Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Visszatarthat anyukám 18...

Visszatarthat anyukám 18 évesen, ha szeretnék külföldön nyaralni?

Figyelt kérdés
Barátom és a családja vinne magával nyaralni mindössze 2 hétre, viszont anyukám szerint nem csinálhatom azt,amit akarok, amíg az ő házában élek. Említettem már neki, ő pedig azt válaszolta, hogy nem fog idegeskedni, hogy mikor fogok belefulladni a vízbe, és hogy neki nincs pénze ilyesmire (ingyenes lenne,mivel a barátomnak van saját nyaralójuk, max zsebpénz kéne, illetve kb 12 éves korom óta tudok úszni). Azt, hogy nincs pénze, nem értem, hogy miért hozta fel, mert mindenki ismeri, hogy mennyire fukar, és egész évben a saját ösztöndíjamból iskoláztattam magam, illetve a rokonaimtól néha kaptam zsebpénzt. Megértem, ha most, 17 évesen nem enged el, de 18 évesen már nincs beleszólása tudtom szerint, és szülői engedély sem kell az ország elhagyására. Ti elmennétek 18 évesen? Mit tennétek,ha anyukátok ennyire vissza akarna tartani? (Apum egyébként beleegyezne, dehát nem ő hordja a nadrágot..)
2018. jún. 17. 19:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
67%
Szedd össze magad, és menj el nyaralni, nem tud tenni semmit.
2018. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
26%
szerintem inkább attól fél, hogy így a barátod családja "tartana" el és ez zavarja, okkal is talán.:)
2018. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
55%
Nem tarthat vissza, hiszen nagykorunvagy, de ez azt is jelenti, hogy otthon laknod se kötelező és eltartania se kell
2018. jún. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
34%
Én vissza se mennék,irigy rád... Ez nem anya,csak megszült kb..
2018. jún. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
94%

Betöltött 18 éves kortól nem tarthatnak vissza, ha el akarsz menni bárhová.


Ha a barátodék meghívtak, mehetsz velük, nem kell engedély anyádtól.


Viszont utána könnyen lehet, hogy igen rossz viszonyban lesztek, kérdés, hogy neked megéri-e.

2018. jún. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
75%
ma 19:40-es: két hetes nyaralásra meghívni valakit, vagy "eltartani" egész más kategória - ha szerinted nem, akkor veled van baj.
2018. jún. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez a viszony eddig se volt tul jo,ott a szülő öröl ha a gyerekének jo vmi nem gátolja zsarolja nem irigyli.
2018. jún. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Így is rossz viszonyban vagyok vele sajnos, alig beszélünk naponta, leginkább a barátomnál és a rokonaimnál töltöm az időmet, itthon szinte csak tanulok és alszok,és rengeteget ordibál velem és apuval is minden miatt. Ezért szeretnék kicsit elszakadni is ettől. Lehet igazatok van, féltékeny arra, hogy más "tart el" engem, de nem tudom miért, mivel említettem, hogy ő soha nem ad semmit..
2018. jún. 17. 19:48
 9/35 anonim ***** válasza:
67%
Szeretetet se ad ahogy érzem,miért nem mentek Apuddal külön az idegbeteg nőtől,lehet mindketten jobban járnátok,az hogy nekik egymással is gondjuk van,ne rajtad verje le már "Anyád"..
2018. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
77%

Jogilag elmehetsz, persze! Próbálj vele beszélni, mert gondolj bele: otthon alszol, otthon tanulsz, stb., stb., tehát minden nap otthon vagy. Hiányzik neked, hogy még ennél is jobban megromoljon a viszonyod anyáddal? Nem hinném. Kérdezd meg tőle konkrétan, miért ellenzi ennyire, hogy elmenj két hétre nyaralni. A barátod és családja lehet, hogy csak átmeneti (sosem lehet tudni), de a szüleid mindig a szüleid maradnak.

ODA kell visszamenned majd (egyelőre). Próbálj vele észérvekkel beszélni, észérvekkel meggyőzni. Egyébként nem értem, miért nem akarja, hogy elmenj velük. Jobb ötletem nincs. Tényleg vannak jó hülye szülők. Én sosem voltam ilyen. Két felnőtt lányom van, sosem tiltottam őket, mindent a maguk kárán tanultak meg. Mégis normális életet élnek.

De figyelmeztetlek, ha a te anyád ilyen, akkor ez rányomja a bélyegét a további kapcsolatotokra. Egyelőre ő a "főnök", te meg a lánya.

2018. jún. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!