Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként mit szólnátok...

Szülőként mit szólnátok ahhoz, ha a 16 éves lányotok azt mondaná, hogy "Isten nem munkára teremtette ezt a testet"?

Figyelt kérdés
2018. jún. 12. 22:07
1 2 3 4
 21/35 anonim válasza:
89%
Akkor csinálj olyat, amit szeretsz és az nem számít munkának. Ezelőtt egy olyan helyen dolgoztam, amit imádtam, örömmel mentem oda. Nekem szinte szórakozás volt, másnak pedig ugyanez kín volt, alig várta a munkaidő végét. Most így vagyok én is, pár napja kezdtem, de már tervezem a váltást. Régebben gyorsabban eltelt a 12 óra, mint manapság a 8. Nem mindegy mit csinál az ember.
2018. jún. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
90%
Örülnék, hiszen akkor biztos nem lesz "szexmunkás".
2018. jún. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
31%
"Aztán megélni mi a k.anyádból akarsz?"
2018. jún. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim válasza:

Hogy akkor álljon ki a sarokra pénztkeresni aztán majd rájön :D

De amúgy ja röhögnék egyet

2018. jún. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
96%
Nekem pl folyton mondták, hogy abból nem lehet megélni, hogy nézel ki az ablakon. Márpedig ezt csinálom egész nap, felváltva nézek ki 6 ablakon, egyiken elég sokat, és megélek, jobban, mint amikor egy monitort bámultam, és háttal voltam az ablaknak. Ja, taxis vagyok. Szeretem csinálni, így kvázi nem is dolgozom. Elvezetgetek a városban, és megélek. Tudom, hogy nem kell hozzá nagy gógyi, de pont leszarom, amúgy se szeretek gondolkodni. Nyomogatom egész nap a telefont, gurulgatok erre-arra, és megélek. Nem is kell több. És ez a jó, ha szereted amit csinálsz, mert akkor gyakorlatilag tényleg nem is dolgozol. Minek is dolgozni, most tényleg, ha a hobbidból is meg tudsz élni? Elvárások miatt, mert pl a szüleim szívesebben látnának egy kvalitást igénylő, "hűdefontos" pozícióban, azért én nem fogom magam sanyargatni munkával. Dolgozzon akinek nincs jobb dolga, most vagyok a 30-as éveim közepén, de a maradék éveimet szándékomban áll effektív munka nélkül leélni. Jó nekem ez így. Aki meg a kvalitásait akarja villogtatni, annak hajrá, építse a dédelgetett karrierjét, leszarom, csak engem hagyjon ellébecolni a világban.
2018. jún. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
29%
Elgondolkodnék, hogy miért van ideje ilyen sorozatokat nézni. Aztán megmutatják neki a porszívòt. És mitől ilyen öntelt? Felvilágosítanám, hogy a szülei teremtették. Fáj ez a kérdés.
2018. jún. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
90%

Az a röhej amúgy, hogy senkiét.

Úgy vagyunk teremtve, hogy az éppen elégséges szükségeleteinket ellátandó alkalmasak vagyunk munkavégzésre, de ez a túlhajszolt, stresszhelyeslő, pörgésfetisiszta, hiperaktív, lestrapáló, kapzsiságalapú, öröknyughatatlan telhetetlen kényszeresség nem az ember alaptermészete hanem egy felvett, tanult értelmetlen maszlag.

2018. jún. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 AttilaLIX ***** válasza:
0%

Elsősorban nincs Isten.

Másodsorban.ha szülő volnék.és tudomásomra jutna az ijen laza viselkedés.....belevizelnék a konnektorba.

Harmadsorban.a himneműnek letörném a derekát. Negyedsorban.aki gyermek fejjel ijenre gondol....ott elsősorban nevelési gond van.vagyis a szülők a felelősek!!!!! Megcsinálják a kölyköket.aztán felveszik a támogatást.élnek mint marci hevesen.ha a gyermek felnő.az utcca neveli. Hà.......ez madein hungaris.

2018. jún. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

28-as, te mekkora egy sztahanovista f@$zkalap lehetsz öcsém.

Komolyan úgy gondolod, hogy az élet értelme a munka? Pont ezzel a hozzáállással nevelték ki nagyapámék apámék generációját. Idegroncs, önbizalomhiányos, folyton pörgős, akinek megdögleni sincs ideje. Pedig lenne, csak hajtja magát. Aztán pislog mint hal a szatyorban, hogy vérnyomás, meg minden nyavalya. Másról se szól az életük, mint a stressz. Hát köszönöm nem. Téged kellett volna még a szülőszobán agyonverni.

2018. jún. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 Csomorkány ***** válasza:
Aranyos lányod van :-) A Biblia eredeti szövegkörnyezetében amúgy Szent Pál azoknak mondta, hogy "aki nem dolgozik, ne is egyék", akik úgy vélték, Jézus második eljövetele már annyira a küszöbön áll, hogy megsértenénk, ha holmi munkával fejeznénk ki a hitetlenségünket. Szent Pál szerint ezt a logikát az evésre is át kell vinni.
2018. jún. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!