Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy ne vegyenek fel hitelt?

Figyelt kérdés

A bátyám Németországban lakik, idén nyáron készül elvenni a menyasszonyát. Mivel évek óta ott élnek, ezért az esküvőt is kinn tartják. Ez eddig tök jó is, csak sajnos mi itthon nem állunk túl jól anyagilag. Mindkét szülőm minimálbért keres. Bár azt nem várja el a bátyám szerencsére, hogy az esküvő költségeibe beszálljanak anyáék, de a kiutazást, a több napi szállást, meg az egyéb költségeket nekünk kell állni, ja és persze a nászajándékot is. Az előkészületek miatt összesen 6 napot töltünk majd kinn, ami nem kevés pénzbe kerül majd. Ezért a szüleim a múltkor mondták, hogy ezt máshogy nem tudják majd kifizetni, csak ha banki kölcsönt vesznek fel. Hiába mondtam nekik, hogy szerintem ez nem jó ötlet, lehurrogtak azzal, hogy "te ne szólj bele, ehhez még gyerek vagy". Pedig annyi rálátásom már van a dolgokra, hogy tudom, hogy ezt a kölcsönt majd évekig fogják törleszteni. Ezen kívül is van még másik hitelük, plusz elég nehezen jövünk csak ki a pénzből, mert nem keresnek olyan jól. Oké, hogy a gyerekük nősül, de szerintem ez akkor sem ér meg annyit, hogy évekre eladósodjunk miatta. Ők azonban azt mondják, hogy a pénz nem számít, nekik bármennyit megér az, hogy ott legyenek amikor a fiuk kimondja az igent. De megér annyit ez a pár nap, hogy utána évekig még jobban meg kelljen húzni a nadrágszíjat?

Hogy győzzem meg őket róla, hogy ne vegyenek fel hitelt?



2018. febr. 20. 14:52
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
86%
munkahelyen nem tudják a fizujukat előre kérni? vagy kölcsönkérni ismerőstől ami legalább nem kamatostul adódna vissza?
2018. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
90%

Tesód tényleg nem tudna elhelyezni benneteket? Meg mi az a 6 nap? Nyilván nem fognak hallgatni rád, de mégis..

Hotelbe mentek akkor? Mondjuk az olcsó mulatság. Esetleg a bátyáddal beszélj, és kérd meg, hogy találjatok ki valami közös megoldást. Gondolom ő sem szeretné ha eladósodnának a szüleitek.

2018. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
88%
ma már a fapados Németo.-ba nem is olyan húzós és nem kell hotelben megszállni, vannak olcsó szállások vagy tesódnál lehet hálózsákban aludni...
2018. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
97%
Pardon. Nem olcsó mulatság :D
2018. febr. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
82%
Ez nagyon becsületedre méltó dolog, hogy már sokkal több pénzügyi kulturával rendelkezel mint a szüleid. Maradj is ilyen. De ha ők ezt a fejükbe vették, akkor nem tudod őket meggyőzni, mint láthatod.
2018. febr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
82%

alampvetoen en nagyon hitel ellenes vagyok, de ez tenyleg olyan dolog, hogy muszaj ott lenni. Mas kerdes, hogy gondolom nem tegnap ismerte meg a leanyzot, szoval azert par eve mar el lehetett volna kezdeni erre felretenni, azert nem egy horror osszegrol van szo.

Azt lehet tenni hogy amennyire lehet olcso repjegy, illetve szallas valami diakszallon/hostelben. Azt megertem hogy ott akarnak lenni a fiuk eskuvojen, azt mar nem ha minimum haromcsillagos hotelben akarjak a rongyot razni.


Batyad nem tudna megoldani valahogy? Bar gondolom neki is tele lehet mar vele a pupja, ismeros a helyzet mint kulfoldon dolgozo, az egesz rokonsag azt hiszi hogy a borod alatt is penz van, kozben meg kinlodsz ugyanugy honaprol honapra...

