Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak, miért nem akarom...

Mit mondjak, miért nem akarom Spanyolországban tölteni a nyár egy részét? Mondjam meg az igazat?

Figyelt kérdés

Szeretek utazni és nyelvet tanulni is.

Az egyik barátnőm egy évet élt Ausztráliában, egy másik a nyáron költözött ki Angliába tanulni. Nagyon akartam én is, hogy még az érettségi előtt tanulhassak egy évet máshol, de ezt a szüleim nem engedték. Mert hogy nem vagyok olyan talpraesett, így is minden apróság miatt felhívom őket, nem bírnának ki hónapokat úgy, hogy nem látnak... Igazat adok nekik abban, hogy nem vagyok önálló egyáltalán, tipikusan az azok a "mindent megteszek a gyerekért" szülők, ami nagyon jó, de ilyen szempontból rossz is. De szüntelenül mondtam, hogy szeretnék külföldön lenni huzamosabb ideig.

Ezért most hétvégén elmondták, hogy a júliust Barcelonában tölthetem, nyelvtanulás céljából. Napi 4 órát lennék a nyelviskolában, szerveznének kirándulásokat, meg lenne önálló szabadidő (az első hétben a szüleim is a városban lennének, a biztonság kedvéért). De nem akarok menni... Egy fiú miatt.


Nem ismerik a szüleim, nem tudnak róla semmit. Sőt, én sem tudom, mi lesz még ebből, mert csak szexnek indult, de most úgy érzem, megpusztulnék, ha 4 hétig nem találkoznánk.

(A FaceTime, chat közel sem ugyanaz...)

Csak félek, hogyha megmondanám nekik, hogy Miatta akarok maradni, akkor kiakadnak, hogy egy fiú miatt lemondok egy ilyen lehetőségről. Hiszen már kb másfél éve mondogatom nekik ezt. Azt meg nem várhatnám el, hogy a srác is kiutazzon, mert az neki nagyon drága lenne (vagyis a szüleinek). Eddig tényleg csak szex volt közöttünk nyár óta, most kezdtünk el márciusban komolyabban is találkozgatni, együtt lenni.


Nem tudom, mit mondhatnék apukáméknak. Hiszen eddig úgy tudták, hogy ez minden álmom.


2018. ápr. 18. 18:39
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
99%
Találsz majd Barcelonában jobbat...
2018. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
99%

Később nagyon meg fogod bánni, hiszen ez számodra is egyszeri lehetőség. Nyilván a fiú sem akarja, hogy miatta mondj le egy álmodról, és az embereknek van egy olyan rossz tulajdonsága általában, hogy az első vita alkalmával előkerülnea kérdés és a fejéhez vágnád, hogy miatta maradtál. Tudom, most nem így látod, mert fűt a szerelem.

Azt mondod, nem tuddo, mi lesz még a sráccal később. Mi lesz, ha nem jön össze ez se és még a nyaralást is lemondtad? Gondold ezt végiog még néhányszor, mert te sem akarsz két szék közül a pad alá esni, ugye?

2018. ápr. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
96%
"Eddig tényleg csak szex volt közöttünk nyár óta, most kezdtünk el márciusban komolyabban is találkozgatni, együtt lenni." Akkor tehát eddig egy lyuk, ingyen numera voltál a srácnak? Végig gondoltad, hogy miért akarod eldobni a lehetőségeidet?
2018. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
72%
Ebből a kérdésből véletlenül se az a lényeg, hogy nem akarsz menni, akkor nem dobtad volna be a csak szexre jó a pasi dumát. Azzal csak egy tucatkamu lett, bocsi.
2018. ápr. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Azért írtam le, hogy már régebb óta találkozgatunk, hogy ne az legyen minden válaszban, hogy "pár hete ismerem". Ennyi.
2018. ápr. 18. 18:50
 6/44 anonim ***** válasza:
60%

Nem véletlenül mondjak, hogy a szerelem gyengeség, ez az élő példa rá. Nagy valószínűséggel meg fogod bánni a döntésed később.

Ennek ellenére úgy gondolom, ha nem akarsz menni, akkor ne menj. Mindenki a saját hibáiból tud a legjobban tanulni, fiatal vagy, természetes hogy követsz el hibákat.

Javaslom mondd meg a szüleidnek, hogy köszönöm a lehetőséget, de van egy kialakulófélben levő kapcsolatod és jelen pillanatban inkább arra akarnál koncentrálni.

2018. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
97%
Küldjenek a szüleid engem, te meg maradhatsz kufircolni! :)
2018. ápr. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
98%
Ezt mondd el nekik őszintén. De készülj fel arra is, hogy soha többet nem fogsz ilyen lehetőséghez jutni. (Ja és, ha olyan erős a kapcsolatotok, akkor biztos kibírja ezt a pár hetet.)
2018. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Nyelviskolával mennék, igazából jövőre is mehetek, vagy akár 30+ évesen.
2018. ápr. 18. 19:00
 10/44 anonim ***** válasza:
94%

30 plusz évesen már nem csak egy fiú lesz, ami visszafog tartani.


Ha igazán akarna ez a fiú azt az egy hónapot simán kibírnátok. Az semmi.

2018. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!