Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyenek az igazi mérgező szülők?

Milyenek az igazi mérgező szülők?

Figyelt kérdés
Mit csinálniak/hogy viselkedik az ilyenek a gyerekükkel,hogy mérgezővé válnak?

2018. jún. 10. 00:45
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
85%

Itt egy friss sorozat, nézd meg, pont erről szól. Nagyon jó lett szerintem, már önmagában amiatt is érdemes megnézni. Arról szól hogy Patrick Merlose-val hogyan tudott (vagy éppen nem tudott) megbirkózni az szüleitől kapott útravalóval, hogyan nevelték, és Ő milyen lett emiatt.


Patrick Melrose

[link]

2018. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%
3-asnál akkurátusabban képtelenség leírni.
2019. jún. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
94%

Nyílván vannak különböző fokozatok, végletek. Az én anyámat is mérgező szülőnek tartom, ezekért a dolgokért:

-sosem tudott magáért kiállni ezért nekem sem szabadott

-elvárta hogy mindent magamtól tanuljak meg, sose magyarázott el semmit

-ebből kifolyólag, ha valamit nem jól csináltam nem magyarázta el hogyan kellene hanem csendbsn maradt majd a környezetének panaszkodott mindig, persze ha 2 hónap mulva össze vitázott valamin a fejemhez vágta

-mindig más gyerekeihez voltam hasonlítva pl tanulás terén (olyan gyerekekhez akik nem csonka családból viszont kiegyensulyozott családból jöttek, én viszont nem) de sose ült le velem tanulni, sose ösztönzött hogy jobban tanuljak

-nem lehetett önálló véleményem, ha volt is akkor mindig leugatott érte... kb 10 éves koromtól ezért nem osztottam meg vele soha semmit, amit szintén mindig hangoztatott

-"mer olyan vagy mint apád" duma folyamat

-7 éves voltam mikor apu elment, és lelki terrorizált ha beszéltem róla, vagy hiányzott

-ő volt a mártír anya, akit elhagyott a férje és csak ő szenvedhetett.... a 2 gyerek aki apa nélkül maradt az nem számított csak ő

-20 éves koromig nem mehettem bulizni mert ő 16 évesen volt terhes és ezért engem bűntetett

- ha tiniként bármi divatos dolog tetszett legyen az színes napszemcsí, vagy BÁRMI ilyen akkor mindig hangoztatta hogy milyen ocsmány a stílusom

- ha 6 évesen nem akartam pl este fürdeni akkor hagyta, de másnap híresztelte mindenkinek hogy a gyerek nem fürdik

-azt se magyarázta el tini koromban hogy mire való a betét vagy a tampon.. ha véletlen véres lett a nacim megalázott

- a mai napig (lassan 30 vagyok) próbál irányítani, ha saját véleményem van attól rosszul van

- iskolából kikerülve nem 1 évig nem találtam munkát akkor ingyenélő dög voltam... ellenben mikor 21 évesen elköltöztem otthonról eljátszotta a hattyúk halálát..

- az összey barátom/barátnőm szerinte rossz ember volt... mindig baja volt velük (túl gazdag, túl szegény, túl nagyszájú, túl bamba)

- a mama fontossabb volt neki mint én, mindig!

Huhh és még reggelig írhatnám....

-

2019. júl. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
91%

23 vagyok ez még kimaradt:

Mindig hatalmas elvárásai voltak felém, mindig azt akarta hogy nagy ember váljon belőlem pl orvos, ügyvéd stb de ezért ő semmit sem tett meg... ugy gondolom h ilyenkor nem (csak) anyagilag hanem lelkileg is oszontonozni kell 1 gyereket nem csak elvarni tole... ő ezért soha semmit nem tett meg. Soha nem kerdezte mi erdekel, ha magamtol mondtam azt szinten leszolta.. ellenben allandoan beiratott mindenfele szakkorre a megkerdezesem nelkul: szobraszat zongora nepitanc stb... persze utaltam mindegyiket, egy ido utan abba is hagytam es mindig az jott le belole hogy tehetetlen semmirekello vagyok aki semmiben sem jo!

Bezzeg mikor azt mondtam h nepitanc helyett modern tancra menjek akkor nem engedte mert az kihivo... stb

2019. júl. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
35%
3: Res iudicata. Te jogasz vagy?
2019. szept. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
62%

Van egy aposra levendom, nemsokara ha minden jol megy teljes ertekuve is valik.

Lanyaval 9. eve vagyunk egyutt, nagyon jol. Nos a legenyke elsportolo, a lany orvos lett.

A legenykevel vannak gondjai: pl nem eleg magas, vagy nincs eleg jo kar-izma, a lanyokkal nem szabad meg baratkozni mert tul korai (16 eves)

2019. nov. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
62%

Ezeket nem eroszakkal teszi, hanem nagyon komoly erzelmi manipulacokkat es erzelmi zsarolasokat hasznal fel az akarat erdekeben.

