Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Bíróság meg fogja szüntetni...

A Bíróság meg fogja szüntetni a kizárólagos felugyeleti jogot a gyermekeink felett, ha a volt férjem csak bosszúra és gáncsoskodásra használja azt?

Figyelt kérdés
A mostani lakhelyünkhöz képest kb 30 km-rel szeretnék arrébb költözni(magasabb fizetés, jobb munkahely miatt), amit meg is beszéltem az exemmel. Semmi kifogása nem volt, mondta, hogy akkor ő is keres Pest vonzáskörzetében szállást, neki is könnyebb lenne. De összevesztünk, és rögtön azzal jött, hogy nem egyezik bele a suli/ovi váltásba, fenyegetőzik, zsarol. Ez nem az első eset, mindig ezzel jön, meg akarja kötni a kezem, teljesen ránk telepszik. Nem költöznénk messzire, ezt ő is tudja.

2017. szept. 14. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudja megszüntetni a kizárólagos felügyeleti jogodat, de az iskolaválasztásba - amennyire tudom - így is beleszólhat. Ha nem juttok dűlőre, a gyámhivatal segítségét kell kérni.
2017. szept. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
2017. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Oda költözöl ahová akarsz,beleszólása nincs! Nehogy már az ex mondja meg,hogy én hol éljek. Szép is lenne.
2017. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
14%

Anyu és apu kiveszi a seggéből a fejét és szépen leülnek közösen megbeszélni a gyerekkel kapcsolatos dolgokat.

Ha nem tudnak ötéves szint felett viselkedni, akkor majd eldönti helyettük a hatóság.

Sok családban a gyerek értelmesebb a szülőknél (igen, mindkettőnél).

2017. szept. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4: Ez nem ilyen egyszerű. Hiába vagy te normális, hiába tudnád normálisan megbeszélni a dolgokat, ha a másik fél erre nem hajlandó, sőt, mindig azt nézi, hogy hogyan rúghatna belé, mivel tehetne keresztbe. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor kérdező sem itt tartana most.
2017. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen ritkán ítél meg a bíróság kizárólagos felügyeleti jogot, úgyhogy szinte biztos, hogy neked ilyen nincs, pláne hogy azt jelenti, a másik szülő a világon semmibe nem szólhat bele.
2017. szept. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
9%

A kérdező története az egyik fél, ő állítja be szemétnek a másikat. Na de mit mondana az apa? Én az ilyen egyoldalú sztorikat teljes fenntartással fogadom.

Elvileg együtt kellene meghozniuk az iskolával kapcsolatos döntéseket, az anya kész tényekkel állt elő. Akkor mikortól vehetjük úgy, hogy az egyik fél rosszindulatú és akadékoskodó? Azt se felejtsük el, hogy a gyereknek mindig megterhelő otthagyni a megszokott közösségét és újba beilleszkedni, nem is mindig sikerül. Ebben a helyzetben kinek van igaza?

Nem olyan egyszerű helyzet ez, hogy a szemét ex akadályoz, én meg csak csupa jót akarok.


"meg akarja kötni a kezem, teljesen ránk telepszik"

Jó reggelt, a gyereknek másik szülője is van!

2017. szept. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!