Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan anyával, akinek “mindig igaza van”?

Figyelt kérdés

Az anyám egy szörnyen elvisehetetlen nő. Ha megkéred valamire, hogy intézze el neked, rendszeresen emlékeztetned kell rá, mert fonyton halogatja, de ha emlékezteted rá, akkor idegbeteg módjára neked esik, hogy “miért kell folyton ezzel csesztetni?”


A másik, rendszeresen negatív jelzőkkel illet, önző vagyok, csak magammal foglalkozok stb, most külföldre megyek nyárra dolgozni, legutóbbi vitánknál közölte, hogy reméli vissza se jövök(a vita arról szólt, hogy tanulnom kell az utolsó vizsgámra egyetemen és megkértem, hogy addig ne baszogasson a házimunkával). A zsebpénzemet, ami 25 ezer forint lenne havonta, soha nem utalja időre, hónap legvégén szokta és akkor is kevesebbet(ezzel szemben apum szabályosan minden hónap 10-én elutalja a 25 ezrét). Emiatt is gyakori a vita, de letörne a keze, ha egyszer veszekedés nélkül odanyújtana nekem egy huszast és kész. Amúgy többezer eurókat keres havonta, ez neki nem lenne teher. Így olvasva a kérdést, nehéz elhinni, hogy egy jómódú és igényes család vagyunk, mégis úgy viselkedik folyton, mint egy putris rikácsolós szőrszálhasogató cigányasszony.


Szóval a lényeg az, hogy bármiről van szó, mindig én vagyok a szar szemét, és mindig neki van igaza. Mit kéne tennem? Annyira belefáradtam ebbe. A nők mind hárpiákká változnak anyaként? Vagy ez nem ennyire általános jelenség? Van esély arra, hogy egy ilyen személyiségű embert megváltoztassak? Örülök is, hogy nyáron nem leszek itthon.

22N



2018. jún. 17. 15:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Szégyen, hogy így beszélsz anyádról, pedig szemmel láthatóan a s.egged is ki van nyalva.
2018. jún. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1 Ez úgy nagyjából melyik részéből jött le? Abból, hogy nem utal nekem pénzt? Vagy abból, hogy egy jó szava nincs hozzám? Annak ellenére, hogy lakást sem kell fizetnie nekem a városban, napi 3-4 órákat ingázok, plusz az egyetem is államilag támogatott. Gyakorlatilag össze tehetné a kezét, mert huszadannyit nem kell költenie rám, mint a csoporttársaim nagy részére szoktak.
2018. jún. 17. 15:53
 3/19 anonim ***** válasza:
28%

Szóval te pénzben méred a szüleidet aki előbb utal és békén hagy az a cuki.. Adja oda a huszaszt és kész.. Adnék én neked olyan huszaszt,17 éves fiam már dolgozik nem a markát tartja...

Dolgozz a pénzért,ha meg ilyen szar a kapcsolatotok kettőn áll a vásár,biztos jol érzés neki h vérszivót nevelt akiben semmi tisztelet csak a lovét várja a pénzforrásátol.

2018. jún. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Dehogy csak a lóvét látom benne. De nekem most egyetem mellett nincs időm dolgozni, kemény szakon vagyok, ezért fogok nyárra külföldre menni. És szerinted havi 25 ezer forint Budapesten mire elég? Lószarra sem. Sőt, a kontaktlencséimet alig képes kifizetni. Most ne is haragudj, de ha szülsz gyereket, akkor vállald is a költségeit, amíg nem végzett a tanulmányaival(ez egyébként törvénybe is van foglalva, 25 éves korig napoali tagozaton lévő diákot kötelessége a szülőnek támogatni).


Inkább te szégyeld magad, hogy sajnálod a gyerekedtől a pénzt. Akkor minek szülted meg?

2018. jún. 17. 16:03
 5/19 anonim ***** válasza:
67%
Képzeld vállalom a költségeid,de ő önként dolgozik,te meg elvárod a lovét,semmi tisztelet,mindent fizesen és még itt gyalázod is,költözz apukádhoz,onnan biztos több anyagi jön. A mai Érdekfiataloktol fell a szőr a hátamon.
2018. jún. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
79%
Undorító stílusod van, tiszteletlen vagy, nekem anyám semmi pénzt nem tudott adni mikor egyetemre jártam, de soha nem beszéltem így róla és a komtaktlencsémet megvettem a saját fizetésemből.
2018. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

"Most ne is haragudj, de ha szülsz gyereket, akkor vállald is a költségeit, amíg nem végzett a tanulmányaival(ez egyébként törvénybe is van foglalva, 25 éves korig napoali tagozaton lévő diákot kötelessége a szülőnek támogatni)."


TÁMOGATNI, és nem eltartani, egyébként MAX 25 éves korig, az első diploma megszerzéséig, amennyiben a gyerek mindent megtesz azért, hogy az adott szakot az előírt időben fejezze be. A támogatást megkapod, anyádnál laksz és eszel, apádtól kapsz zsebpénzt. Minden mást csak megköszönhetsz, és nem követelhetsz.

Egyébként egy ilyen viszony kialakulásáért mindkét fél tesz, nem keveset. Érdekelne anyád verziója is, miért tart téged önzőnek.

Amúgy hogyhogy nincs ösztöndíjad, ha még dolgoznod se kell egyetem mellett, mert eltartanak?

2018. jún. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
58%
Nem kellenél feleségnek, az biztos. Diplomával se.
2018. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Mivel nagykorú vagy, azt hiszem, viszonylag könnyen el lehet intézni jogilag, hogy apád a tartásdíjat neked utalja. Ha jól sejtem, arról a 25 ezer forintról van úgyis szó, amit ő utal. Édesanyádnak viszont köszönd meg, hogy nála lakhatsz, végzi helyetted is a házimunkát és etet. Ő ezzel járul hozzá a tartásodhoz. Mellékesen: amikor én voltam egyetemista, engem is támogattak a szüleim, fizették az albérletemet (csak egy szoba volt), mert másik városban tanultam, én viszont kötelességemnek éreztem úgy tanulni, hogy kapjak ösztöndíjat, amiből a kajámat és az utazást fedeztem, minden nyáron nyári munkát végeztem, amikor hazamentem, alap volt, hogy segítek a házimunkában. Jó lenne, ha te is odatennéd magad! Ha vizsgára készülsz is, nem hiszem, hogy 0-24-ben tanulsz és 22 éves létedre nehezedre esne mondjuk naponta elmosogatni.
2018. jún. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
👸🤑👹
2018. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!