Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lettem ilyen ember,...

Miért lettem ilyen ember, hogy nem szeretem a szüleimet?

Figyelt kérdés

Mocsokul érzem magamat emiatt.


Rendben, nem voltak mintaszülők, ridegen és szigorúan neveltek, meg megvoltak a maguk húzásai, de nem volt olyan durva, mint amiket itt lehet olvasni ezen az oldalon például. Eldöntöttem, hogy ha leérettségiztem, azonnal költözök is, de mikor érettségi utáni hónapban kinéztem magamnak a szobát, és kérdezték a szüleim, hogy miért akarok dobbantani, akkor nem igazán tudtam nekik mit mondani. Egyszerűen csak éreztem, hogy jobb, ha megyek.

Az öcsém dühös rájuk és utálja őket, én nem haragszom rájuk, de nem is szeretem őket. Egyszerűen nem érzek irántuk semmit, mintha valami távoli rokonok lennének, akiket csak ünnepekkor láttam, pedig náluk nőttem fel. Mikor anyukám felhív, hogy megyek-e haza mostanában, akkor szemrebbenés nélkül tudom azt mondani, hogy nem, nem érdekel, hogy esetleg hiányozhatok neki, mert irreálisnak tartom, ugyan miért hiányoznék? Ő sem hiányzik nekem, nincs kedvem menni, inkább töltöm az időt a számomra kedves emberekkel, vagy egyedül, és eléggé meglepne, ha kiderülne, hogy ő nem csak udvariasságból kérdezi, hanem tényleg hiányzom neki, mert semmi értelme nem lenne. Mikor felhívott tesóm hogy apukámnak balesete volt és kórházba került (meggyógyult már azóta), akkor is csak annyit éreztem, hogy "nahát!", mintha azt mesélte volna el a telefonba, hogy az utca végén lakó Marika néni leesett a lépcsőn. Semmi ijedtség, semmi aggodalom...

És tudom, hogy egy borzasztó rossz ember vagyok emiatt, mert a testvéremért és a barátaimért, páromért tűzbe tenném a kezem, leírni nem tudom, mennyire szeretem őket, már akkor is aggódok, ha kicsit nyúzottabban jelennek meg. A saját szüleim meg nem érdekelnek, ilyen ember vagyok.

Akiknek tényleg borzasztó gyerekkoruk volt, azok legalább haragszanak a szüleikre, de nálam meg teljes a közöny. Az érdekelne, hogy ez mitől alakulhatott így, mert a többi emberhez viszonyulok valahogy, szóval alapjáraton nem vagyok ennyire szívtelen és cinikus, valami oka biztos kell, hogy legyen.


2018. jún. 19. 01:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Önostorozás helyett inkább az okokat kellene feltárni.

Mivel semmi sem ok nélküli, nyilván megvan ennek is az oka. A többi csak okozat.

2018. jún. 19. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
77%

Én is utálom őket, vertek, bántottak, kínoztak. Engem ráerőltettek, hogy maradjak egyetemre is, ugyancsak vertek és kínoztak.

Öcsémkel nem ilyenek, csak velem.

2018. jún. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
72%
Illetve örülj neki, hogy elmehettél és el is engedtek 18 évesen. Nem benne maradtâl ebben a szarban.
2018. jún. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Még annyit, hogy az ún mérgező szülők (Susan Forward író ilyen címmel könyvet is írt) lesznek a főszereplői a "szívszorító" videóknak, amikor szegény elhagyatott papesz kénytelen a saját halálát hazudni, mert leszarja az egész rokonság, vagy hogy évekig fel sem keresik, nem hívják fel stb. Semmi sincs ok nélkül.
2018. jún. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2018. jún. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Lehetséges, hogy mikor még gyerek voltál sosem fejezték ki a szeretetüket? Sosem öleltek meg? Voltak közös élményeitek? Nyaralás, és egyebek? A ridegség és szigorúság épp elég, hogy ne kötődj hozzájuk. Ezért nem magadat kell hibáztatni.
2018. jún. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy rossz ember, csak a szüleid nem bántak veled szeretettel. Ne magadat hibáztasd, örülj, hogy vége van. Egy pszichológust azért nem ártana felkeresned.
2018. jún. 19. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Helló! Szerintem sem lesz valaki ilyen a szüleivel szemben. Hallottam egy történetet az életből, hogy egy fiatalasszonynak ikrei születtek a 60-as években, ám ő szanatóriumban kellett legyen, mert betegeskedett. Pikk-pakk, a megszületett ikreket - teljesen jó szándékkal - átpasszolták pl. anyukának, hogy gondozza, míg jobban nem lesz az anyuka. Pont a kritikus korai szakaszban nem voltak a gyerekek az anyjukkal! 1-2 évesen átvette a nevelésüket az anya. A gyerekek nagykorukra egyáltalán nem kötődtek az anyjukhoz. (Valakihez talán igen.) Csodálkoztak a rokonok, hogy milyen szívtelen gyerekek... Hát bizony, nem tudták még a 60-as években vidéken, hogy a pici baba lelke milyen érzékeny.
2018. jún. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sem szeretem apámat, nem vert, de hagyta, hogy a mostohaanyám bármit megtegyen velem, megalázzon, bántson éveken keresztül, és ezt soha nem fogom elfelejteni neki.


Gyakorlatilag szabad kezet adott a nőnek a napi szintű besólogatásra, sértegetésre, megalázásra, zsarolásra... és nem értette, miért menekülök otthonról és miért nem beszélek egy szót sem azzal a rbbancccal.

"Dehát ő nem olyan"... egy fenéket, csak ő nem látja a farkától.


Eltelt 7-8 év a költözés óta, a helyzet apámmal nem változott, gyakorlatilag felőle meg is dögölhetnék. Ha írok neki, hívom nem válaszol, leszarja, az íméleimet szintén, kiutazni soha nem fog hozzám és én is hiába mennék haza, 2 óra után már rohanna a csajához.


Ez van, ha neki kell segítség, akkor így járt, oldja meg az életét, ahogyan akarja, rám ne számítson.


29n


És a bűntudatom már rég elmúlt, helyette fájdalom van, és értetlenség meg düh az irányába.

2018. jún. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tévesen van rögzülve a társadalomban, hogy a szülőket szeretni és tisztelni KELL. Nem, azokat kell, akik ki is érdemlik. Szülővé bárki válhat, ez még nem teszi tiszteletreméltó személlyé. Aki veri a gyereket, vagy alkoholista, vagy lelkileg bántalmazza bármilyen formában, az mégis miért érdemelne tiszteletet?
2018. jún. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!