Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy élettársi...

Miért van az, hogy élettársi kapcsolatban lévő felnőtt fiam, akivel remek volt a kapcsolatom szeretetre méltó, kedves volt, utóbbi időben önzővé változott?

Figyelt kérdés
Fenti kérdésre még: Mit tanácsoltok? Haragudjak, beolvassak neki, vagy várjak hátha "visszazökken"?
2018. jún. 25. 10:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%

Itt minden csak nézőpont kérdése: biztos hogy önző lett, vagy csak te látod így, hogy kirepült a fiókád és nem teljesen tetszik ahogy él?

Lehet hogy a párkapcsolata nem százas és amiatt van. Nem tudhatod. Lehet tényleg önző lett. Na és a te gyereked szeresd ugyanúgy.

Így csak az érem egyik oldalát látjuk, az ő nézőpontja is lényeges, hogy mitől változhatott meg köztetek a viszony.

Haragudni, beolvasni nem kéne neki. Ha találkoztok és úgy érzed nincs benne bűnöd, hogy ilyen lett kérdezd meg tőle 4 szemközt, hogy miért változott meg irányodba, de ha korábban volt összezördülésetek, akkor próbáld kisimítani.

2018. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fiad 12 évvel idősebb akkor minimum 30 ? ,itt az ideje,hogy élettársa legyen. Nemde?
2018. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Próbálok érthetően írni,és nem mentegetőzni.A fiam most 34 éves,a lány 22.Azt hittem nem fontos,de leírom.Elötte is volt már egy kapcsolata 6 évig.A lány 16,ő 22 éves volt.Akkor is kimondtam neki nem tetszésemet a korkülönbség miatt,de beletörődtem.Az volt a kifogása a lánynak,hogy ő még nem élt,tartsanak egy kis szünetet. Ez a mostani kapcsolat utána lett,ami most 4 éve tart.Amikor megtudtam,annyit mondtam neki,hogy remélem tudja mit csinál,és nem esik csöbörből-vödörbe.Az a szülő vesse rám a követ,aki ennyi véleményt sem mondott volna.
2018. jún. 25. 14:07
 14/21 anonim ***** válasza:
17%

13: Azért az igenis furcsa, hogy a mai kemény világban, amikor fehér holló egy szerelmi kapcsolat, ahelyett, hogy a boldogságának örülnék, csak ennyit tudsz szólni az egészhez.

Egy 4 éves kapcsolathopz ennyi a szavad?...

Legtöbbször az károg a legtöbbet mások szerelmi életébe bele, akinek soha semmiféle szerelmi kapcsolata nem volt, nemhigy egy 6 meg egy 4 éves is már!

Neked volt valaha szerelmi kapcsolatod?...


Nincs itt valami más is? A munkájával, lakásával, bármi mással kapcsolatban ugyanígy viselkedsz vele? Folyamatosan károgsz, hogy mi benne a rossz?

2018. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Károgok? Én őszintén leírtam.Amúgy nincs semmi előzménye.De kértem az előzőkben a kedves hozzászólókat,hogy tapasztalatból válaszoljanak.ne vádaskodjanak.Nem értem.Nekem is,és mindenkinek van hibája,és belátom ha tévedek.
2018. jún. 25. 14:29
 16/21 anonim ***** válasza:

Meg még egy szokatlant olvastam: "amikor megtudtam"...

Mikor és hogyan tudtad meg, hogy van egy 4 éves kapcsolata?

2018. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

#16

Gondolom, mikor a lány életkorát megtudta.


Kérdező:

Valahol megértem az aggodalmad, fiad benne van a korban, és félsz, hogy esetleg ez a lány is majd élni akar (sajnos tudok ilyet, közeli példa, családtagommal történt, ráadásul 3 gyerek után borult a bili...)

De ne tedd szóvá, ellenkező hatást fogsz elérni. Ő úgy éli meg, hogy ő 34 éves felnőtt ember, akinek beleszólsz az életébe, nem hagyod élni, tönkre akarod tenni a boldogságát, és ezzel csak eltávolítod magadtól.

Hagy békén (nem azért, mert nem értek veled egyet bizonyos szinten), megakadályozni úgysem tudod, max tanul a saját hibájából ÚJRA.

2018. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%
Nem ez a lány fog feleségül menni a fiadhoz...úgyhogy várd ki a kapcsolat végét... unokád se ebből lesz... de semmiképp se szólj bele. Úgy tűnik, hogy a fiadnak a nálánál jóval fiatalabb csajok az esetei. Az, hogy a születésnapodat elfelejtette, komoly hiba. Ezt beszéld meg vele, őszintén megmondhatod neki, hogy ez fáj neked. De ezért nem a fiatal lány a felelős, hanem a fiad!
2018. jún. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Moderált tanácsot adni úgy, hogy szinte semmit nem tudunk?????


A szűken adagolt infódból, meg abból, hogy gyanúsan udvarias, megfontolt vagy, gyanítom, gyakori "gyakoris" vagy :D.


Miben kellene tanácsot adni, ha nem írod le a sztorit?

Miért nem mered leírni a valódi problémát, nem ezt a semmit, amit ide adagoltál?

Annyi az egész, hogy azt akartad hallani, olvass be?? Akkor boldogabb leszel?

Ha valóban megoldást szeretnél a kialakult problémára, leìrnád őszintén, nem szépítve, elkendőzve a saját szerepedet.....


A most 34 éves fiadnak volt egyszer egy 6 évig tartó kapcsolata egy magánál 6 évvel fiatalabb lánnyal.

Ennek vége lett.

Az infókból kikövetkeztethető, hogy utána 2 év szünet, majd összejött egy magánál 12 évvel fiatalabb lánnyal, 30 évesen összejött egy 18 évessel, akivel jelenleg 4 éve együtt van.

4 éves kapcsolatról beszélünk, te viszont azt írod, a kapcsolatotok remek volt (mikor, 4 évvel ezelőtt??), a fiú kedves, erre most egyszerre a semmiből önző lett.


Feltételezem, nem a 4 éves kapcsolattal van bajod (??), vagy ha igen, akkor nyilván eddig sem volt a fiaddal annyira felhőtlen a kapcsolatod, szóval valamelyik infód nem kerek.

Így nem lehet mit tanácsolni, de abból, hogy szemmel láthatóan ködösítesz, borítékolható, hogy nem vagy te annyira ártatlan a kapcsolat megromlásában.


Azért ahhoz, hogy a kedves, szerető fiúgyermek, ne köszöntse fel az anyját a szülinapján, valaminek történnie kellett.

2018. jún. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
31%

"Nem ez a lány fog feleségül menni a fiadhoz...úgyhogy várd ki a kapcsolat végét... unokád se ebből lesz... de semmiképp se szólj bele."



Bírom az ilyen omnipotens embereket :D.


Honnan tudod?

Honnan tudod ilyen biztosan, hogy nem ő lesz a felesége, meg nem lesz gyerekük?

4 éve csak összeköti őket valami.

2018. jún. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!