Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Rossz ember vagyok, ha nem...

Rossz ember vagyok, ha nem szeretem a szüleimet?

Figyelt kérdés

2016. dec. 31. 14:26
1 2
 1/16 anonim válasza:
Hát ebböl sokat tudunk meg...
2016. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nincs okom rá,hogy szeressem őket. Hosszú történet..
2016. dec. 31. 14:39
 3/16 anonim válasza:
Vannak helyzetek amelyek után nem bűn. De abból ,hogy ''hosszu story'' nem tudjuk eldönteni.
2016. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 LuckyRose válasza:
4%
Még szép, hogy rossz ember vagy.Hát gondolj már bele a szüleid adtak neked életet ők neveltek ők fizették neked az iskolát,hogy tanulhass te meg csak fogod magad és már egyik napról a másikra megutálod őket.Szerintem szégyeld el magad ,hogy ilyeneket beszélsz a szüleid háta mögött. Szerintem jobban tennéd ha nem utálnád a szüleidet mert képzeld el nem mindenkinek vannak szülei mert meghaltak.Te örülhetsz mert vannak szüleid épen egészségesen van anyukád meg van apukád aki szeret téged!Szerintem gondolkodj el azon ,hogy szereted-e a szüleidet vagy nem mert te sem lennél boldog, hogyha nem élnének a szüleid vagy nem is ismernéd őket mert születésed után rögtön elhagytak volna.Gondolkodj el ezen és mélyen néz magadba ezek után ha pedig meggondoltad magad ezzel kapcsolatba kérj bocsánatot a szüleidtől.
2016. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
90%

LuckyRose, úgy beszélsz, mintha pontosan tudnád, hogy a kérdezőnek nincs joga utálnia a szüleit. Valóban ,egy egészséges családban a gyerek szereti és tiszteli a szüleit. Viszont előfordulhat olyan, hogy megutálja őket. Nyilván nem egyik napról a másikra, de ezt a kérdező nem is állította.

Ha a gyereket folyton verik, bántják, megalázzák, nem törődnek vele, nem megfelelő körülményeket biztosítanak neki akkor szerintem igenis érthető, hogy elfordul a szüleitől. De mivel a kérdező nem mondott semmi konkrétat, így igen nehéz választ adnunk.

2016. dec. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:

A szeretet nem érdem.

A szeretet nem az érzelmek túláradása.

2016. dec. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
31%
Döntsd el, hogy szeretni fogod Őket!
2016. dec. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 krisz307 válasza:
56%

Én is szoktam ezen a kérdésen morfondírozni.

Egyébként pont jól fogalmaztad meg. "Nem szereted"

Szerintem ez teljesen jogos mivel egészen biztos megvan rá az okod kivéve, ha iphone 20-at kértél karácsonyra és csak egy pulcsit kaptál és ez az indokod. Én nem utálom őket, csak nem érzem őket a családomnak. A családnak egy olyan dolognak kéne lennie akire bármikor lehetne számítani és szeretnél köztük lenni. Nos, nekem amikor első lehetőségem volt eljöttem otthonról. Ment a fenyegetőzés, hogy ha nem megyek vissza rendőrt hívnak stb stb.. Nem csináltak semmit. Még csak utánam sem jöttek ők maguk. Mellesleg akkori barátnőmhöz költöztem és féltékenyek voltak rá, hogy iránta több szeretetet mutatok mint értük. Mindegy..

Egyáltalán nem vagy rossz ember. Ez csak a buta emberek átlag gondolkodása. "A szüleidet szeretned KELL, tisztelned KELL, becsülnöd KELL"

Nem KELL semmit sem. Beszűkült gondolkozásmód. Nekem mai napig van hogy rémálmom van róluk.

Attól, hogy ők adtak neked életet... pff

Mintha te kérted volna, hogy szüless meg... Hagyjuk már az önámítást. A gyerekvállalás a létező legönzőbb dolog a világon. Főleg a mai világban.

Ebben a világban gyereket csinálni..

2016. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
80%
Attól függ mit tettek. Az anyám ért ölnék az apám gyűlölt még élt ezért én is utáltam utálom és sosem bocsátok meg neki. Öt éves koromban közölte anyámmal h gyűlöl és ki nem állhat. Sajnos hallottam mindent.
2016. dec. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Attól is függ, hogy hány éves vagy. Van egy bizonyos életkor, amikor evolúciós okok miatt távolodunk el a szüleinktől. Ilyenkor nem hogy nem szeretjük, hanem utáljuk őket.
2016. dec. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!