Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni hogy elengedje...

Mit tudok tenni hogy elengedjenek a barátaimmal?

Figyelt kérdés

Szüleimmel nem igazán vagyok jóba...

Általában ha hazajövök fekszem és telefonozok, illetve zenét hallgatok.

Elég rosszul tanultam eddig, bár mostanság látszik hogy javulok.

Viszont végre a nyáron szereztem barátokat és néha szeretnék velük elmenni valami programra.

Csak az a baj hogy a szüleim sokszor nem enednek sehová, merthogy nekem tanulnom kéne...

Igen, van mit javítanom, de látszik azért hogy javítok, ettől függetlenül én tanulok, de jó lenne egy kis magánélet végre, egy kis kikapcsolódás.

16 éves lány vagyok, ők ebben az időben kint játszottak a kertben vagy csavarogtak a barátokkal.

Ők nem tartják a régi barátaikkal a kapcsolatot, de ettől függetlenül szerintem engem igazán elengedhetnének valamikor hogy kikapcsolódjak a barátaimmal.

Viszont én szinte csak suliba vagyok meg itthon.

Itthon pedig ha kiteszem a lábamat a szobámból akkor jönnek a cseszegetések és ilyenkor inkább visszamegyek a szobámba.

Azt tudom hogy nem bíznak bennem, de egyszerűen ez kikészít engem hogy ez a megszokott napi rendem és semmit nem csinálok.

Múltkor beszéltem egyik barátnőmmel ha végez a munkahelyén elémegyek (de ezt csak így ötletnek felhoztuk) és mikor megkérdeztem apát akkor ő azt mondta hogy én csak azt csinálhatom hogy hazajövök és tanulok.

Szóval nem tudom mit tegyek, de szeretnék változtatni és szerintem emiatt sem volt eddig úgy barátom.

16/L


2018. ápr. 10. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

A viselkedéssel van a probléma

Segíts be a házi munkába


16 évesen segíts takarítani boltba menni szemetet levinni magadtol mosogatni. ..

és tanulj

2018. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%

Engem bárhova elengednek

Minden megcsinálok amit elvárnak tőlem és jól tanulok is

Cserébe bárhova mehete csak szóljak hogy hova kikkel és meddig leszek

2018. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Általában hazaérsz iskola után fekszel, telefonozol és zenét hallgatsz...ha ezen rutinodra szánt idő legalább felét tanulással töltenéd, hidd el, hogy jobban menne a suli.


Suli után pihenj egy 10-15 percet, frissülj fel, és állj neki tanulni. Zenét hallgathatsz úgyis, miközben tanulsz. Régen én is így csináltam.


Telefonozni meg kérdem, minek? Nem kell ügyet intézned....a telefon ráér tanulást követően.


Beláttad, hogy van min javítanod. Tégy úgy. Lássák a szüleid, hogy nem csak tudsz, akarsz is tanulni.


Az pedig, hogy az ő gyerekkorukban/fiatalkorukban mi volt, nem sokat számít. A körülmények is fontosak...lehet, mások voltak a körülmények az ő idejükben.


Előbb próbálj kimutatható eredményeket produkálni, és hidd el, meglesz a gyümölcse.

2018. ápr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!