Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ki lehet valahogy gyógyulni...

Ki lehet valahogy gyógyulni az anyukám és nagymamám által okozott lelki sérülésekből?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta érzelmileg zsarol anyukám és a nagymamám. Ha valamit nem úgy csináltam, ahogy nekik tetszett, vagy esetleg négyest kaptam, elmondták a csaladban mindenkinek, otthon pedig becsméreltek, hogy nem fogom semmire vinni, és hogy nézzem meg az unokanővérem, ő kitűnő tanuló mindig, a mai napig hozzá hasonlítanak. Kiskorom óta versenyekre járok, minden napom be volt táblázva, rengeteg különórára jártam, és úgy is mindig mondták, hogy nem lesz belőlem semmi. Ha büszkélkedni kellett velem ismerősök körében, akkor bezzeg jó voltam, mint egy versenyló.

Amikor kamaszodni kezdtem, elkezdődött a külsőm szapulása: ha egyszerűbben öltöztem fel, gond nélkül lerondáztak meg leigényteleneztek, ha csinosabb ruhában mentem pl dolgozni, lek*rváztak. 24 éves vagyok, eddig 2 kapcsolatom volt és egy olyan dolog, amiből sajnos rosszul jöttem ki, kapcsolatot szerettem volna, de a fiú kihasznált. Elmondtam anyukámnak, ezt elmondta a mamámnak, és együtt elhordtak minden k*rvának. Ha csókolóztam egy fiúval, pedig nem sokkal tettem, anyukám egyből visszaélt vele, lek*rvázott. Emiatt gátlásos lettem, nem tudom élvezni a szexet sem igazán, mert k*rvának érzem magam tőle.

A mostani barátomat utálják, mert nincs diplomája, normális, rendes fiú, 4 éve együtt vagyunk, össze akarunk házasodni. Elmondják minden lusta trógernek, mindent bevetnek, hogy szétmenjünk. Én most ezek miatt a dolgok miatt már a barátommal lakom, nem vagyok otthon szinte semennyit, de ha otthon vagyok, a fejemhez vágják, hogy amilyen semmirekellő vagyok és nem tudom a barátomat a diplomára sem rávenni, meg fog utálni a barátom anyukája és nem fogok kelleni senkinek.

Szóval a helyzetem a különéléssel sem oldódott meg. Az a kérdésem, hogy ki lehet gyógyulni ezekből a sérülésekből? Semmi önbizalmam nincs, néha csak egyszerűen meg akarok halni. Apukám nem véd meg, pedig ő is velük él, az öcsémre úgy-ahogy számíthatok. Egyébként végül sokra vittem, legalábbis mondhatjuk, sokat keresek, jó munkám van, megbecsülnek, elismernek. Persze otthon még mindig rossz vagyok, meg én csak kitalálom az érdemeimet, az unokanővérem a jó, aki sokkal kevesebbet keres nálam és ez már az 5. munkahelye mert mindenhonnan kiutálják. Hogy vessek ennek az egésznek véget? Boldogtalan és kimerült vagyok.


2018. máj. 24. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nincs szükséged ilyen mérgező emberekre, én nem keresném őket többé. Így nem fogsz meggyógyulni, hogy folyton visszarántanak. A helyedben pszichológus segítségét kérném a feldolgozáshoz, anyáddal meg nagyanyáddal pedig teljesen megszakítanék minden kapcsolatot.
2018. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Klassz szüleid vannak. Nem látom be, miért ragaszkodsz ennyire hozzájuk, egyszerűen vsak el kellene kerülni őket.
2018. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Ki lehet gyógyulni, ha megszakítod velük a kapcsolatot, és keresel egy szakembert, aki segít gyógyulni.
2018. máj. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Rengeteg ilyen embert ismerek akik így nöttek fel.

Èdesanyám is kicsit hasonló volt, de azért nem ilyen mélyen.

Viszont egy jó barátnömnek pont ilyen volt pont az anyukája és nagymamája.

A lánynak sem volt túl sok kapcsolata és szinte egyböl férjhez ment, ami lassan ugyan oda sülyedt ahol az anyukájával a kapcsolat volt. Vagy is a férje is megalázza és lenézi. Nem tud ebböl kilépni, a férjét így szereti. Sokat sír ez miatt tudja, hogy nem jó, de még sem tud belöle kilépni. Ami nagyon fontos, hogy majd te ne add ezt tovább a gyermekednek!!!

Sajnos az én barátnöm ahogy nöl a gyermeke egyre jobban látom, hogy ö is sokszor leszolja, még ha nem is ilyen durván.

Ez generációtól generácioig megy, és sok nö képtelen levetni ezt és adja tovább a gyermekének.


Nekem 2 lányom van,. kisiskolások. Amit megpróbálok , hogy amikor anyámat látom bennem, a szavaimban akkor rögtön abba átgondolom amit mondtam. A gyerekek soha sem rosszak, mindig csak a cselekedeteiket bírálom, vagy is rosszul csinálnak valamit, de ök attól még nem rosszak...

2018. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
hát engem is lehúztak apósomék/ naygszüleim és a megoldás többé feléjük sem néztem. Minek mész oda ha nem szeretettel várnak? töltsd az idődet inkább a pároddal és annak családjával, mert csakis ők érdemlik a szeretetedet.
2018. máj. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Kigyógyulsz, ha megszakítasz minden kapcsolatot és szakemberhez fordulsz, hogy normális érzelmi életed, önbecsülésed és reális világképed legyen.


Sajnos addig nem. Tapasztalat.

2018. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Emily30 válasza:
61%
Szívből sajnállak.Ezek az emberek kiírtják belőled az utolsó csepp önbecsülést is.Menekülj tőlük minél messzebbre.Esetleg más városba,külföldre.
2018. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Annyira nem értem ezeket a kérdéseket. Bajod van, mindent a múltra akarsz fogni, oké, menjél szakemberhez, már 24 éves vagy, az nem gyerek. Nekem nehéz gyerekkorom volt, de komolyan mondom soha nem így gondoltam vissza rá, okozott persze problémákat, de általában látni szoktam, hogy ez, vagy az a reakcióm a gyerekkoromra vezethető vissza. De nekem ciki lenne felnött fejjel a gyerekkoromrol picsogni, mivel már felnőtt vagyok, nekem kell feldolgozni a múltamat, annak semmi értelme, hogy szülöket,bárkit hibáztassak, úgy sem lehet rajta változtatni. A jelenben tudsz változtatni magadon.
2018. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismeros...csak nalunk apam meg az anyja keseritettek meg az eletemet.

Anyum es az anyja mindig kialt mellettem es nekik koszonhet ,hogy nem lettem idegroncs.

14evessen mamamhoz koltoztem es o nagyon sokat adott nekem. Anyum jottindig latogatni,en soha nem mentem haza.

Most ha megyek is csak a lanyomert,apammal nem is kiszonunk egymasnak. Apam anyjat tavaly tesom eskuvojen lattam utoljara,elotte meg kb 5eve...nem is vagyok rajuk kivancsi.

A barataim is segutettek es volt sogorom is mindig megvedett. Tesommal se jo a kapcsolatunk.

Mar helyre jottem es kiegyensujozott eletem van.

A lanyom is csak addig mehet oda amig apam nirmalis vele.

2018. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibakert...
2018. máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!