Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok, ha gyermeketek...

Mit szólnátok, ha gyermeketek szerezne egy alapdiplomát, aztán megkérne titeket, hogy továbbra is támogassátok anyagilag, mert kutató szeretne lenni?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 23 éves egyszem gyermeketek leteszi az alapdiplomáját, majd nekiáll dolgozni, mellette jelentkezik mesterképzésre, levelezőre. Azonban az egyik nap elétek toppan, hogy érdekli egy kutatási terület, erre szeretne koncentrálni, és megkér, hogy támogassátok őt és maximum részmunkaidős állást tudna vállalni mellette. Ez még egy több éves projekt lenne. Mit válaszolnátok?
2018. jún. 10. 14:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

8-as válaszadó, ki szerint kellene, hogy 23 évesen mscje legyen? Ki mondja meg?

Mert hogy én pl. érettségi után dolgoztam, s csak aztán mentem egyetemre. Tudod ahány élet...



Kérdező, én ha tehetném, támogatnám, büszke lennék rá, hogy ilyen munkát akar végezni:)

2018. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtehetnem vallalnam :) ha nem tehetnem meg meg elmondanam neki hogy sajnos nem tehetem meg (ertsd kaja+lakhatas rovasara menne a tamogatasa) es probalnam segiteni azert mashogy hogy talaljon megoldast a tanulasra es az álmára.
2018. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát speciel az én szakomon az alapképzés még semmire sem jó, és ha nem mész mesterképzésre, akkor felesleges volt elvégezni az előző három évet is. Nappalin csinálom a mesterképzést, kizárólag hétvégi diákmunkákat tudok vállalni mellette és azt sem mindig, mert önkéntes szakmai munkát végzek (amiért nem fizetnek, de jól jön majd az önéletrajzban, amikor munkát keresek a diplomaszerzést követően). Ha a szüleim azt mondták volna, hogy csak az első három évnyi egyetemet tudják támogatni, akkor el sem kezdtem volna a felsőoktatásban tanulni valószínűleg. (Nem pénzelnek egyébként a szüleim, hanem velük lakom még, és semmibe sem kell belefizetnem, ez az ő támogatásuk.)


Szerintem a kérdésben szereplő személy elég céltudatos és szorgalmas, ráadásul nyílt lapokkal játszik és tájékoztatja a szüleit a terveiről, leül velük megbeszélni a körülményeket és azt, mire lenne szüksége. Egész más lenne a helyzet akkor, ha csak szó nélkül, tisztázás nélkül várná el a naplopásra, hogy támogassák még ki tudja, meddig. Szerintem ebben az esetben teljesen érthetetlen lenne, ha a szülő, aki egyébként tudja támogatni a gyermekét, megtagadja azt tőle. Ugyanakkor az is fontos kérdés, hogy ez a több éves projekt pontosan mit jelent. Ha végez a mesterképzéssel, sokkal több munkalehetőség nyílik meg előtte, és a hétvégéi is felszabadulnak, akkor is tud dolgozni. Érdemes arról is beszélni, a jelenlegi kilátások mellett a mesterdiploma után mennyire szorulna még támogatásra. Ha pedig PhD-ra menne, ott valóban kap ösztöndíjat.

2018. jún. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
55%

Ha lenne értelme a kutatásnak, nem csak valami hülyeség, amiből már előre látszik, hogy nem lesz eredmény, vagy csak felelesleges beleölt pénz, nem támogatnám.


Ha értelmes dolog, akkor HA MEGTEHETEM, igen.


Amennyiben nincs elég pénzem még évekig eltartani, így járt.

2018. jún. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!