Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim...

Mit tegyek, ha a szüleim folyamatosan az én súlyomon rugóznak?

Figyelt kérdés

Főleg apu. Neki én vagyok az egyetlen vér szerinti lánya, és amíg otthon laktam, anyuval karöltve folyamatosan tukmáltak, viszont amióta elköltöztem, lement rólam vagy tíz kg biztos. Kellett is, most vagyok 48 kg a 160 cm-s méretemhez, ami szerintem pont jó, nem sportolok többet, mint eddig, nem éheztetem magam, csak az albérletemben nem volt "nehogy már otthagyd azt a két falatot" jellegű cseszegetés.

Viszont ha hazamegyek akkor apám kitér a hitéből, hogy hogy nézek ki, kiáll az összes bordám (de nem áll ki, nem vagyok sovány... úgy nézek ki, mint egy normális nő), és biztos beteg vagyok, meg ilyenek. És nem áll le, felváltva megy a cseszegetés azzal, hogy miért vagyok ilyen vékony, meg hogy egyek többet.

Még ha tényleg sovány lennék, meg is érteném, de nem vagyok :D A komplett környezetem szépnek lát kivéve őket, én is szépnek látom magam, nemrég voltam munkahelyi alkalmasságin, ott is minden rendben volt, szóval biztos, hogy bennük van a probléma, nem én látom magam sovány létemre kövérnek, mint ahogy ők hiszik, hanem ők látnak engem átlagos létemre soványnak. Tudom, hogy az összes testképzavaros lány azt állítja, hogy neki nincs testképzavara, de most az egyszerűség kedvéért higgyétek el hogy nekem tényleg nincs. Lesz velük egy hosszúhétvégém, mert kivettem két nap szabit, és már előre félek, mi lesz... Hogyan tudnám a tudtukra adni hogy itt a probléma velük van és nem velem, és hogy hagyjanak már békén, senki mást a barátaim közül nem cseszegetnek a szülők a súlyuk miatt, pláne, ha ÁTLAGOS testalkatú. Tényleg képes apám egész hétvégén arról beszélni hogy én hogy nézek ki, mikor utoljára voltam családlátogatáson, akkor vacsoránál, négy órával az érkezésem után már úgy éreztem, hogy hozzá fogom vágni az én szerető, gondoskodó édesapámhoz a herendit, ha még egy árva szót szól arról, hogy szerinte túl vékony vagyok. Találgatja az okokat, hogy biztos a nagy stressz, meg a munka, meg az egyetem, meg a barátom, ezért "soványodtam le" ennyire, de szerintem ezzel nem kellene ennyit foglalkoznia, mivel normális alkatom van, és eszméletlenül fel tud ezzel húzni, nem értem, miért csinálja.


23/L


2018. jún. 14. 10:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Vannak ilyen emberek. Az én apám is ilyen. Ha vékony voltam az volt a baj, amikor kicsit meghíztam, akkor kövér voltam, amikor teljesen normál alkatom volt, arra is kitalált valamit.
2018. jún. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
A helyedben közölném velük, hogy ha nem hagyják a témát, akkor nem megyek haza, illetve ha elkezdik, akkor már megyek is vissza a saját lakóhelyemre - és ezt meg is tenném adandó alkalommal párszor.
2018. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem sokat tudsz tenni, ha ilyen, nem fog leállni. Részvétem, de tudom, hogy vannak ilyenek, neki a kicsit kövér a normális. De hogy miért nem képes 2 percig beszélni róla, aztán lezizzenni? Én nem mennék haza, jó esetben észbe kap... 4 órával türelmes vagy, én a 3. alkalommal 2 perc után finoman üvöltenék egy kicsit, nem bírom, ha a családi nyugalmamat tönkreteszik. Szerencsére engem soha senki nem csesztetett a súlyommal. Jó, van rokon, aki szerint én pont jó vagyok, a párom pedig túl vékony (mindkettőnknek jópár kilót kéne fogyni, csak ez ruhában máshogy látszik, a rokon pedig igen alapos felesleggel bír, nem ilyen kis 30 kilóval, mint én anno), de ő úgy 10-20 alkalmanként jegyez meg fél mondatot, HA a téma pont előkerül általunk. Ez még okés. A te eseted apáddal viszont extrém durva.
2018. jún. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
nem mennék haza: haza, a szüleimhez, így értettem.
2018. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mikor volt rajtam egy kis plusz, akkor semmi gondja nem volt velem. De ezt ő annak tudja be, hogy én nem bírom egyedül, mert "ennyire megvisel, hogy így lefogytam", pedig nagyon jól érzem magam, amióta összeköltöztem a barátommal, ráadásul ő sosem tett a súlyomra semmilyen megjegyzést, akkor se, amikor 60 kg voltam, meg most se. Szerintem teljesen természetes, hogy zavar a viselkedésük, de hiába kérem őket, hogy álljanak le.
2018. jún. 14. 10:47
 6/14 anonim ***** válasza:
22%
A leírtakból viszont az derül ki, hogy ez a testsúly dolog nálad is központi kérdés, ha mindezt képes voltál leírni 23 éves felnőtt nőként. Vagyis benned is van valami "megfelelési kényszer", ami jelen esetben éppen ellentétes a szüleidnek tetsző dologgal.
2018. jún. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
36%

Értesd meg velük, hogy ez az egészséges, nem azok, akik 10 kg súlyfelesleggel küzdenek (mint én) :)

Én is 160 cm vagyok és voltam 50 kg, anyám kivolt, hogy milyen nyüzüge vagyok, úgy nézek ki, mint egy tinilány (25 voltam). Azóta eltelt 10 év, szültem 3 gyereket és felszedtem 15 kg-ot, na most meg úgy nézek ki, mint egy dundi dongó. Mindig azt a hülye szöveget hallgattam, hogy kell, hogy legyen egy nőn mit fogni, meg hogy mi lesz, ha beteg leszek, így lesz miből leadni... De basszus, nem leszek beteg (fő a pozitív gondolkodás ugye) és nem akarok hájas lenni, mert marhára nem az az egészséges.

Néhány év, és neked is lassulni fog az anyagcseréd, akkor meg majd nézel nagyokat, hogy miért szedtél fel 5-6 kg-ot :) Engem is mindig csesztettek, de csak nevettem rajtuk, gondolom nem éjjel-nappal ezt mondják, a többit meg engedd el a füled mellett.

2018. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%
igen 48 kg 160 cm-hez eég kevéske.
2018. jún. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
a 2. válaszolóval értek egyet. Leszögezni velük hogy ha tesznek egy rossz indulatú megjegyzést, vagy folyamatosan a te súlyodról fognak beszélni akkor máris indulsz. És ezt addig eljátszani míg tényleg le nem állnak vele. Egy próbát szerintem is megér :)
2018. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

BMI = 18.75 kg/m2


Testsúlya jelenleg az egészséges tartományba esik.


Az ideális testsúlytartománya 47.4 - 64.0 kg között van.


Ön remek formában van! Táplálkozzon egészségesen és kiegyensúlyozottan, valamint mozogjon rendszeresen, hogy később is megtartsa jelenlegi testsúlyát és megőrizze egészségét.

2018. jún. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!