Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha rühellem a szüleim...

Normális ha rühellem a szüleimet vagy én vagyok ilyen elb*szott ember?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, 1 hónap múlva meg pedig 17. Kisvárosban lakunk, a nagyszüleim házában. (Mivel ideköltöztünk, a konyhát egy külön épületbe raktuk, ahová nincs a házon keresztül bejárás, az udvaron át lehet oda menni) Autónk nincs már egy pár éve, apámnak van egy motora. Nem számítunk se a legszegényebbnek (Anyának 140 ezres telefon, naponta 3 doboz cigi, ugyanez van a tesómmal) de olyan gazdagok se hogy be tudjunk vállalni egy-egy nyaralást, istenigazából én se, de szerintem ők sem akarják egymást ott látni. Nem igazán vagyunk összetartó család, anyámék hetente összevesznek, velem meg 2-3 naponta minden kis hülyeség miatt, abba is beleköt ha pl Ő kint van cigizni és néha bejön a konyhába, én meg melegszendvicset csinálok, leüvölt hogy megint milyen kurwa meleget csináltam bent, meg hogy nekem nincs melegem bent a szobába, mert bent van a ventilátor. Igazából Anya meg a tesóm fizetése ami úgy nagyobb, apa pár éve munkanélküli, és közmunkás. Főképp emiatt veszekednek, ami valami szinten jogos, de Apának ez így teljesen jó, elválni meg nem akarnak mert "sokba kerül". Ha egymást nem szeretik, én hogy szeressem őket? Apámat zsigerből rühellem, 8 általánosa van meg csak, régebben ivott, egy lecsúszott emberke. Anyámnak pedig szakiskolája van. Én viszonylag jól tanulok, volt idén (10. osztály) év végén 4 dicséretes ötösöm is, hármasom sem volt. Nem igazán hasonlítok rájuk, én inkább elvonulok ha vita van, nem szeretek kiabálni, anyám meg élvezi amikor ő uralkodhat mindenki felett.

2016. jún. 26. 17:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
te vagy
2016. jún. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
65%
szerintem normális, az első meg valószínűleg olyan személyiségű mint a szüleid.:D
2016. jún. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Utolsó, ez ellen mit lehetne tenni? Az jó megoldás, ha érettségi után az egyetem mellett munkát vállalok, és kollégiumban/albérletbe költözöm?
2016. jún. 26. 17:36
 4/17 anonim ***** válasza:
72%
Pontosan, ez a maximum amit tehetsz és az hogy ignorálod a szüleidet.
2016. jún. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Annyiból becsülöm őket, hogy dolgoznak, és nem magukért, hanem miattunk (Bár tesóm is már dolgozik, de ő az egészségügyben.)
2016. jún. 26. 17:40
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Sokra mész az ötöseiddel, az írásod alapján végtelenül buta vagy. Épeszű ember nem ítélkezik, pláne nem a szülei felett. 1 hónap múlva meg pedig... tuti fogalmazásból nem volt dicséreted (gyanítom, másból se)
2016. jún. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem, egy gyors írás alapján ítélsz el. Idézlek: "Épeszű ember nem ítélkezik"
2016. jún. 26. 17:53
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Jol van. Latod hogy mit hogyan ne csinalj majd ha felnottel.
2016. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen kitörési lehetőséged, ha nagyon odafigyelsz a tanulmányaidra, és a szüleid vitakultúráját elrettentő példának kezeled. Ha 18 éves leszel, menj el kollégiumba, és ragadj meg minden lehetőséget az önfenntartásra (diákmunka, szociális támogatások, tanulmányi ösztöndíj). Nem tudom, milyen terület érdekel, de főleg ilyen családi háttérrel ne ködlovagképzésre jelentkezz, hanem valami piacképes szakmára.
2016. jún. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%

"Apámat zsigerből rühellem, 8 általánosa van meg csak, régebben ivott, egy lecsúszott emberke. Anyámnak pedig szakiskolája van." Azért csak-csak ök (a lecsuszott emberke meg a szakiskolás) tartanak el. Majd ha te annyi idösen többet mutatsz fel mint ök akkor birálhatod, de leszolnod akkor sem kell öket.

"Ha egymást nem szeretik, én hogy szeressem őket?" A kettönek semmi köze egymáshoz. Ne találj ebben felmentést magadnak, mert nincs!

2016. jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!