Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kezelnek óvodásnak?

Miért kezelnek óvodásnak?

Figyelt kérdés

A szüleim mintha ovisnak kezelnének.Néhány napja mondták nagy vagyok már nyugodtan felülhetek a buszra és elmehetek ruhát venni(20km távolabbi városba)Most meg mondom hogy szeretnék menni erre lecsapják a hisztit,hogy ne menjek oda egyedül stb stb.Hétfőn szeretnék menni a kutyámmal egy nagyobb városba(ahová járok minden nap suliba 35km távolabb).Fogadni merek,hogy odasem fognak elengedni,pedig a kutyám jól nevelt teljesen és kistestű.

Nyári munkára sem engednek sehova,közösségi szolgálatra sem mehetek a menhelyre pedig ott van ahová suliba járok.

Miért nem engednek el sehová?16 éves vagyok már.Kitünő tanuló is vagyok,még ha az lenne a problémájuk,hogy nem tanulok.

8.os koromban nem jártam sehová soha,még a faluba se mentem ki.9.be kaptam egy kutyát és azóta mindennap kint sétálok vele 2 órákat.Eddig az volt a bajuk,hogy nem járok ki a faluba,mint a többi korombeli most az,hogy minek megyek,nem kell vinni a kutyát,meg ne csavarogjak már.

Hogyan győzzem meg őket,hogy hagyj menjek fel a kutyámmal hétfőn?Miért ilyenek velem?


2018. jún. 12. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Féltenek
2018. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%

Te "csapod le egyedül a hisztit" itt, nem a szüleid.


Nem megkérdezed őket, hogy mit szeretnél hétfőn, hanem már előre hisztizel, hogy biztosan nem fognak elengedni, és miért ilyen szemetek veled és egyáltalán.


Féltenek, épp azért, ami vagy: egy 16 éves kislány. Sokat lendítenél a helyzeteden, ha normálisan elmondanád nekik, hogy mit szeretnél, és miért. Nem hisztizve, nem sértetten, nem így, ahogy most ide leírtad.


Nincs olyan varázsmondat, amit majd itt elmondanak neked, és az meggyőz minden szülőt mindenről.

2018. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

De tudják hogy mit szeretnék hétfőn,és eddig nem akarnak elengedni.

Én normális mondtam el nekik,de őket még az is zavarja ha elmegyek a könyvtárba.

2018. jún. 12. 15:59
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
lol. én 10 éves koromban kezdtem el rendszeresen busszal átjárni a 20km-re levő városba. először rajzra jártam, utána táncra, utána gimibe. soha semmi probléma nem volt
2018. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kispotzak ***** válasza:
70%
2-es válaszoló: Nagy garral válaszolsz, kiosztod a lányt, csak éppen a Kérdező 3. (harmadik!) mondatáig nem jutottál el...
2018. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
19%
5-ös, soha nem árt az értő olvasás. Neked, mint kívülállónak, mi róla a véleményed?
2018. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kispotzak ***** válasza:
19%

Valami olyasmi lehet a háttérben, hogy eleinte agggódtak, hogy túlzottan otthonülő vagy, erre lett a kutyus, te napi 2 órákra elmész vele sétálni, lehet, hogy ha otthon vagy, akkor behúzódsz a szobádba tanulni, olvasni, bármi, és kicsit úgy érzik, hogy "elvesztettek", átestél a ló túlsó felére, és már mennél mindenhova, ahol nem tudnak vigyázni, figyelni rád.


Próbálj nagyon nyugodtan, kedvesen reagálni az ilyen szitukra. Nem az a kérdés, hogy 15, 20, vagy 25 km-re van-e az adott falu/város, hanem hogy ők biztonságban tudnak-e téged. Mond el, hogy mi a terved, mit szeretnél (konkrétan hova mennél, pl boltba, ruhát venni mert kinőtted az összes normális pólód, vagy kell egy fürdőruha stb), vagy találkozni egy barátoddal, stb. Ha tudják előre, h mi a terved, hova mész, mikor, kb mikorra érsz haza, esetleg: hogyan tudnak elérni (van esetleg telefonod?), akkor talán engedékenyebbek lesznek.


Nem tudom, volt-e olyan, hogy nem értél haza akkorra, amikorra ígérted, vagy mégsem ott voltál, ahova elmentél (akár kutyasétáltatáskor!), esetleg kerültél-e bajba (nem feltétlenül olyan helyzetbe, amit te bajnak ítélsz, de olyanba, ami egy szülőt már megijeszt), vagy történt-e az ismerősi körben fiatal lánnyal valamilyen gond (támadás, eltűnés, bármi), de ha bármi ilyen volt, akkor nehezebb utána visszaszerezni a bizalmat.


Ha nem volt ilyen, akkor nehezebb ügy, mert az ő belső szorongásukat kéne legyőzni.


Még egy tipp, de ez nem megoldás hétfőig, csak hosszú távon:

Rendszeresen próbálj engedélyt kérni, hogy (kisebb távolságokra) elengedjenek. És amikor nemet mondanak, akkor ne erőltesd, ne tiltakozz, max egyszer kérdezz rá udvariasan, h Miért?, de bármi a magyarázat, hagyd rá, hogy jó rendben, és vonulj vissza szomorúan. Az a gyanúm, hogy a többedik ilyen szomorú visszavonulás után már a szüleid fogják érezni, hogy ez így nagyon visszás, újra és újra megtiltani a 16 éves lányuknak, hogy bárhova elmenjen.

2018. jún. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó választ.

Semmi komolyabb nem történt,soha nem mondták hányra érjek haza de este nyolc előtt mindig itthon vagyok.

Jó megpróbálom,talán összejön.Lehet az is baj,hogy én vagyok a legkisebb gyerek.

2018. jún. 13. 05:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!