Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem hagynak felnőni....

A szüleim nem hagynak felnőni. Mikor kéne önállósodnom? 18/L

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy édesapámmal élek, -anyámmal nem tartom a kapcsolatot- így ő dönt mindenről a neveltetésemmel kapcsolatban. A probléma ott kezdődik, hogy nem hagyja, hogy felnőjek. Soha nem enged el sem szórakozóhelyekre, sem fesztiválokra, sem koncertekre. Gimnáziumban ezért nem tudtam/tudok egy társaságba sem beilleszkedni, mert a hétvégenti ,,csapatépítések" egy helyi kocsmában zajlanak ahova természetesen engem nem engednek el. Tudom, hogy nem hangzik valami jól ez a kocsmás sztori, de a többségük nem azért megy, hogy leigya magát, hanem azért, hogy jót beszélgessen és társaságban legyen. Kicsit eltértem a tárgytól, de a lényeg az, nyáron jön a kedvenc együttesem koncertet adni(nem fesztiválra), és nagyon sokat jelentett volna, ha elengednek de ez nem így történt.(a jegyet természetesen fizettem volna) Megkértem apámat (tudom hogy fura), hogy akkor jönnön velem ő is, és úgy elenged-e de a válasz szintén nem volt. Ezek miatt érzem azt, hogy nem hagyják, hogy éljem az életemet, és én mindig mindenből kimaradok. Úgy érzem el kéne költöznöm ahhoz, hogy önálló életem lehessen de kollégiumba nem vennének fel, mert közel lakom az iskolához, lakást meg nem tudnék bérelni. Ha elköltöznék, rengeteget kéne dolgoznom és nem tudnám fenntartani az 5ös átlagomat, így gimnázium alatt lehetetlen az elszakadás. A kérdés az lenne, hogy szerintetek hány éves kortól tudnék úgy elköltözni, hogy a jövőbeli karrierem ne döntsem romba? Nálatok ez hogyan és milyen idős korban zajlott? Hamarosan muszáj lesz a saját lábamra állnom, hiszen 23-24 évesen végzek (remélhetőleg:D) egyetemen, és az elég késői arra, hogy megkezdjem az életet. Elvileg ezek a legszebb évek (17-24) az ember életében, de ha így folytatom elillannak anélkül, hogy megélhetném őket.

Köszönöm, hogy végigolvastátok.



2018. jún. 10. 11:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
93%

Elmész ahova kedved van, küldesz azért egy üzenetet telefonodról.

Ha apád le akar szidni, akkor meg szeliden mondd, hogy bocs apu nem hagyom, hogy ebbe beleszólj, szinte úg hogy te sajnálod őt, amiért küszködik magában.

2018. jún. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
16%

Elmész ahova kedved van, küldesz azért egy üzenetet telefonodról.


Ha apád le akar szidni, akkor meg szeliden mondd, hogy bocs apu nem hagyom, hogy ebbe beleszólj, szinte úg hogy te sajnálod őt, amiért küszködik magában.



Aztán meg jöhet ide sírni hogy kirakták otthonról mire visszért a koncertről ugye?

2018. jún. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazi szülőnek eszébe se jutna kirakni a lányát.
2018. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek. Megpróbálom vele még egyszer megbeszélni a dolgokat, hátha sikerül anélkül, hogy még jobban feldühíteném.
2018. jún. 10. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!