Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha gyermeketek...

Mit szólnátok, ha gyermeketek szerezne egy alapdiplomát, aztán megkérne titeket, hogy továbbra is támogassátok anyagilag, mert kutató szeretne lenni?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 23 éves egyszem gyermeketek leteszi az alapdiplomáját, majd nekiáll dolgozni, mellette jelentkezik mesterképzésre, levelezőre. Azonban az egyik nap elétek toppan, hogy érdekli egy kutatási terület, erre szeretne koncentrálni, és megkér, hogy támogassátok őt és maximum részmunkaidős állást tudna vállalni mellette. Ez még egy több éves projekt lenne. Mit válaszolnátok?
2018. jún. 10. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Amíg tanulni szeretne tanuljon, számomra ez természetes. Most tanuljon, ne később. :)

Amiben tudnám támogatnám, küldenék neki ennivalót, ha nem lenne pénzem pedig megkérném, hogy ösztöndíjból / részmunkaidős állásából valahogy fedezze legalább az alberletet.

De én kijáratnám Msc-ig mindenképpen. Phd-n pedig már úgy tudom kapnak pénzt a diákok, szóval onnantól kezdve megpróbálhatsz önállósodni. :)

2018. jún. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Msc-ig oké, onnantól a maga ura.
2018. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

A mesterképzés még "hozzátartozik" egy "igazi" diplomához.

Ha anyagilag megtehetném, természetesen támogatnám.

2018. jún. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%
En lennek a legboldogabb ember.
2018. jún. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Én gyakorlatias ember vagyok. Ha a gyereknek célja van, tesz érte, akkor azt támogatom, ameddig erőm engedi. Azt azért jó lenne tudni, hogy milyen területen szeretne kutatni, mert ha "csak" érdekli, de a jövőben nem tudja hasznosítani a célterület vagy a kereslethiány miatt, akkor azért legalább átbeszélném vele, hogy megéri-e éveket fektetni bele. Ha ez utóbbi nem áll fenn, és később önellátó tud lenne belőle, akkor amit csak tehetek, megadok hozzá.
2018. jún. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem ismerjük a pontos helyzetet de én addig támogatnám a gyereket amíg van értelme a tanulmányainak. Ha egy tényleg sikeres kutatómunkát csinál és lesz Msc végzettsége is akkor kapós lesz a munkaerő piacon és messze többet fog keresni mint egy alap bsc képzés után.
2018. jún. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Hany év a több év ? Mit jelent a támogatás, az egyetemi költségeket is a tandijjal, vagy csak az eltartását ? Van e valós esélye ezzel a majdani diplomával állast találni ? Milyen amúgy a kapcsolatunk és hogy áll az otthoni helyzet?
2018. jún. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
23 évesen még miért csak alapdiplomát tesz le? Ekkorra már a msc is meg kellene, hogy legyen. A kutatói pályán meg ott a pályakezdő fizetéshez képest egész szép szép phd ösztöndíj. Ha ez az álma, tegyen érte, hogy felvegyék ösztöndíjas helyre!
2018. jún. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk kifejezetten kutatni nem akartam, de már eleve úgy indultam neki, hogy mindenképpen szeretnék majd mesterre is menni, jelenleg pedig egy új alapszakon tanulok. A szüleim mindig támogattak ebben, minden szempontból. Kifejezetten örültek neki, hogy ilyen jellegű terveim voltak :)
2018. jún. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as válaszadó, ki szerint kellene, hogy 23 évesen minek kell meglennie? Ki mondja meg?

Mert hogy én pl. érettségi után dolgoztam, s csak aztán mentem egyetemre. Tudod ahány élet...



Kérdező, én ha tehetném, támogatnám, büszke lennék rá, hogy ilyen munkát akar végezni:)

2018. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!