Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám évek óta alkoholista,...

Anyukám évek óta alkoholista, de ez tabu a családban. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Anyukám kb 10 éve alkoholista. Nem jár kocsmába, nem tör-zúz, csak megiszik naponta 2-3 üveg bort. Sokszor érzelmes, ordibál, érzelmileg zsarol, kikel ilyenkor magából...Beszámíthatatlan. Kiskoromban is zavart de sosem beszélt erről senki, apukám nem kezeli, hagyja...

Régóta nyomaszt, de sosem mertem erről beszélni vele. Tabu a családban az egész. Anyukám nem megy orvoshoz soha...gondolom mert kiderülne egy sima vérvételből is ez..

Mindenki szemlesütve tűri, ahogy rakja be a borokat a bevásárlókosárba... Kicsi voltam még, hogy megértsem ezt, ezzel nőttem fel, de mostanra eldurvult az egész.

Utálom magam, hogy nem teszek semmit és a családomat is, hogy mindenki nézi és hagyjuk meghalni.

A kapcsolatom vele sokszor ordibálásból, sírásból áll, mert mindig zsarol érzelmileg és azt mondja nem törődünk vele...De ha megkérdezem, sosem mondja el , mi a baj.

Sokszor érzem, hogy én vagyok az ő anyja....de mindig irányítani akar.

Depressziós ez biztos.


Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérlek írjon!


2018. jún. 18. 19:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Semmit... ügyelj rá, hogy majd a te csaláldodban ne legyen piás.


Mit tehetnél? Semmit, ő az ivást választotta, ennyi.

2018. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Amig a csaladban ez 'tabutema', addig semmi nem fog megvaltozni. Se anyukad, se az allapotok, se neked nem lesz jobb.
2018. jún. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

Egyedül apád tudna tenni ellene,azzal,hogy a sarkára áll. Anyáda berakni az elvonüba vagy ha nem megy,akkor mehet ahová akar. Nektek már 10 éve nincs családotok,így ezzl nem felrúgná,hanem mentené a menthetőt. Beszélj apáddal,vagy a rokonsággal és határozzátok el magatokat.


Amúgy az geyetlen,amit te tehetsz,hogy tanulsz, dolgozol és majd ha lesz saját családod,akkor teszel ellene,hogy véletlenül se jussatok ide. Egy valamit viszont sürgősen felejts el: magadat hibáztatni!! Soha nem a ygerek hibája,ha a szülő félresiklik. Szereted,aggódsz érte és tennél valamit,az jó és becsülendő. De ne legyél mártír!

2018. jún. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem apukám volt alkoholista pár évig. Látta rajtunk, hogy szenvedünk, anyukám rengetegszer sírt miatta. Megmondtuk neki, hogy utáljuk, hogy ezt teszi, és el fogunk költözni. Pár hét múlva könyörgött, hogy vigyük be a pszichiátriára, nem bírja. Akkor nem ivott egy évig, visszaesett. Akkor már sem a nővérem, sem én nem laktunk itthon. Anyukám is elköltözött a nagymamámhoz. Azóta apa nem iszik, bár nyugtatókat szed, de nem iszik, és beszél nekünk a problémáiról.
2018. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A testvérem ezt az utat választotta, hogy feladta már. Vele nemrég mertem beszélni erről.

Azt mondta, ha vállalom, akkor cselekedjek, segít intézkedni, de már letett róla..

Apukámmal nem állunk túl közel egymáshoz.


Nem lehet a gyerek a hibás. Akkor sem, ha csöndben tűr?


Mert sosem bocsájtanék meg magamnak ha 10 év múlva ott állunk és senki nem segített neki.


Olyan tehetetlennek érzem magam, és nem értem más családban megkérik a szüleiket, ne igyanak, nálunk ez annyira kínos téma.


Az elvonó hoyan működik?

Tegyük fel beszélek anyukámmal. Akkor neki be kell feküdnie?

Pszichológus?

2018. jún. 18. 20:26
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
Neki kell úgy dönteni hogy le akar szokni. Addig nem lehet elvonóra vinni, maximum akkor, ha ön és közveszélyes!
2018. jún. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat tehet.(Édesanyám zugivó volt,mindig tagadott!Alkohol epilepsziás roham után; vérteszt vagy az elszineződött alkoholszonda látán is csak tagadott.)

Pszihiátriai kezelés akarata ellenére nem végezhető.

A beszélgetés se hiszem hogy használna.

2018. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alkoholista volt anyukám. Videóra felvettük, hogy viselkedik, veszekedtünk vele, sírva kértük, hogy hagyja abba, de semmi. Ha ő nem akarja letenni nem fogja. Már meghalt, de én nagyon haragszom rá, hogy nem voltam annyira fontos neki, hogy abbahagyta volna. Neked legalább ott a családod. Nálunk a bátyámmal összevesztek, úgyhogy 15 éves koromtól éltem vele úgy, hogy minden nap ivott szinte. Borzalmas volt a gimit is végig csinálni. Konkrétan a tini koromat tönkre tette teljesen.
2018. jún. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nekem a nagymamám volt piás. Mi is tabuként kezeltük, sosem beszéltünk róla, de anyukám "privátban" mindig beszélt vele erről, próbált neki segíteni, de hiába. Nem lehet változtatni, ha ő nem akar változni, ha pedig még csak fel sem vállalja, akkor pláne. Mamám belehalt a delirium tremensbe.
2018. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
50%
Nekem mar az fura, hogy ez tabu tema, hogy egyikotok se mer neki szolni. Az en csaladomban szerencsere nincsen alkoholista, a ferjemeben viszont igen, es ott is az egesz csalad huszon eve turi a bolond iszakos hulyesegeit. MIERT??? Ha rajtam mulna, egy percig nem turnem hogy valaki zsarnokoskodjon felettem a piafuggosege miatt, ami a sajat gyengesegebol fakad .
2018. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!