Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan vagyok kiakadva a...

Jogosan vagyok kiakadva a "mostohagyerekemre" vagy csak türelmetlen vagyok?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz. Siránkozós és kamaszok szüleinek a válasza érdekel vagy olyan fiataloké, akik kinőttek már a kamaszkorból és reálisan tekintenek vissza a pár évvel ezelőtti viselkedésükre.

Eddig azt hittem a mostohalányom jófej csak kicsit lustácska. Az azonban mindig is zavart, hogy az apjának folyamatosan beszól, nem csinálja meg, amit kér, kritizàl és maximálisan kihúzza magát a házimunka alól.

Azonban az elmúlt pár hónapban alaposabban megismertem. Íme néhány tipikus dolog amit tesz és ami egyre jobban irritál:

Ha eszik sose meg se kérdezi más éhes-e vagy mikor lesz reggeli/ebéd/vacsora csak fogja és kiszolgálja magát. Az asztalt koszosan, padlot morzsasan, foltosan otthagyja maga utan, sokszor még a tejet, felvaggottat is kintfelejti.

Ha nincs kedve ehhez a nagy onallosaghoz, akkor szól az apjának készítsen neki ennivalót. Amikor az apja eléteszi, akkor 10 esetből egyszer mondja, hogy köszönöm.

Bármilyen házimunkában való segítségre megkéri az apja vagy most már én is, akkor megy a szájhuzogatás, feleselés és a majd majd és végül vagy egy nappal később a felét elvégzi vagy kivárja, hogy más elvégezze helyette. (Pl.: mosogatás, porszívózás, teregetés).

Van egy kutyája. Rendszeresen szólni kell menjen vele sétálni, ilyenkor felháborodik miért piszkálja az apja. Ha le is viszi maximum 10 percre. A kutyát ő akarta, de még a szőrkikefélést is halálos rabszolgamunkának tekinti. A kutya frusztrált, harapós. Rendszeresen nyúzza, annak ellenére, hogy morgással jelzi a kutya, hogy neki az nem jó.

Elvétve, háromhavonta egyszer magától felajánlja a segítségét, de egyből el is felejti és ha emlékeztetjük rá, akkor dühöngve csinálja meg.stb.

Ami ezeken felül van: még vécépapírt se képes maga után tenni, ha elfogyott. Sose hagy semmilyen édességet a kistesójának (ok mostohatestvér, de mégis). Ha nincs otthon valami, akkor megjegyzéseket tesz, hogy nincs ez vagy az, de ha megkérjük menjen el a boltba felháborodik miért ő??? (Átlagosan az elmúlt fél évben 2-szer volt boltban.) A főtt ételek 80%-ára megjegyzést tesz, hogy ez vagy az a baja vele. (Rettenetesen válogatós, nem a főztünk a rossz.)

Ha a kistesója szól hozzá, miközben telefonon babrál, akkor sose válaszol neki. Csak ül ott, mintha megse hallaná. Ha emiatt a tesó figyemet akar kicsikarni és már nyafog, akkor meg neki is beszól vagy ráförmed.

Ha elmossuk utána a poharát, akkor megjegyzést tesz miért dugjuk azt el (a szárítón vagy a szekrényben a poharak között van olyankor), ha ráhagyjuk és berohad a pohár alja, akkor meg megjegyzi berohadt. Ha ilyenkor netán észrevételezzük, de ő nem akarja, hogy elmossuk, akkor faképnél hagy minket.

Ha nem tetszik, amit az apja mond neki feltekeri a hangerőt.

Jó jegyekért kapott ruhákat, amikor rossz jegyeket kapott az előre megállapított büntit kihagyta, mert neki eredetileg se tetszett a rendszer és őt nem érdekli.

Múltkor már megjegyzést tett a kistesójára, hogy de ő se mondja, hogy légyszíves, ha kér valamit. Ezen felhúztam már magam, mert én folyamatosan rászólok, ha ilyet csinál (és ő 10-ből 2-szer nem "kér"), és mindig minden más udvariatlanságért is szólok neki.


Tegnap oda jutottam sok apróságot egybevéve (mert már velem is olyan hangvételt engedett meg, mint az apjával), hogy még egy-két ilyen és felrobbanok.


