Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy elengedjenek...

Mit tegyek, hogy elengedjenek táborba?

Figyelt kérdés
A nagytesóm megy Prágába meg Balatonra, a kistesón két táborba a nyáron. Én meg nem mehetek sehova, hivatkozva arra, hogy három hármasom, három ötösöm van és a többi négyes. Maga a tábor hat napos lenne, húsz ezer forint.

2018. jún. 3. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Nem a tábor miatt lesznek rossz jegyeid.

Érthető, hogy problémát jelent a szülőknek, hogy nem vagy jó valamilyen tárgyból. Ha meg volt adva a lehetőség, hogy felfejlesszed magad azokból a tárgyakból évközben és volt egy megállapodásotok, hogy ezzel motiválnak: akkor mehetsz el táborba, ha teljesítesz - akkor bizony ez az életre nevelés. Aki nem dolgozik eleget, annak nem lesz pénze és nem tud menni nyaralni - mint ahogy én sem. Ez az felnőtt világban bizony így van.

Node az, hogy te egész nyáron ne mehessél táborba, az valóban kicsit nagy büntinek néz ki.

A kérés továbbá, hogy min kéne változtatni, hogy elmehessél táborba? Ha a szüleid szeretnék, hogy egy-egy tárgyból jobban teljesíts, akkor keressetek együtt segítséget, ami felzárkóztat egy-egy tárgyból: nem csak tudást ad, hanem megtanítja azt, hogy a tankönyvekből és az órai anyagból miként tudod magadtól is megszerezni ezt a tudást. Szóval megtanít tanulni. Kérhetsz erre támogatást a szülőktől.

Ha vagy már 16 éves, mehetsz diákmunkára és 20 ezret lazán meg tudod keresni. Ha nem lennék még 16, körbe kérdeznék a környéken, az öregeknél, hogy ha lemosom az ablakot, mennyit fizet érte, mert neked nyári táborra kéne a pénz. Én így 1 hét alatt megkerestem a 20 ezret 2000-ben, szerintem 5-8 ezret simán lehet kérni egy napi ablakmosásért, és 3-4 házat végig járva még alapanyagokkal együtt is meglenne a 20as, aztán mehetnél - De persze ezt csak én csinálnám - törvények szerint ezt nem ajánlhatom senkinek :)

2018. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
20%

Ha táborba nem is mehetsz, rengeteg más dolgot tudsz csinálni

Tanulhatsz, hogy felzárkózz

Edzhetsz

Találkozhatsz barátokkal

Mozizhatsz

Telefonálhatsz

És még rengeteg hasznos dolog

2018. jún. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
45%
Hát, sokat nem tudsz tenni, legfeljebb megígéred, hogy jövőre kijavítod a jegyeidet. Hatha megenyhülnek.
2018. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

Hány éves vagy? Általánosban azért a 3 db 3-as szerintem elég nagy lustaságra vall. Középiskolában már az "ehh" kategória (bár a vége felé ott sem, ha tovább akarsz tanulni).

Tesóidnak amúgy milyen az eredménye? Ha nagyon jó, netán kitűnő és ezért mehetnek el a táborba, akkor valóban elég igazságtalan lenne, hogy te sokkal kevesebb erőfeszítéssel a hátad mögött is mehetsz, míg ők egész évben széttanulták magukat érte.

Ja és nem lehetnek ennek esetleg anyagi okai is? Persze nem fair veled szemben, hogy kistesódat pl már 2 táborra is befizették, neked meg nem jár semmi (hacsak nem az van megint, hogy a tesód mondjuk sokkal jobban tanul, netán dolgozik, ilyesmi).

2018. jún. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%
Úristen, milyen szüleid vannak neked! Teljesen egyértelmű, hogy anyagi okból nem engednek el, a három hármas teljesen mindegy, nem lehet mindenki Einstein (Ráadásul még ő is gyenge tanuló volt, ha igaz), különben se törlődik ki a hármasod attól, hogy itthon rohadsz. Ha a szüleidben lett volna egy minimális tisztesség, vagy összespórolták volna az összeget, vagy egyenesen a szemedbe mondták volna, hogy sajnos ezt nem tudják kifizetni. De ezt ők gyáván nem vállalták, és még téged állítottak be felelősnek, hogy még bűntudatod is legyen amellett, hogy egyedül te nem nyaralhatsz.
2018. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
6%
0%ot ide is, kérem, még, igen anyu!
2018. jún. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Még senkit se pontoztam sehogyan.

A három hármasnál egy már 3,55(beírtak egy ötös dolgozatot) másodikból jövőhéten még írok egy témazárót, harmadik félévkor még kettes volt.


És akkor.

Kedves első válaszoló, a tanévben elég sok alkalommal szombatonként angol nyelvvizsga felkészítőre járok. Tanulom, októberben szeretnék középfokból nyelvvizsgázni.

Második, semmilyen megállapodás nem volt(jövőre biztosan lesz, csinálok). Sajnos szeptemberben leszek 16, így csak szülői engedéllyel dolgozhatok, amit nem adnak meg. És ez a házas dolog bár nagyon jó ötlet, de itt nem válik be.

Harmadik. Tanulok, a nyárra már.megvan, hogy mit fogok tanulni(angol, infó, német, biosz) de ezen kívül még könyvtárban letudom az ötven óra közösségi szolgálatot.

Negyedik. Nem válik be.

Ötödik. Gimi, a korom fentebb már volt. Nővérem 11-kes, neki csak pár négyese van, öcsém teljesítménye változó. Anyagi? Elég gáz lenne, nővéremnek és barátjának egy út egy idegen országba+tábor, öcsém két tábor, nekem meg semmi(névnapomra se, de nem baj, á nem).

2018. jún. 3. 21:38
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Három hármas mekora bun, de csak ott ahol versenyistállo van,sajnálom az ilyen gyerekeket,én is ebbe nőttem fel,h csak a kituno a jo,de csak mert azt lehet mutogatni a faluban..

35N

2018. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Nem itt kell verni a tamtamot, hanem megbeszélni a szüleiddel, hogy te ezt nem érzed fairnek. Mi úgysem tudjuk meggyőzni őket, te is csak akkor, ha odaállsz eléjük és elmondod ezeket, amiket itt leírtál.

9. osztályban egyébként tényleg nem nagy eresztés a 3 db 3-as, sokan rontanak és ez természetes a váltás miatt. Később viszont próbáld kijavítani (bár ezzel szerintem nem lesz gond, ha tényleg ilyen szorgalmas vagy), jussatok egyezségre otthon.

/azt meg ne állítsák már be itt egyesek, hogy csak a több 3-as meg a kitűnő jegy létezik. Van átmenet is és nem, nem leköpködni kell az olyan szülőket, akik mondjuk 4-est várnak el alapvetően és max 1-2 hármast vagy annál rosszabbat. Nehogy már az legyen a szaranya, aki elvárja a gyerekétől, hogy legyen célja, amiből majd megél és ezért tegyen is (és most nem csak az egyetemre gondolok). Persze ettől függetlenül a kérdező szülei most túllőttek a célon, de ezt meg mégis honnan kellett volna tudnunk, amíg nem írta le részletesebben a sztorit?/

2018. jún. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

hatoskát a sok közepes tanuló pontozta fel?


kérdező: ez jó lecke lesz neked, legközelebb tanulsz

2018. jún. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!