Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A Bíróság meg fogja szüntetni...

A Bíróság meg fogja szüntetni a közös felugyeleti jogot a gyermekeink felett, ha a volt férjem csak bosszúra és gáncsoskodásra használja azt?

Figyelt kérdés
A mostani lakhelyünkhöz képest kb 30 km-rel szeretnék arrébb költözni(magasabb fizetés, jobb munkahely miatt), amit meg is beszéltem az exemmel. Semmi kifogása nem volt, mondta, hogy akkor ő is keres Pest vonzáskörzetében szállást, neki is könnyebb lenne. De összevesztünk, és rögtön azzal jött, hogy nem egyezik bele a suli/ovi váltásba, fenyegetőzik, zsarol. Ez nem az első eset, mindig ezzel jön, meg akarja kötni a kezem, teljesen ránk telepszik. Nem költöznénk messzire, ezt ő is tudja.

2017. szept. 14. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ugyanazt a kérdést felesleges kétszer feltenni. Közös felügyeleti jognal is az a szülő dont, akinél a gyereket jogerősen elhelyeztek és 30 km koltozesnel a kutyát nem fogja érdekelni, hogy apuka akarja e vagy sem.
2017. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Elsőre elírtam, mert véletlenül kizárólagos felügyeleti jogot írtam..

A kérdés arra vonatkozik inkább, hogy az ő aláírása is kell a gyerekek átíratásához másik iskolába/óvodába. De ha ebben hátráltat, akkor kérhetem a közös felügyelet megszüntetését?

2017. szept. 14. 13:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem fogják megszuntetni, de simán elég bevinni a jogerős ítéletet a gyermekelhelyezésrol az iskolaba
2017. szept. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Orszagon belul oda koltozol, ahova akarsz.
2017. szept. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy költözhetek, ahová akarok, de mi lesz, ha nem írja alá a papírt, amit beiratkozáskor kell? Közös a felügyeleti jog, így mindkettőnk aláírása kell.
2017. szept. 14. 15:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi van a bírósági ítéletben? Nyilván az, hogy XY gyermeket az anyanal helyezem el. Ez elég, ezzel beirathatod az iskolába. De ha annyira aggódsz, akkor besetalsz a bíróságra a panasznapon és el mondod a gondodat
2017. szept. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!