Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy megváltozzon...

Mit tegyek, hogy megváltozzon a helyzet anyámmal?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok,a szüleim elváltak. Apámmal nincs semmi kapcsolatom, talán 5x beszéltem vele életem során. Anyukámmal, nagyszüleimmel és a nővéremmel élek. Kisgyerekként imádta a nővéremet, velem sosem foglalkozott, csak egy teher voltam számára. Tesómmal megromlott a viszonya azóta, de engem még mindig utál. Egyfolytában kritizál, nagyon bunkó velem. Ez gyakran előfordul: kérdezek valamit, válaszra sem méltat, beszélek, egyszer csak megunja, lekussoltat, s nézi tovább a tv-t. Elhanyagol, nem foglalkozik semmivel, ami szükséges lenne számomra. Az utóbbi 3-4 évben elkezdett inni, manapság már minden este részeg. Nagyszüleim a s*gge alá tettek egész életében mindent, mégis őket állítja be rossznak. Dolgozik, de nem csinál semmit itthon. Fent említettem, hogy a tesómmal bizalmas kapcsolatban voltak, őt nagyon bántj, hogy ilyen. Szeretnék változtatni. Nagyszüleim és neném tudnak mindent, mégsem cselekednek, hanem leszúrnak, hogy miért nem beszélünk mi vele. Tanároknak nem szólhatok, valószínűlwg meghallgatnánk, de esélytelen, hogy tennének az ügy érdekében. Nem tudom, mit tehetnék, már az sem különösebben izgatna, ha kiemelnének a családból, csak legyen már vége. Ez elég hosszú lett xd. Szóval mit tudnék tenni? Teljesen tanácstalan vagyok,

2018. máj. 7. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem te nem tudsz sok mimdent tenni ebben a helyzetben, nem neked kellene megváltoznod :s Azért én megpróbálnék szólni az ofőnek...
2018. máj. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

tanárnak tök fölösleges.

sokmindent nem tudsz tenni, főleg ha meg sem hallgat.

próbáld kibírni még, aztán minél előbb elköltözöl onnan.

esetleg beszélj a mamáékkal, hátha legalább anyiban segítenek neked, hogy anyagilag támogatnak később, és minél előbb leléphetsz. nagyon rossz lehet így élni.

2018. máj. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Anyukád depressziv és alkoholista.


Amit itt írtál írd le neki levélben, és reggel mikor nem részeg add oda neki. ìrd le mit érzel, mi bánt, és mit szeretnél ha másképp lenne. ìrd le, hogy te szereted öt, hogy te segíteni akarsz, de, hogy a te életed is így nehéz...


Ha ez nem segít akkor 14 évesen ezzel nem tudsz mit kezdeni, az anyai szeretet a nagyszüleidnél vagy növérednél kell keresned...

2018. máj. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Dehogynem tudsz mit tenni. Bemész a gyámhivatalba!
2018. máj. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Talán a nagymamád segíthet...😕
2018. okt. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!