Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem fogadják el egyetlen...

Miért nem fogadják el egyetlen egy kérésemet sem a szüleim?

Figyelt kérdés
Csomószor visszautasítottam már szülinapi bulikat és kértem azt hogy ne legyen születésnapi ajándékom csak azért hogy valamit saját magam kérhessek a szüleimtől. Olyan dolgot amit saját magam döntök el. Nem nagymértékű dolgok lennének mert nem kerülnének pénzbe. Nekem fontos dolgok lennének és csak azért nem akarják elfogadni a kérésemet mert nekik kicsit nem testszik hiába akarom én nagyon. Nem hoznak fel semmilyen olyan lényeges indokot ami indokolná azt hogy miért utasítják el. Hogyan kérjek akár egyetlen egy dolgot is a szüleimtől ha soha sem akarják elfogadni? Mindig csak olyan dolgokat adnak amit ők akarnak, vagy nekik nem jelent semmit, vagy csak pénzbe kerül.
2018. jún. 6. 22:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Nyilván mindig vannak olyan dolgok amit azért utasítanak el mert árt az egességemnek, őket zavarná, tanulmányaimat hátráltatná stb. De azokat se fogadják el amire az ég világon semmilyen ellenérvet nem tudnak mondani, és soha az életbe nem volt hogy akár egy olyan kérést is elfogadtak volna valaha amire az elején azt mondták hogy nem. Nem az a problémám hogy nem érzem magam fontosnak, csak zavar hogy vannak olyan kicsiny dolgok amik nekem egekbe emelkedően fontosak és az ég világon semmivel sem tudom kiváltani.
2018. jún. 6. 22:46
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Talan ha par konkretumot irnal... igy leginkabb egy nyafogos, elkenyeztetett tini nyavogasanak hat az egesz, amit ideirtal.
2018. jún. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Sok szülő ahelyett,hogy nevelné támogatná a gyerekét leuralja,mert nem ért el semmit az életben ezért a gyerekein tölti ki a frusztrációját. Ezáltal sok olyan dolog is a "nem kategóriába" kerül,amire nincs normális érve csak a szimplán a nem és kész,mert "én vagyok az anyád és.". Próbálj vele beszélni,ha még anyagi vonzata sincs nem tudom mi lehet az akadálya fiatal vagy? Mit szeretnél kérni?
2018. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha lenne szülinapi bulid, akkor egyik legjobb haverodat vagy barátnődet kérdd meg arra, hogy azt vigye neked, amit szeretnél kapni a szüleidtől. Egyébként mi lenne az a kívánságod?
2018. jún. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Olyat akar, hogy hagy lehessen tetkója, piercingje, festett haja, vasalt haja stb., ergo saját magát szeretne valamilyen szinten megváltoztatni.
2018. jún. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Ne hisztizz mondjuk?
2018. jún. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Megértem azokat akik nyafogásnak tartják. Sablon válasz a sablon kérdésekre amik itt szoktak lenni, csak ez nem az a kérdés. Végig kéne olvasni(#2,#4

#5,#6).

Van saját keresetem és mint írtam nem kerülnének pénzbe ezek a kérések, egességemnek se ártana, őket zavarná, tanulmányaimat hátráltatná. Nem is tárgyi dolgok azok amiket kérnék tőlük. Mondhatnám azt hogy pl. "az kérem hogy szeressenek" ami nem áll távol a kérésemtől, miért kell mindig példázódni te jó isten... Most ott tartok talán inkább elhagyom a tanulmányaimat és albérletbe költözök hogy ne uraljanak ennyire. Azért tetem fel a kérdést hátha van erre egy alternatíva ami nem kerül ennyi pénzbe, és ad nekem jövőt is. Amúgy #3-as érti miről van szó pontosan ez a helyzet.

2018. jún. 7. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!