Hozzáteszem szokott az apja szólni, hogy ezt vagy azt csinálja, ne csinálja vagy miért nem szép dolog, csak épp magasról leizéli.


Nagyjából mindegy mire merünk megjegyzést tenni, mindegy milyen kedvesen, olyankor ajtócsapkodás, felhúzott orral elvonulás a reakció.


Én nem ilyen kamasz voltam, ezért nehezen fogom föl, hogy lehet valaki ennyire lusta, sértődékeny, illetlen és sokszor szimplán tapló.

Oké biztosan sérült, mert elvált szülők gyereke, biztosan utàlja a gonosz mostohát és mostohatestvért, mert azóta nem az apja csinál meg helyette mindent.

Majdnem 17 évesről van szó.

Valaki jótanáccsal, megoldással? Utálom a konfliktusokat, de elegem van...


2018. jún. 18. 08:01
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
38%

Én kérdeztem miért nem kínlódik vele az anyja. Írtad neki mi a "feladata". A kényeztetés. Én a helyetekben odaadnám a hétköznapokra az anyjának. Tudod ki tűrne elegy ilyen idióta embert maga körül?

Egy farok nem ér annyit, mint a lelki békéje a saját gyerekemnek, meg sajat magamnak is.

2018. jún. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell túlbonyolítani. Kamasz a nagylány. Esélyes hogy kicsit megkésve és eltúlozva most tört ki rajta a "mindenki le van xarva, én vagyok a világ kozepe" kamasz életérzés. Írtam, hogy az én gyerekem szinte teljesen ugyanilyen. Volt és van nevelve, de mivel nem robot, programozni nem lehet, meg van az önálló akarata. Nálunk mostohaapa van és kistesó helyett idősebb rokonokat kell kibírni. Ő nekem nem szokott szot fogadni, engem néz levegőnek, meg az ő személyes rabszolgájának, a férjem az, akire valamelyest hallgat.

A szobája mocskos és mivel belefáradtam hogy amit én órákig takaritok ő t perc alatt tönkrevag, az is marad addig, amig nem takarít. Márpedig ha menni akar valahova, akkor kénytelen, ugyanis ha nincs rendben a szoba, marad otthon. Ő sem pakol el maga után-hagyott már kint majdnem tele doboz tejet, felvágottat, hagyta már bekapcsolva a szendvicssutot... A mosatlan edény alap nála, a morzsa, ez meg az szetcsopogtetese szinten. Ha nagyon felhúz a kupival, akkor ugrik a telefonja es vele egyutt minden internetezesre, kapcsolattartasra alkalmas eszkoze, illetve ki sem mehet baratokhoz 2 napig.

Amúgy nálunk szabott időben van az ebéd és a vacsora, ott pedig nincs telefonhasználat senkinek.

Egyikőtöknél sincs semmi baj. Te normális felnőtt nokent tekintesz a világra, ő meg lázadó kamaszként. Gondolom majd jön nálatok is, a "te nem vagy az anyam" duma, nálunk is megjelenik időnként. A férjem ilyenkor simán közli, hogy nem, de vélem élsz, az én szabályaim érvényesek. Remélhetőleg szépen lassan változnak a gyerekek, nekünk csak ki kell tartani

2018. jún. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 A kérdező kommentje:

39-es: a beszelgetesek es a neha szolok valamiert az mindig kettő kulon alkalom. Beszelgeteskor ra figyelek, ha egy téma érdekli és kérdez róla, akkor elmondom a véleményem. Más alkalommal mint a legyszíves legközelebb pakolj el magad után az nem egy beszélgetés lezárása. Erre azért figyelek.:-) (én is rosszul lennék, ha nem így lenne).


Aki kedvesen írta mi közöm hozzá, hogyan beszél az apjával? Talán annyi, hogy ha az apját megbántja, akkor annak a rossz kedvét én nézem és én próbálom felvidítani. Napi szinten elég lehangoló, ha a szemem előtt aláz, veszekszik, beszól, igazságtalanul kritizál egy kamasz egy felnőtt férfit.

Es a mi kozom a szobájához vagy mihez: a családi kassza közös, a lakás közös, nem szeretem nézni, ha valaki leamortizálja a közös használati eszközeink, trehányságból tönkretesz ezt-azt vagy épp a koszos szobából, ahogy kijön kihordja a frissen feltakarított lakásba a koszt. De mindegy ezt legkönnyebb elengedni az őszobája. Az ő csatája az édesapjával.


