Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vállaljam fel a barátnőmet?

Hogy vállaljam fel a barátnőmet?

Figyelt kérdés

Édesanyám kicsinek soha nem engedett el otthonról, szinte sehova, mindennel kapcsolatban kételkedett, nem felhőtlen kapcsolatom volt vele, mindig én voltam a rossz és igazságtalan volt velem.


Csak a különköltözés után, alakult vele úgy, hogy javult valamennyit a kapcsolatunk. Akkor már hiányolt, addig azon volt, hogy húzzak el otthonról.


Eközben lett egy barátnőm, (anyám ismerte látásból a lányt de rögtön jött az előítéletekkel, nem rendes lánynak látszik, tipikus mai nő, meg a mai lányok, bolond biztos, ő elküldi a francba, ráköltöm a pénzt, eltűnt valami otthonról, neki lopom el, a legdurvábbak, persze ha előkerült akkor tuti visszahoztam.. - [megjegyzem semmi olyan nincs vele kapcsolatba, külsőre kinézetre, ami erre indokot ad, sőt épp ellenkezőleg].)

Csak hát úgy alakult, hogy a barátnőm lett és összeköltöztünk. Édesanyám, addig és a mainapig úgy tudta, hogy csak egy ismerős.


Viszont a lány szeretné megismerni, és hogy tudjanak róla a szüleim. A lány tud róla, hogy áll hozzá édesanyám, plusz nekem anyámmal sosem volt ilyenről téma, szóval borzalmas róla így beszélni.


Gondoltam, hogy egy darabig mint legjobb barátomat mutatom be, így lemegyünk hozzájuk vidékre, de az se tetszik nekik.


Nem tudom mi tévő legyek, hogy anyám ne az agyába sajátmaga kigondolt, f4szságokkal etesse be magát.


Annak örülnék a legjobban, ha erre sose kerülne sor, és a kettőt elválasztva tudnék élni..

Tapasztaltabbak, mit ajánlanátok, mit tennétek a helyembe?

Köszönöm előre is a segítségeteket!



2018. jún. 7. 06:19
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

én a helyedben vagy nem mutatnám be, vagy bemutatnám, de vállalnám, hogy emiatt megszakadhat a szülőkkel a kapcsolat.

Ha már külön élsz, nem annyira értem, hol a probléma.

2018. jún. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Minél gyorsabban túl kell esni.

Megmondod, hogy van barátnőd, komoly a dolog, összeköltöztetek. Ő az XY, és szeretnéd bemutatni neki anyádat. (Sorrend fontos! Nem a lányt mutatod be, hanem anyád! Ő màr úgy is "ismeri".) Megkéred, hogy akkor is viselkedjen a vendéggel udvariasan, ha nem szimpatikus.

Amennyiben a pofavizit nem jól alakul, akkor ne erőltesd a családi összejöveteleket. Elég karácsonykor beugrani egy órára. Kvázi külön lesznek, pont ahogy szeretnéd, és a lánynak is így lesz a legjobb.

Egy fontos dolog! Ha anyád nyíltan bunkó, beleszáll a barátnődbe, azt semmi esetre se hagyd! Akár a húsleves közepén is fel kell àllnék, hogy anyuka, köszönjük a szíves vendéglátást, de menni kell. Gyere, drágám.


Ez sajnos most egy ilyen küzdelmes időszak lesz, mikor le kell válni anyádról. Neki pedig meg kell értenie, hogy a jó viszonyért tenni kell. Nem úgy van, hogy ő bármit megtehet, te akkor is szereted. A gyereke vagy, nem a kutyája.

2018. jún. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
2. bekezdésig mintha az én történetem lenne. Én korán elköltöztem tőle, mostmár kivül álló lettem neki és nyalizik. Teljes mértékben le tudom szarni. Te is tedd azt. Ha a barátnőd bízik benned, akkor nem fogja anyád beetetni.
2018. jún. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Ugyanez a szitu nálam is, csak épp én vagyok a lány.

Meg én nem húztam az összeköltözésig a dolgot, egyszer hazavittem páromat bemutatni, ez van, pont.

Anyám nagyon gusztustalanul viselkedett, úgyhogy annyi is volt köztük a kapcsolat, tud róla, kész, innentől nem érdekel. Párom sem állt neki nyalizni, nagyon nem az a fajta, hogy jajj csak szeresse az anyós.

Mi 3,5 éve vagyunk már együtt, és anyám szépen lassan elfogadta. Azt hiszem, az összeköltözés volt a vízválasztó, talán akkor jött rá, hogy ez tényleg komoly, hiába ágál ellene.

Nem mondom, hogy nagy barik lettek azóta, de karácsony húsvét stb. családi ünnepekre már meg van hívva párom is, és anyám normálisan, vendégként kezeli.


Szóval, az én tanácsom: készítsd fel a párod, hogy nagyon rossz is lehet az első találkozó, ne vegye magára, ne törődjön vele, stb. Otthon igenis vállald fel, hogy ő a kedvesed (legjobb barátként bemutatni baromi rossz ötlet, hiába megértő lány, ez nagyon-nagyon rosszul esne neki, nem vállalod fel, nem állsz ki érte...), nyugodtan mondd meg szemtől szemben anyádnak.

Ha rosszul sikerül a dolog, akkor többet úgysem kell találkozniuk, maradhat elválasztva a kettő, ahogy szeretnéd, de legalább a kötelező köröket lefutottad.

Az idő pedig megold mindent, anyád is beletörődik majd előbb-utóbb.

2018. jún. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Külön élsz, független vagy tőle, és még mindig ennyire számít a véleménye? Annyit ér annak a nőnek a szava, hogy megaláznád olyannal a párodat, hogy legjobb barátként mutatnád be?! Hát tudod, ha ezt képes vagy meglépni, neked még nem való párkapcsolat, előbb fel kéne nőni hozzá.

A lányt se értem, mit kell ennyire erőltetni a megismerkedést, de téged se, hogy miért nem tudsz végre agyilag is felnőtté válni...

2018. jún. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kedves utolsó "az a nő" az anyám, azért a tiszteletet szerintem tartsd meg, nyilván meg van az oka, hogy nem jövök ki vele jól, de neki köszönhetem, hogy felnevelt. Jó lenne ha gondolkoznál mielőtt írsz..

és nem rögtön támadni kéne, segítséget kértem, nem ilyen kioktatást, mert ha kioktatsz nem baj, meg is köszönöm... csak a stílus.


Nem akarom, hogy beleszóljon az életembe ez tény, és szeretem a párom az is. Lehet gyávának, hívni, meg agyilag gyereknek, meg fel is kéne nőnöm, tudom.. de ha több évet vele éltem és nem vagyok képes szóbahozni.. annyiszor megpróbáltam de nem ment.. most azon leszek, hogy ezt megoldjam bár nem tudom, hogy alakul, de megpróbálom

2018. jún. 7. 11:08
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

Nekem volt egy baratnom aki nem beszelt soha rolam otthon, kesobb az anyukajanak de a neveloapja egyaltalan nem tudott rolam. Hetvegen mentem at hozza mikor a szulei kirandulni mentek, ö is hetvegen jott hozzam mikor a a szulei nem tudtak hogy nincs otthon. Mentegetozott hogy a csaladja konzervativ, stb, legyek turelemmel.

Nagyon rosszul esett hogy titkol a csaladja elott.

2 honap utan szakitottam vele, igaz nem csak ez az egy gond volt.

2018. jún. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!