Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire természet...

Szerintetek mennyire természetes, hogy azért nem szeretnék saját (vér szerinti) gyereket mert nem szeretném, ha a rossz tulajdonságaimat örökölné?

Figyelt kérdés

Sokkal szívesebben fogadnék örökbe gyereket. Rossz tulajdonságok alatt ne azt értsétek, hogy bűnöző vagyok vagy valami nagyon erkölcstelen ember. Nehogy azt higgyétek hogy nem vagyok megelégedve magammal mert megvagyok elégedve teljes mértékben azzal amit elértem. Viszont vannak olyan tulajdonságaim amelyet nem szeretnék tovább adni mert felelőtlenségnek tartanám.

Nektek erről mi a véleményetek?



2018. jún. 4. 19:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
67%
Rám azt mondják nálam nehezebb és kezelhetetlenebb ember nincs... :D ezért se lesz gyerekem sose mert még vele se tudnék bánni semennyire se :D
2018. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
80%

És arra mi a garancia, hogy egy örökbefogadott gyerek jobb génekkel jön???


Amúgy a legtöbb tulajdonság tanult viselkedls. Szóval nem a vérünkben van, hanem a környezetünkből szívjuk magunkba. Nem hiába mondják, hogy a gyerek a szülő tükörképe...

2018. jún. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
A gyerek azért viselkedhet rosszul vagy nem megfelelően, mert nem úgy nevelték, nem kapott példamutató értékeket a szüleitől. Szóval a te viselkedéseden, hozzáállásodon múlik, hogy jó vagy rossz gyereked lesz-e. Egy örökbe fogadott gyerek is rosszul viselkedhet, ha nem látja maga előtt a jó példát.
2018. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Rossz tulajdonságokat nem genetikailag kapunk, egyetlen baba sem születik önzőnek, gonosznak stb-nek. Viszont bármelyik azzá tehető, ha úgy neveled. Magyarul a rossz tulajdonságaidat simán belekódolhatod az örökbefogadott gyerekbe is.
2018. jún. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

Sok számít az öröklésen, node azért nem minden és nem is tuti, hogy tőled örökli az adott dolgot, lehet, hogy a másik szülőtől, nagyszülőtől, déditől... S rengeteg múlik a nevelésen. Nem minden, ez látszik a pont ugyanúgy nevelt gyerekeken is, hozunk alapvető dolgokat, de ettől még nem leszünk rosszak vagy bénák vagy sikertelenek. Azt hiszem. Ez egy összetett kérdés.

De jogos volt az a megszólalás, hogy honnan tudod, hogy az örökbefogadott jobbakat hoz? A sajátodat legalább jobban tolerálod jó eetben, mert jobban megérted (bár ezen egy empátia is segít s egy nehéz eset megkettőzve borzalom).

2018. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
70%
A tulajdonság nem veled született dolog, hanem tanult viselkedési forma. Ha veleszületett dolog lenne, akkor most én egy rosszindulatú, hímsoviniszta, pénzéhes, tanulatlan, önző, rideg, folyton ideges, rendetlen alkoholista és heteroszexuális lennék. Mert a szüleim azok, én viszont nem. :D
2018. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%

Huh de utálom a "Mennyire természetes/normális...?" típusú kérdéseket. :D

Tudod a ki a normális?

Az átlagos, aki totálisan az átlag mentén akar haladni, a legkisebb mértékben sem akar eltérni tőle, semmi önálló gondolata nincs, semmi kockázatot nem mer vállalni, mert jaj mi lesz, ha akkor már nem tartanak "normálisnak".

Normálisnak lenni a világ legunalmasabb és legértelmetlenebb dolga.

2018. jún. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%
Nekem sem lesz inkább vérszerinti de inkább egy sem mivel én sem szeretném hogy rossz tulajdonságokat örököljön tőlem, meg hát ez a család amibe én születtem hajlamos a depresszióra és a cukorbetegségre is szóval nem kockázatok, maradok a nővérem gyerekeknél elég az nekem még néha sok is.
2018. jún. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%
Manfred Rommel (a náci vezér fia) Stuttgart polgármestere volt 22 évig! Szóval nem az apja negatív tulajdonságait örökölte, vagy amit örökölt negatívumokat, azokon úrrá tudott lenni.
2018. jún. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
90%

Egyrészt, nem biztos, hogy örökölné a gyereked a te tulajdonságaidat.

Másrészt, a nevelésen is rengeteg múlik.

Harmadrészt, egy örökbefogadott gyermeknél végképp nem tudhatod, kitől mit örökölt.

Ezért én hülyeségnek tartom. De természetesen ha te így látod jónak, akkor cselekedj így.

2018. jún. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!