A ha dolgozni kell csaladtag, ha enni, akkor nem. Ez gondolom nem nekem szólt. A tanév során szinte semmit nem kellett dolgoznia (házimunkában segítség az "dolgozni"), az evésben: folyamatosan van olyan, amit szeret, ha valamkt hiányol az édesapja ugrik és szalad venni neki, amikor itt van olyat főzök, amit ő is hajlandó megenni. Mosok rá, takarítok utána, tiszta a vécé, a furdő a közös helységek, a szobáján csak elborzadok, de közvetlenül nem nekiesek, hogy ez mégis miiii. Egyszer raktam rendet és takarítottam ki nála. Kértem hétvégente mielőtt elmegy legalább pakoljon kicsit össze. Valaki írta az ő módszerét, hogy amíg nem rak rendet nem megy sehova. Irigylem érte, hogy ez működik. Itt ha édesapa ezt megpróbálná (próbálta) kb. TE NEKEM NEM MONDOD MEG mikor tegyek rendet és egyszerűen elment. Én ilyenkor csak nézek...

2018. jún. 18. 15:02
 44/53 anonim ***** válasza:
32%
A férjednek kellene végre összeszednie magát és megnevelnie. Bár az az evés rész nálam is kiverte a biztosítékot. Én pl egyedül szeretek enni, utálom közben a társaságot, szóval ne mondja meg senki hogy mikor egyek, azt meg pláne lesheti hogy megkérdezzem kér e. A másik meg hogy ha a kisfiú nem is a testvére félig se akkor minek kell erőltetni ezt a testvéries viszonyt? Semmi közük egymáshoz. Engem se érdekelne a helyében, pedig én már nem vagyok kamasz.
2018. jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
45%

Ez egy komolyabb beszélgetést megér a férjeddel. Az első kérdés, hogy még az első házasságban, otthon is így viselkedett, mert ha igen, akkor csak egyszerűen el van kapatva, és fordítva ült világéletében a lovon, és akkor mindenképpen egyszerűen a lenti megoldást javaslom, bár ez csak tetézni fogja neki a válás feldolgozását, mondván, az anyjával neki jobb dolga volt. Persze simán jöhet majd a hatalmi játszma is, az ezzel való érzelmi zsarolás, ami gyakori játék az elvált szülő gyerekeinél, hogy mindenki az ő kegyét keresse, és egymással szembe játsszák ki őket, hogy minél többet kapjanak, ménél kevesebbet kelljen tenni, és persze legyen lelkifurdalás, hogy legyen mit jóvátenni.


Ha azzal jön, hogy "de az anyunál lehetett", akkor egyszerű a válasz: "de én nem ő vagyok".


Ha korábban nem volt ilyen gond, akkor az a kérdés merül fel bennem, hogy téged (vagy talán bárki mást az anyja helyett) nem fogad el, és ez egy háború a veletek a helyzet miatt, tiltakozás a válás és az új párválasztás miatt.


Nyugisabb időben esetleg meg kéne azzal próbálkozni, hogy leüljetek vele megbeszélni, hogy megértitek, hogy nem tetszik neki a válás, azt is, hogy nem fogadja el azt, hogy új életet kezdett az apja mással, amit őszintén sajnáltok, és azt szeretnétek, hogy mind a négyen, tehát vele együtt egy boldog és szeretető, kiegyensúlyozott család lenne, ahol minden problémát meg lehet beszélni, és kölcsönösen segítitek egymást. Megértitek, hogy ezt neki nehéz feldolgozni, és igyekeztek türelmesek lenni, de ezen a téren is kölcsönösséget kértek.

Elég nagy már ahhoz, hogy megértse: a szülök olykor elválnak, talán majd ő is elválik majd a férjétől, és az ő gyereke is nehezen viseli, ami érthető. Viszont tudnia kell, hogy akkor is joga lesz új élethez neki, és nem kell cölibátust fogadnia addig, amíg a gyereke el nem költözik.



Nem vitatkozni kell.

