Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit tennétek, ha a...

Szülőként mit tennétek, ha a 16 éves fiatoknak egyetlen 1 dobása lenne hátra, hogy kirúgják a középiskolából?

Figyelt kérdés
2018. jan. 6. 15:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinált?
2018. jan. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Kezdeném benne tudatosítani, hogy ideje munka után néznie, mertha kirúgják megy dolgozni.
2018. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
67%
Valami el lett rontva a nevelésnél, hogy idáig fajultak a dolgok. A túl nagy engedékenység az "azt csinálok, amit akarok" korszakban lévő tinédszerrel szemben, ha mindent ráhagyunk, ez történik, tényleg azt csinál, amit akar. Lehet, már késő, még pár évvel ezelőtt kellett volna jobban odafigyelni a dolgaira, mindent leellenőrizni a tanulmányaival, társas életével, elfoglaltságaival stb. kapcsolatban, hogy minden helyesen működik-e. Talán még nem késő, ha el lehet beszélgetni még vele a dolgokról és jobb belátásra bírni. Szembesíteni a keserű valósággal, hogy ha nincs végzettsége manapság egy embernek, éhbérért robotoló, megkeseredett ember lesz belőle vagy ha a viselekedésén sem változtat, akár bűnözők között is kiköthet, végül a börtönben. Az én fiamnak már kisgyerek korától mondva volt, hogy "nézd meg fiam azt az utcaseprőt, aki a szemetet szedi, nem tanult, lehet, hogy viselkedni sem tudott és hol kötött ki".
2018. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
65%

Elbeszelgetnek vele. Mit akar az elettol? Ha most elcseszi, akkor elvagja. Kesz. Konyec. Megkerdeznem tole, hogy mit fog csinalni, ha kirugjak? 2 eve van meg felnottkorig, figyelmeztetnem ra, hogy nemsokara kirepulhet a csaladi feszekbol, ha ennyire nagyember mar ahhoz, hogy majdnem kirugassa magat.

Es meg megkerdeznem, hogy mi vezette erre ra? Ha hisztizne, elvernem.

Lehet szigoru szulo vagyok, de kordaban kell tartani ezeket a gyerekeket, eloszor szepen elbeszelgetni vele, megtudakolni mi a baja, ha pedig nem mukodik, durr egy saller.

2018. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs. Nálunk az egyik fenegyerek megfenyegette az igazgatót, hogy ha kirúgja, beperli, hogy megfosztja őt a tanuláshoz valò jogától. Nem volt kedve a dirinek a jogi hercehurcához, így maradt a gyerek.
2018. jan. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Bubuka508 ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben voltam, sőt ki ugyan nem rúgtak, de csak azért, mert nem vártuk meg, hogy előbb-utóbb az legyen. Hazahoztak (kollégista voltam), elintézték, hogy dolgozhassak, ennyit segítettek (mert kijelentették, hogy ingyenélés tovább nincs), emellett rámparancsoltak, hogy a középiskolát az itthoni gimiben végezzem el levelező tagozaton és legalább így érettségizzek le, de úgy csináljam, hogy itt nem fognak kilincselni az érdekemben, teljesen magamtól. Úgy is lett, nem volt eleinte könnyű, de a végén kitűnőre érettségiztem, utána szakmát + villamosmérnöki diplomát szereztem. Az én történetem dió- (vagy inkább mogyoró) héjban ennyi.
2018. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
88%
Megbeszélném az igazgatóval, hogy viszem másik iskolába. Ha a gyerek kikerül a megszokott környezetből, ahol kiharcolta magának a tróger "jani" szerepet, visszafog ebből a viselkedésből. Lehet, hogy vannak még páran az iskolában, akik szerint menő, amit csinál és felnéznek rá ezekért a kihágásokért. Kiszakítanám azok közül, akik még adják is alá a lovat.
2018. jan. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó, mert egy ilyen kölyköt csak úgy átvesznek az iskolák szerinted? Hát nem. Már nem tanköteles.
2018. jan. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Lóg az iskolából, tanórákon visszabeszél a tanároknak, szemtelen, dohányzik a szünetben az iskolától nem messze
2018. jan. 6. 16:09
 10/36 Bubuka508 ***** válasza:
96%
Lehet, hogy eddig tényleg nem a legjobban neveltétek. Vagy nem akar oda járni, ahova jár, utálja azt a sulit, de akkor nem ártana, ha közölné, hogy mik a szándékai és az elképzelése.
2018. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!