Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mondják azt többen is,...

Miért mondják azt többen is, hogy mielőtt összeköltözöm a párommal, házasodjunk össze?

Figyelt kérdés
Már többen is mondták ezt nekem, főleg felnőttek, pedig már nem vagyunk olyan fiatalok, de még idősek sem, és nem értem, miért. Szüleim is ezt szeretnék, de én meg 19-20 évesen férjhez menni nem szeretnék csak azért, mert a párommal szeretnénk összeköltözni.. persze szeretnénk majd összeházasodni templomi esküvőn is, de majd csak 4-5 év múlva, diploma után, és csak utána a gyerekek. Valaki meg tudja mondani, hogy ez miért olyan fontos a felnőtteknek? Most nem azért, de ha arra kész vagyok, hogy összeköltözzünk, de házasodni még nem szeretnék, akkor ez így miért lenne baj? (főleg a szüleimnek) azt mondják, hogy az összeköltözés az már házas élet.. oké, hogy régen ez nem volt szokás, de most már más azért minden... Azt szeretném megérteni, miért mondanak ilyeneket, vagy hogyan tudnám őket meggyőzni az ellenkezőjéről, hogy ez nem lenne rossz dolog.

2018. júl. 4. 20:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Pont ellenkezőleg a normális. Először összeköltözés, egymás megismerése, aztán ha így is minden tökéletes, lehet gondolkodni a házasságon.
2018. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Metionin ***** válasza:
93%
Sok oka lehet, idősek vagy vallásosak vagy az ő falujukban ez a szokás. Sok helyen az volt hogy házasság és akkor költözik a feleség a férj családjához. Egyébként nettó hülyeség, akkor ismeri meg az ember a másikat amikor huzamosabb ideig együtt is lakik vele, xar lenne ha ezt csak házasság után tehetnék meg. És ha kiderül hogy mégsem tudnak jól együtt élni? :D Attól hogy régen ez így volt, nem kell ma is így lennie.
2018. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Nekik ellentétesen ésszerűbb.

Kérdezd meg e embereket.

2018. júl. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Fordítva logikusabb, ahogy már írták. Én mondjuk a házasságot egy az egyben ki is hagytam, nincs érzékem az ügyintézésekhez, papírokhoz. Nálunk abszolút semmi nem múlik rajta.

Az én anyám ugyan most lenne 82 éves, nem ilyen modern, de neki sem volt egy szava sem, amikor összeköltöztem a párommal, akit amúgy ki nem állhatott, pedig nem is ismerte. Mivel tudta, hogy ez csak az én dolgom, neki beleszólása nincs. Gyerekkoromban sem akarta folyton megmondani a tutit, valahogy ez a családomban így szokott lenni.

A többség persze imád beleszólni mindenbe. Fel nem fogom, miért mondják, de ha ez tetszik nekik, csak önkifejezzenek, te pedig tedd, ami számodra megfelelőnek tűnik.

2018. júl. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sokak szerint ha a férfi nem jegyez el és vesz el onnantól 1 éven belül, akkor nem tervez komolyan.

A legjobb: összeköltözni és ha nagy a harmónia évek után is, jöhet a házasság és a gyerek. Ez a legtöbbször ott szaródik el, hogy összeköltözés után megvan a "véletlen" gyerek és onnantól nem az összekovácsolódás a cél, hanem a túlélés. Mennek is szét szép számmal.

2018. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Tudom, nekem is ez lenne a normális, hogy egyetem alatt együtt, és ha minden jó, utána házasság... csak mikor azt mondják, hogy “ők nem így neveltek”, akkor elgondolkozom meg elbizonytalanodom kicsit :/
2018. júl. 4. 21:06
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Igaza van az első kettőnek! (Több választ még nem látok.)

Régi "maradi" felfogás, hogy szex majd csak házasságkötés után... Gondolom a szülők összekötik gondolatban az összeköltözést a szexel. Vagy helytelenítik az "Élettársi viszonyt".

De szerintem nem árt egy ilyen összeköltözés házasság előtt, mert mi van, ha nem jön be?? (Ne adj' Isten!)

Házasság után macerásabb elválni. Manapság már az sem ciki, ha házasságon kívül, szimplán együtt élve vállalnak gyereket a párok.

2018. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Metionin ***** válasza:
88%
Kérdezd meg tőlük hogy az jobb lenne ha összeházasodnál a sráccal, aztán kiderülne hogy egy köcsög és nem tudsz vele lakni? ha akkor elválnál az nem cikibb lenne? Nem így neveltek? :D akkor hogy, arra hogy felelőtlenül házasodj?
2018. júl. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

már nem vagyunk olyan fiatalok


19-20 évesen férjhez menni nem szeretnék


Tényleg öreg vagy 19 évesen...

2018. júl. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

"Nagyon sokak szerint ha a férfi nem jegyez el és vesz el onnantól 1 éven belül, akkor nem tervez komolyan."


Ez így van!


Hiszen minek házasodna a pali, ha már úgyis mindent megkap?!


Manapság nem divat egymás mellett hivatalosan is elköteleződni, felelősséget vállalni és szerintem a szülők csak azt nem szeretnék, ha a lányukat is évekig/évtizedekig/megunásig használná a pasi anélkül, hogy feleségül venné, aztán meg ott hagyná egy v. több besikerült gyerekkel - azért mégis csak alacsonyabb társadalmi megítélése van egy élettársnak, mint egy házastársnak és jobb elváltnak lenni, mint olyannak, aki soha nem kelt el.


Aki igazán szeret valakit, az össze is házasodik vele.


De!


Igenis kell egy kis együttélés, hogy kiderüljön, össze illenek-e a hétköznapokban is, minden jó és rossz tulajdonságukkal együtt képesek-e együtt, egymást elfogadva jól meglenni, ezért én azt javaslom, hogy házasság előtt legalább 6 hónapig költözzenek össze és ha működik a dolog, ha még utána is együtt akarják leélni az életüket, akkor felesleges tovább várni a házassággal.


Mindig az arany középút a legjobb!


Viszont az is igaz, hogy a tartós házasságok legtöbbjénél a felek hamar tudták, biztosak voltak magukban és egymásban, így 1 éven belül, aki nem házasodik, az valóban nem komoly és nem érdemes rá időt pazarolni!


Persze, sokan élnek együtt, aztán valami csoda folytán akár 7 év múlva is összeházasodhatnak, de akkor meg már minek, meg egyébként is az olyanoknak általában válás lesz a vége, mert aki biztos a dolgában, az nem vár ennyit, aki komolyan szeret valakit, az biza meg is házasodik és szomorú, hogy manapság ezt a szentséget sokan nem tartják fontosnak, pedig a család alapja a házasság, az egymás melletti elköteleződés, de persze sokkal könnyebb kilépni egy lakóközösségből, mint egy házasságból.


Aki nem biztos magában és a párjában, az ne házasodjon!


Keressen komolyabbat.

2018. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!