Munkamegosztást ki kell készíteni egy lapon, akár falragasszal, akár heti szintű átbeszéléssel, le kell írni mindenki feladatát tiéteket is és az övét is, meg a tesóét is, így szembesül vele, hogy nem annyira természetesen "csinálódik meg minden magától". A feladatok kiosztásakor jó esetben mindenki azt vállalja, amit jobban szeret csinálni, de tartok attól, hogy ő semmit sem szeretne. Én először őt kérdezném meg, hogy mit vállal magától, és ha semmit, vagy nem eleget, akkor mondani, hogy ha ő nem akar dönteni, akkor ti fogtok helyette.

És ha nem csinálja meg az aznapi feladatot, akkor elvenni pl. a telefonját, laptopját, tévéjét mondván biztos az tartotta fel a házimunkában. Majd megkapja, ha pótolja az elmaradását, és elvégzi az aznapi munkát.


Ha nem ízlik neki a főztöd, akkor mondd meg neki, hogy te is kíváncsi vagy ám arra, hogy hogy tud főzni a kisasszony, ha már olyan jól tud kritizálni.


"Jó jegyekért kapott ruhákat, amikor rossz jegyeket kapott az előre megállapított büntit kihagyta, mert neki eredetileg se tetszett a rendszer és őt nem érdekli."

Amikor ötöst kap, akkor nem kap ruhát, vagy akármit. Ezen bepöccen, és szóvá teszi, és akkor rá kell kérdezni, hogy "mi az, de hiszen neki nem tetszett a rendszer!"

Másik válasz: "mit gondolsz, a börtöntöltelékeknek tetszik a büntetőtörvénykönyv?! És meghatja a bírót, vagy a smasszert?! :D"


Amit még mondanék, hogy a "kiba-szosdi" az társasjáték, legyen arról szó, hogy veletek szemben csinálja, vagy a gyerekeddel szemben. Ti is tudnátok kellemetlenkedni, de nem szeretnétek, viszont a amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. És ha nem szól a gyerekedhez, amikor figyelmet kér, akkor azt kell mondani neki, hogy oksi, majd megtapasztalja ő is, hogy milyen érzés ez. És ha kér, vagy kérdezne vagy mondana valamit, akkor csak úgy kell tenni, mint ahogy ő szokott: átnézni rajta.


Ezeket a férjeddel viszont mind meg kell beszélni, és közösen kell csinálni. Mert elsősorban tényleg neki kell nevelnie, és ha csak te csinálod, ő meg nem, akkor te vagy a gonosz mostoha.


Még egy dolog, ami eszembe jutott: nevelés során kicsit játszani a "jó zsaru-rossz zsarut" és te lennél a jó zsaru. Apu ha nagyon kiakasztja (mondjuk kicsit szándékosan), akkor te bekopoghatsz hozzá, hogy szerinted egy kicsit túlzó volt a dolog, és sajnálod, hogy ez van. Ezzel talán bizalmat és szimpátiát ébresztesz benne, talán rájön, hogy nem is vagy annyira fú de gonosz banya.


Remélem, hogy segítettem.


U.i.: A cirkusz a közönségnek megy, ne üljetek be!

2018. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
45%

"A bevásárlás nem az ö dolga, de ha nem hajlandó vészhelyzetben besegíteni - ha valami sürgösen kellene, neki meg szabadideje van -, akkor neki ne vegyetek meg privát dolgokat (tampon/betét, tusfürdö, deo, stb)"


Megjegyzem, hogy engem az anyám már nyolcévesen elküldött egyedül vásárolni a közértbe. Nem mondom, hogy nagybevásárolni, de tej, kenyér, vaj, retek simán, odaadta a pénzt, aztán elszámoltunk. (Nem költhettem másra, és nem volt enyém a visszajáró, mint ahogy azért se kaptam jutalmat, mert felmostam, az kötelesség.)


Azt is meg lehet oldani, hogy a wifit kikapcsoljátok, és nem fizettek neki elő mobilnetre. Én is felnőttem anélkül. Ha minden okés, akkor vissza lehet kapcsolni. (Ha pl. a gyerekkel bunkóskodik, és nyomkodja a telefont.)


Ha felhangosítja a zenét, amikor beszéltek hozzá, ki lehet kapcsolni, el lehet venni tőle egy napra, ismétlés esetén több napra, hogy tanuljon belőle.


