Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy szülőnek egy felnőtt...

Ha egy szülőnek egy felnőtt gyereke öngyilkos lesz akkor azt a szülő képes lehet feldolgozni ha vannak más gyerekei is?

Figyelt kérdés
Vagy szerintetek hogyan élné meg a szülő?? Csak kíváncsiságból kérdezem ez biztos rossz lehet nagyon.

2018. júl. 7. 10:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj neki feldolgozni. Mindenképp rossz, akár van másik gyereke, akár nincs.
2018. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk történt egy ilyen tragédia a családban. Az anyuka akkor már 70 felett volt. Meghalt a férje, 1 éven belül pedig öngyilkos lett a lánya.

Nem tudom hogyan lehet az ilyet feldolgozni. Én 30+ éves vagyok de amikor megtudtam, hogy öngyilkos lett, azt hittem ott helyben meghalok én is. Évekig nem tudtam túltenni magam rajta. El sem tudom képzelni, hogy egy anya hogy éli meg, hogy elveszti a gyerekét, és a férje is meghal. Belegondolni is szörnyű.

37n

2018. júl. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Feltudja dolgozni,idővel😌

De meg lehet érteni a szűlőt,egyforma szeretettel neveli gyermekeit,de főleg ilyen esetbe "más helyet foglal el a szivébe".

(Nekem 50 éves nővérem túlélte,74 éves édesapánkat alíg tudtuk kihúzni az intenzivről,10 napig.Én 30 voltam,bátyám 40)

2018. júl. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz ennyi információval filozofálni a dologról, túl sok tényező befolyásolja, ezek:

Milyen volt a szülő és a gyerek kapcsolata.

Egyedülálló-e az anya, hiszen egy pár mellett, segítségével, támaszával könnyebb.

Van-e valami segítsége az anyának, valami személy, akire támaszkodhat.

Érte-e már az anyát hasonló kaliberű veszteség.

A többi gyerek hogyan reagál a testvér halálára.

Tudott-e róla, hogy problémái voltak a gyereknek, és ha igen, azok milyenek.

Az anyának van-e lehetősége, vagy hajlandó-e az ügy után pszichológushoz járni.


Összességében én úgy gondolom, hogy egy anya ezt nem tudja feldolgozni, ha megfelelő volt a kapcsolatuk, a többi gyerek pedig eleinte megnehezíti a gyász feldolgozását, hiszen a mindennapi teendőit az anyának el kell végeznie miattuk, nem tudja magát elhatárolni egy ideig, amíg lelkileg könnyebb lesz.

2018. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól is függ,milyen lelkületű. Aki egyébként is érzékenyebb annak nehezebb. De az biztos ugyanaz az ember nem lesz,mint azelőtt. Olvastam is egy könyvben: Ha meghal a szülőd azt mondják árva vagy,ha meghal a párod-özvegy. De arra,hogy a gyermeked nincs enek szavak.
2018. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
91%
Könnyebb ha van még gyermek,27 évesen lett öngyilkos a fiúgyermek de volt még egy lány aki nemsokára unokákat szült és úgymond kapott a mama kárpótlást a sorstól,persze így is nagyon nehéz sztem.
2018. júl. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

VAn egy ismerősöm... két kicsi gyereke volt, mikor felakasztotta magát a beteg férje.

Aztán meghalt a 17 éves fia balesetben, majd pár év múlva az anyukáját találta meg felakasztva. Csoda, hogy még normális :(

2018. júl. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk pontosan ez történt egy éve. Hárman voltunk testvérek, mindhárman felnőttek, és bátyám, aki a "középső" volt, lett öngyilkos.


Nem dolgozták még fel Anyuék, ahogy mi a másik testvéremmel sem, de sokat segít, hogy itt vagyunk egymásnak. Na meg az unokák is. :) Biztos vagyok benne, hogy sokkal rosszabb lenne most a helyzet a szüleinknek, ha ő lett volna az egyetlen gyerekük.

2018. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Határozottan nem tudja feldolgozni.Én három anyát is ismerek, akiknek a fia ( mindhárom fiú volt )öngyilkos lett.Volt másik gyerekük is.Az egyik ilyen konkrétan a nagymamám, akinek a fia 30 éve lett öngyilkos (akkor huszonévesen, én nem is ismertem.)Mai napig sokat kesereg, beszél róla és sír.A másik két anyuka távolabbi ismerős, de láthatóan ők sem tudják feldolgozni..főleg egyikük, aki még az okát sem tudja.
2018. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van másik gyerek is, muszáj...nem is feldolgozni, hanem tovább lépni. A gyerek az élet értelme. Ha van gyerek, van értelme.
2018. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!