Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim miért kezelnek még...

A szüleim miért kezelnek még mindig gyerekként 24 évesen is?

Figyelt kérdés
Úgy érzem bármivel kapcsolatban legyen az munka vagy akármi, ki kell kérnem a tanácsukat, mert nélkülük nem merek dönteni, mert ha így tennék, kapnék tőlük. A szüleim mindig emlegetik hogy ők mennyit költenek rám, illetve költöttek már eddig. Bármit csinálok, soha semmi nem elég jó a számukra. Mindig azt mondták ne bízzak senkiben. Így ha pl. valaki azt mondja rám, hogy jól nézek ki nem tudom elhinni. Nem tudom hogy ehhez köze van-e a szüleimnek, de mindig olyan kapcsolatokba kerülök, ahol a férfiak bántanak, de nem testileg, hanem lelkileg bántanak. Ha valami siker ér, akkor is lehúzzák a jó hangulatomat. Ha valakihez közel kerülök akkor félek attól, hogy elhagy. Nehezen tudom magam elengedni, és jól érezni magam, főleg ha ők is a közelemben vannak.
2018. jan. 23. 10:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
18%
Gondolom te vagy az elsőszülött gyerek a családban
2018. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem, de ez nem is válasz a kérdésemre.
2018. jan. 23. 10:26
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Mert úgy viselkedsz mint egy gyerek. Próbálj meg felnőtt módra viselkedni.
2018. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Allj ki magadért, és ne hódolj be, mert az ilyen emberek szivnak a legnagyobbat az életben.Nem kell mindent elhinni, de neked tudnod kell önmagadról,hogy mennyit érsz.
2018. jan. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Na, akkor kezdetnek költözz el jó messzire, és kezdj felnőtt módra viselkedni - ebben jó segítség lesz egy értelmes pszichológus.


Betegesen félsz a szüleid véleményétől, ami nem okés, és ezt a mintát keresed a pasikban is, azért vannak csak idióta barátaid, akik zsarolnk meg bántanak.


Én hasonló családtól 1000km-re jöttem el, és egyetlen másodpercét sem bánom :)

2018. jan. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Szerintem én keveset érek.
2018. jan. 23. 10:50
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Mintha energiavámpírok vagy súlyos önértékelési zavarosak lennének a szüleid...sosem értettem, hogy egy szülő hogyan húzhatja le így y saját gyermekét, hogyan nem képes bízni benne, hinni benne.


Mindenképp a különköltözést javasolnám, mielőtt menthetetlenül agyagba döngölnek. Értékes ember vagy, ne mások ítélete alapján nézz magadra!Még ha azok a szüleid is!

2018. jan. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szomorú,hogy ilyen szüleid vannak.

De felnőtt ember vagy, nem vagy köteles még mindig mindenben rájuk hallgatni és alájuk rendelned magad.

GOndolom dolgozol, költözz el, akár lakótársakkal együtt,hogy olcsóbb legyen.Függetlenedj, barátkozz, ismerkedj.

És ne számolj be mindenről, ne kérj engedélyt a szüleidtől mindenre. Ha gyerekként viselkedsz,akkor még 30-40 évesen is annak fognak tekinteni.

2018. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem én keveset érek. A szüleid már elérték amit akartak..
2018. jan. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

NEM érsz keveset - persze, mondani könnyű, de amíg otthon éltem, én is egy senkinek éreztem magam, aki csak púp mindenki hátán, de közben képtelen változtatni.


Megmondták, hogy nincs jövőm, nélkülük elvesztem, semmire sem viszem...


Aztán kerestem pszichológust, aki kimondatta velem, hogy ŐK a szar emberek, akiknek céljuk kontrollálni a másikat és a sajt keserűségükkel inkább a többieket mérgezik és húzzák le.

Aztán összeismerkedtem a kedvesemmel. Persze senki nem jósolt semmi jövőt, mert 1000km-re éltünk egymástól, "úgyis megcsal", "csak szexelni jártok össze", stb.

Holott ő volt az egyetlen, aki meghallgatott, értékesnek és kedves nőnek látott, olyasvalakinek, ami a családom szerint sosem voltam.


Négy hónap kapcsolat után úgy döntöttem, elegem van a folyamatos csszegetésből és hogy nem lehetek mellette, és karácsony után kiutaztam vele.

Nyilván, a kedves rokonok kibeszéltek, hogy "két hét után sírva jön haza", meg "tiszta hülye", társai.


Hmmm, egy éve élünk együtt, az önbizalmam magasan fenn van, csinosnak gondolom magam, szerethető és szeretet adó nőnek, és félévente bőven elég találkozni a kedves rokonokkal - de persze akkor is belekötnek mindenbe.

2018. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!