Enyhe büntinek meg lehet vele beszélni, hogy milyen netkerete van, mettől meddig gépezhet. Az biztos, hogy valami nem tetszik neki ebben a világban, és ezért menekülhet a virtuálisba, csak hát ettől ez még függőség. Lehet, hogy magányosnak, elfogadatlannak érzi magát, és ott éli ki a közösségi vágyát.

Viszont az is felmerül bennem, hogy ilyen esetben az anyjától úgyis kikuncsorog magának egy mobilnet előfizetést.


Lehet, hogy valami nem tetszik neki, és így próbálja meg kifejezni, de azért érdemes lenne megkérdezni, hogy valójában mi zavarja, mi bántja, mert azt látjátok, hogy baj van, de szeretnétek megérteni, és ameddig nem értitek, tehetetlenek vagytok. Ez az, ami frusztrál benneteket. (ezt is mondhatod "jó zsaruként")


"Válás régen volt (nagyon rég), előttem voltak más "anyukák" csak nem tartósan és nem egy háztartásban."

Ez neki éppen elég. Ha másnál kettyint egyet az apuka, arról nem kell neki tudomást venni, nem kell hozzá alkalmazkodni, de most leesett neki, hogy nem ő a világ közepe, most osztozkodni, és alkalmazkodni kell.


"de őneki tanulnia kell"

Akkor teló, stb el, hogy nyugodtan tudjon tanulni, és aztán dolgozni. (persze az apa vegye el)


Én azt is megmondanám neki az apa helyében, hogy ha legközelebb morzsát talál az asztalon utána, akkor azt szó nélkül beszórjátok az ágyába. Egy figyelmeztetés után meg is tenni!


Mindig következetesnek kell lenni, és meg kell tartani, amit ígértek!


"A kistesót hívd el vagy foglald le amikor odamegy, a csajnak ő kvázi egy idegen gyerek, nem kell vele foglalkoznia. Nyilván nem akarta hogy legyen és ezzel fejezi ki a nemtetszését hogy nem szól hozzá, levegőnek nézi, így próbálja fenntartani a számára ideális állapotot (nem foglalkozok vele tehát nincs)."

- vagy inkább ez is az anyának szóló bosszú (ott "üti", ahol a legjobban fáj, vagy mindkettő.


Tanulás miatt nem tud takarítani?

"Na kicsi csillagom, akkor most bepótolhatod, az egész évit, és ledolgozhatod előre a jövő évit is a nyári szünetben!" Kíváncsi vagyok, hogy reagálna rá! :D Persze ez nyilván nem így működik, de most aztán végképp nincs kifogás, és csinálnia kell. Remélhetőleg, mire vége van a nyárnak, ez már a szokásává fog válni, így nem okoz gondot.

2018. jún. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:

Ezen vagy a hasonlóakon azért meglepődtem:

"másik meg hogy ha a kisfiú nem is a testvére félig se akkor minek kell erőltetni ezt a testvéries viszonyt? Semmi közük egymáshoz".

Szerintem igenis van kozuk, mert egy "csaladba" kerultek. Egy fedel alatt elnek, ugyanazokat az eroforrasokat hasznaljak. Es ez még pár évig biztosan így lesz. Erőltetni nem erőltettem és épp leírtam, hogy még vigyáznia se kellett rá sose, nemhogy hyelettem gondoskodni róla vagy "megszeretnie". Egy albérletben vagy egy koliszobában is az együtt lakók, ha nem is kedvelik egymást, de nem nézik levegőnek a másikat, ha az kérdez tőlük vagy szól hozzájuk, mert az a maximális tirpákság fogalmát kimeríti.


Az evés: én a figyelmességet hiányolom, én és az apja is meg szoktuk kérdezni vagy szólunk, hogy vacsora! ki kér rántottat, virslit vagy ki éhes stb. ki mit kér. Ok, ha nem nem, de fordított eset sosincs (csak olyan, hogy elfogyott a müzli, miért nincs tej, hol a csoki vagy apa készítse nekem ezt vagy azt). A másik, hogy a kimegyek egyedül enni az rendben van, de például tudja, hogy ugyanabból a müzliből eszik mindenki. Reggelre marad egy jó emberes adag. Ő kimegy és eszébe nem jut megkérdezni valaki kérni fog-e belőle, hanem bumm megeszi. És nem szól, hogy ostobák elfogyott más ne keresse. Rendszeresen estem pofára, hogy az én gyerekem, aki maximum néhány kanálnyit eszik belőle, de igenis eszik belőle, mondta hogy azt kér én meg tudván, hogy este még félig volt a zacskó mondom tudsz enni... Erre keresem és kiderül morzsák vannak benne.