Nos mi lehet a lannyal? O vele miert elegedetlen? Nem mondja ki, csak erezteti es utalgat ra, hogy csalodott es naprol napra csalodik benne. Na vajon mi az oka?

Hat en. Hogy engem valasztott, es hogy a mai napig ezt teszi. Mert nincs luxus autom, nincs nagyon jol fizeto allasom, egyszoval nem vagyok orvos vagy it mernok.

Sok ido telt el amig ekkezdte megerteni ezt a folyamatot amiben benne van, mert addig volt siras, felelem pl hogy en ezert elhagyom. De ma mar nagyjabol latja a dolgokat, azt is hogy en nem leszek eleg jo soha es hogy ot nem akarjak maguk mellol elengedni.

Most azt mondjak meg neki hogy milyen orvos lesz, de szavaik nem talalnak meghallgatasra. Mar nagyon idegesek mert lassan erzik vesztuket.

Viszont mit meg a mennyasszonyom nem hiszen el, a hazassag utani erdeklodes, furkalodas. Azt mondja meglatom megvaltoznak.

Szerintetek is? :)))

2019. nov. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
60%

Nos le kell szogezni hogy altalaban ez csaladrol csaladra megy. Kap a gyerek egy mintat amiben ugy no fol hogy allandoan verik, nem kap lelki /anyagi tamogatast azt hiszi eu a normalis . Majd tovabbadja a sajatjanak is, stb stb. Sok kategoriaja van a mergezo szulonek. Van testi bantalmazas/szexualis/lelki .

Szerintem leginkabb akkor veszed eszre ha valami mergezo kapcsolat hogy pl másnak teljesen mas volt a gyerekkora, el tudsz mindent mondani nekik, nem szorongsz a kozelukben, fontos hogy alapjaraton neked vannak e gondjaid es honnan jonnek. Legtobb erzelmi trauma ami kihat sokszor egesz eletunkre a szulok miatt van. Az már más kérdés hogy dolgozol e rajta vagy sem.

2019. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
60%
Dolgozni kell rajta. Hanem jon a lejto.
2019. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%

Az is mérgező szülői tulajdonsagnak szamit,ha ugy szul gyereket a no hogy az elso gyerek apja nem az elso palija az eleteben (3.),a pasi atvagja(de mivel mar elobb atvagta az elozo baratja,igy nem lehet annyira tapasztalatlan feltetelezem..) ennek a palinak szul gyereket,annak ellenere,hogy mar szet is koltoztek 1x es nincsen minden rendben,de meg nem fut ki a no a termekeny idoszakabol.

Aztan kb 10ev mulva talalkozik tobb probalkozas utan egy pasival,akivel szinten vannak problemak(bantalmazas lelki,testi),anyagi problemak es ugy dont hogy vallal vele ennek ellenere gyereket(emellett munkahelyet se talal,lakhatas se biztos a pasi miatt).


Majd megszul ket gyereket,apa nem segit semmit,gyereknek kell az apa helyett is segiteni nappal,amikor nincsen mar suliban,Kozben a csaladi feszultseg miatt az anya mondja mar "olyan vagy mint apad" szoveget.Kozben a nagymama is kotekszik,nem unokazik,probalja edesgetni maga fele a gyerekeket,de kozosen idot nem tolt veluk.Otthagyja ezt az apat a gyerekekkel.


Kesobb megint talalkozik az anya egy ujabb ferfival,akirol ugy tudja h elvalt.Innen is lesz egy gyerek,az apja nem vallalja megmondja terhessegnel,elotte hitegeti szep elettel. A gyerek megszuletik,megtobb teher harul a gyerekre,aki idokozben mar felno..

De meg ezek utan is a gyereket hibaztatja a szulo,ha elfarad es nappal 30percre mondennap le akar pihenni,ha a kulon eletrol beszel a gyerek,meg a szulonek valsagos idoszak miatt (elhelyezkedesi problemak),akkor a gyereknek tesz szemrehanyast,hogy mert o se tudta azt megcsinalni amit akart,o se azt csinalja evek ota amit akar.


Kerdem en:Ki vallalta a gyereket a gyerek vagy a szulo?Miert a gyereken veri le ha nem tanult a parkapcsolati hibaibol?Ha mar nem eloszor talalkozik problemas szemellyel miert nem akkor lep ki abbol a kapcsolatbol mikor nem kerul meg rosszabb helyzetbe,miert nem tanul belole?

Miert lenne kotelezo a szulo eletet,nyomorgasat elnie a gyereknek is(amivel kimaradt eloszor a nyugodt tinedzserkor,majd az ifjukorral is ugyanaz tortenne)?

Ha valami idegtepo helyzet van,miert a legidosebb gyerekkel ordibal,vag hozza dolgokat,tor ossze tanyert,azert mert nem ahhoz vagja oda a mondani valojat ahova kell?Miert azon veri le aki a legkozelebb all hozza?


A gyerek nem jar el tarsasagba,nincsen parja. Nincs baja a tarsasaggal,csak a reszegekkel es a bunkokkal.

2019. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!