2018. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
84%
Szomorú, hogy egyes szülők nem tudnak annyit átlátni, mint a gyerekeik :/ Esküvő miatt adósságba verődni nálam morbid humora kategória, ha annyira látni akarják ahogy kimondja az igent, menjenek el, majd az esküvő után haza, nem láttam még ilyet hogy 6 napig tart egy esküvő, ott már egyéb extrák vannak, ami miatt ők kint akarnak maradni. Anyukádék tipikusan azok, akik nem azt nézik, meddig ér a takaró, hanem akarom, bármennyi bőrt is húz majd le a sors ez miatt rólam... Ne adj Isten egy munkahely-elvesztés, baleset, stb... és majd ők is ott lesznek egy megható posztként valami közösségi oldalon számlaszámmal hogy jaj, hibánkon kívül kerültünk ebbe a helyzetbe, jaj, elmegy a fejünk felül a ház, éhen halunk, utalj már ide egy összeget... Azt mondom, amire nincs pénzem, azt sajna nem tudom megtenni, és ott a mondat vége. Nem sodrom ez miatt veszélybe magam, meg a kiskorú gyerekem, mert a kölcsön sokkal sunyibb dolog, mint ahogy azt egyes emberek elképzelik, csak többnyire akkor térnek észhez, amikor a végrehajtó épp töri be az ajtójukat.
2018. febr. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
34%

Akik a "bátyád nem tudná megoldani" kérdést felteszik, azok nincsenek tisztában azzal, hogy mi van itt Németországban.

A legtöbb ember itt is a fizetéséböl él, és nem engedheti meg magának, hogy ennyi embernek fizessen szállodát. Ahol meg lakik, ott igen valószínütlen, hogy el tudna valakiket szállásolni, emellett az esküvö után azért nem a nagycsaláddal akarják tölteni az éjszakát :)


Én csak annyit mondanék a testvéred helyében, hogy ne hozzanak ajándékot, hanem abból a pénzböl fizessék az itt tartózkodásukat.

2018. febr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 A kérdező kommentje:

A bátyámék egy kis garzonban laknak, azt mondta, hogy ott ne aludjon senki, mert nem férnének el. Annyit csinált, hogy keresett a környéken egy olcsóbb (legalábbis neki az) panziót, és ott foglalt szobákat nem csak nekünk, hanem az egész rokonságnak is, de mindenki maga fizeti a szállását.

A 6 nap úgy van, hogy szerdától hétfőig. A szerdai nap elmegy csak az utazással. Az utána lévő 2 napban az lesz a program, hogy a 2 család összeismerkedjen (még sosem találkoztunk a lány családjával, ők is magyarok, de már nagyon régóta Németországban laknak, de a bátyáméktól elég messze), meg lesznek közös kirándulások, városnézés, meg az esküvőre való készületek, dekorálás ilyesmi. És egyébként nem repülővel megyünk, hanem autóval mert ott is kelleni fog majd a kocsi (direkt mondta a tesóm, hogy azzal menjünk), mert menni kell mindenfelé, ezért írtam, hogy az útiköltség is nagyon sokba kerül majd.

Szombaton lesz ugye az esküvő, vasárnap mindenki pihen, aztán egy búcsúvacsora, és hétfőn reggel indulunk haza, megint egész nap utazás.

Egyébként egyik nap titokban felhívtam a bátyámat skype-on, amikor anyuék nem voltak itthon, és mondtam neki is ezt a hitel dolgot, hogy segítsen megakadályozni. De annyit mondott, hogy ez nem az ő baja, hogy miből oldjuk meg a kijutást, ebbe nem szól bele, és amikor ideges lett, még azt is mondta, hogy inkább örüljünk annak, hogy nem kéri azt, hogy járuljanak hozzá a lagzi költségeihez konkrétan, hiszen jogos lenne, mert a lány szülei is adnak bele valamennyit.

2018. febr. 20. 15:24
 10/45 anonim ***** válasza:
14%
Egy max 500 eurós összegről beszélünk. Ez még nem a világ vége. Ennyit szerintem nyugodtan lehetne kérni ismerősöktől, vagy a kint élő fiuktól. Havonta egy százast itt kint eltenni úgy, hogy két dolgozó fél van gyerek nélkül, az semmiség. Vagy esetleg felesbe. Ő megveszi a rejpegyeket és ti meg álljátok a szállást, vagy fordítva. Szerintem az semmi esetre sem megoldás, hogy inkább maradnak a szülők otthon, mert nincs pénz.
2018. febr. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!