég súlyos depresszióra utal, amin az ember nem tud egymaga túllendülni.

Fel kell valahogy nyitni a szemét, mert ez nem csak őt, de téged(a családodat) és a húgodat is tönkre teszi.

Tudom, könnyű mondani..

2018. máj. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%
Egy durva, komoly “ébresztő” beszélgetés előtt áll édesanyáddal
2018. máj. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

A ruháit mi mossuk, meg ő is megtanult mosni. Nem szeretnénk hogy intézetbe kerüljön, itt vagyok neki én is, csak egyenlőre nem tudjuk magunkhoz venni. Zsebpénzt tőlem kap ételre.


Sajnos az a nagy elbeszélgetés megtörtént, azóta "török" az ő életére. Sok kiútat nem látok, az a baj őt megmenteni nem nagyon tudom már, szakembert is próbáltunk, de elmenekül. Munkát én keresek neki mai napig, de mindenhol bunkó, nem veszik fel sehova.


Meg lehet bírkózni azzal a gondolattal, hogy az anyámat magára hagyom? Nem tud a fejembe férni hogy normális családból hogy süllyedt le ennyire. De nem hagyhatom hogy emiatt mi ne éljünk jól a családommal és a húgommal.. nagyszüleink sajnos nincsenek, csak ő maradt nekünk.

2018. jún. 1. 00:00
 5/27 anonim ***** válasza:
87%

Milyen dolgokkal állt eddig kezelés alatt?

Aki ennyire leépül, már rég leszázalékolva kéne legyen, akkor volna nyugdíja most. Hogyhogy nem történt ez meg? Beszélj a háziorvossal!

2018. jún. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
98%

" A lakásunk félig az ő nevén van, félig az enyémen."

Mire vette akkor fel a hitelt?

A lakás nem lehet a fedezet, ha Te nem írtad alá a hitelszerződést.

Továbbá egy kezes is kellett. Ki lett a kezes?...

2018. jún. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Meg hogy lett az, hogy a WC-re nem megy ki, de a bankba elmegy? Ki gondoskodik róla otthon, ha nem önellátó?...
2018. jún. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
A hitelt nem értem én se hogy vette fel, nem írtam alá semmit, legalábbis tudtommal. Tud mozogni, járóképes, csak már ennyire igénytelen, ennyire nehezére esik a mozgás, hogy nem szívesen kel fel az ágyból. (Legalább 2 éve szerintem minden nap az ágyban fekszik a hátán, és tönkrevágta)
2018. jún. 1. 00:12
 9/27 anonim ***** válasza:
65%

Szép sztori, a felét sem hiszem.

"Megtanult mosni", mi?

Ha nincs munkahelye és jövedelme, nincs az a bank, amelyik egymilliós hitelt ad, még jelzálogra sem!

Állj elő valami hihetőbbel, ez rém gagyi.

2018. jún. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
90%
Jövedelem nélkül hitelt, mi? Mese, mese, márka, pillangós madárka...
2018. jún. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!