Próbálkoztunk ezt is megoldani. Kamasz többet eszik, befalja egy nap alatt akkor kapnak külön-külön osszák be. Kettő nap múlva ment a nagy részéről a "nekem elfogyott, mikor hoztok már, nem tudok mit enni" szöveg. Édesapja persze vett neki. Csak így heti x csomaggal megeszik és ilyenkor a sonka, sajt, vaj már nem jó se reggelire se vacsorára. (Nem sajnálom tőle csak miután a boltba ha elküldjük bármiért se megy el, annyira nem jó érzés.

Másik próba a kiveszek egy kis adagot és félreteszem a kisebbnek, akinek az eltart egy hétig is, holott ötöd része. Na ekkor megeszi azt is vagy néz megbántódva, hogy miért dugtuk el előle és őneki vegyünk még.

Ezek már apróságok. Az alapvető gond, hogy eszik és másra hagyja a pakolnivalót és a takarítanivalót.


Telefont nem.lehet tőle elvenni, akkor olyan lesz, mint egy fúria és szerintem az apja olyankor fél tőle. (Vagy csak nem meri vállalni, hogy legyen vitájuk és pár napig duzzogjon a lánya. Én nem tudom.)

2018. jún. 18. 19:23
 48/53 anonim ***** válasza:
53%

Még egy gondolat:

Pénzt kér a szemétlevivésért? oké, kapjon!

Te meg kérj pénzt tőle a mosásért, és mindenért, amit kér. Mást meg ne csinálj NEKI.

Szerintem hamar venni fogja a lapot, hogy rossz üzlet, és nem így működnek a dolgok.

2018. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
45%

"Kettő nap múlva ment a nagy részéről a "nekem elfogyott, mikor hoztok már, nem tudok mit enni" szöveg."

- Minek hozzunk neked, van kezed, nem?! :D


A gyerekednek meg előre el kell tenni az ő adagját, illetve két műzli, egyik az övé, a másik a gyerekedé, amihez hozzá ne merjen nyúlni, mert akkor azzal felhatalmazza a te gyerekedet arra, hogy magáévá tegye az ő tulajdonát, legyen bármi is az! (Ezt szó szerint így megmondanám neki!)


Legyen olyan, kit izgat. Majd kifárad. Amúgy meg lehet mondani, hogy ha hisztizik, akkor rosszabbul jár, biztos, hogy azt akarja? Vagy mint a dedósnak: a hisztiszoba arra van, csak csukd be magad után az ajtót! +"Ha nem hisztizel, gyorsabban végzel a tanulással, és a házimunkáddal, és hamarabb tiéd a mobilod, de nektek mindegy."

Ez a hiszti csak addig megy, amíg meg nem tanulja, hogy komoly a szabály. Utána betartja, és akkor már nincs is szükség arra, hogy elvegyétek. Ezt vele is meg lehet értetni. Nem hülyegyerek, csak akaratos.



Az apukának viszont tényleg tökösebbnek kéne lenni. Komoly beszélgetésre lenne szükség, meg kell vele értetni, hogy ez rámehet hosszútávon a kapcsolatotok. Bár az is lehet, hogy bizonyos keretek között versenyezni akar az anyukával, és nem akarja, hogy ő legyen a nagyon rossz, aki csak bünteti, az anya meg a jó, aki mindent megad neki.

2018. jún. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
53%
Az utolsó bekezdés sajnos elég komoly. Családterápiára lenne szerintem nálatok szükség, de sajna a gyerek nem valószínű, hogy partner lenne benne, de azért meg kell kérdezni tőle. Viszont szerintem a párterápia is nagyon fontos lenne. A férjednek sem jó, hogy alulmarad, és neked se jó, hogy nem tudod annyira tisztelni. Őrli ez a kapcsolatot.
2018. jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!