Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan értessem meg velük,...

Hogyan értessem meg velük, hogy nem szeretnénk gyereket?

Figyelt kérdés
26 éves férfi vagyok, 7 éve vagyok együtt a barátnőmmel, nagyon jól kijövünk egymással, csak a szüleimmel nem. 3 éve lakunk együtt, de még nem házasodtunk össze. Amikor ünnep alkalmából vagy más miatt elmegyünk a szüleimhez, mindig azt kérdezik, hogy mikor lesz unokájuk. Ez a legfontosabb kérdésük, és látszólag nagyon várnak valami pozitív választ rá, de mi az élettársammal sohasem szeretnénk gyereket. Egészen jól el vagyunk nélküle is, kettesben tervezzük az életünket. Másrészt nem bírjuk a gyerekeket, nem lenne türelmünk felnevelni, minden, számunkra már egyértelmű és hülye kérdést megválaszolni neki. Tudom, hogy csak így tanul egy kicsi gyerek, de nekünk ehhez nem lenne se kedvünk, se türelmünk. De mindig csak unokát szeretnének, de mi nem. A hugomtól, aki 24, már van 1 unokájuk, lehet ez is "bántja" hogy nem a legidősebbtől van az első, vagy hogy már nekünk kellene hogy legyen. Nem merjük elmondani, hogy mi nem szeretnénk gyereket, mindig azt mondjuk, hogy még nem jött össze....3 éve...nem is tudom miért hiszik még mindig el. Mit tegyek?

2018. jún. 14. 23:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%

Megmondod, hogy még fiatalok vagytok ehhez. És ez nem is hazugság.


A húgod talán úgy vállalt gyereket, hogy előtte kitanult valamit, amiből megél és felhúzott egy házat? Mondd, hogy ti ezt szeretnétek megvalósítani előbb!

2018. jún. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Megértetni úgy tudod velük, hogy elmondod nekik.


Miért hiszik el, amit mondasz? Szerinted nem kéne komolyan venniük, ha mondasz valamit?

2018. jún. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
Bekamuzzátok, hogy valamelyikőtöknek nem lehet, nagyon bánt a dolog, úgyhogy nem akarjátok, hogy többé ez téma legyen
2018. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Metionin ***** válasza:
93%
Valamikor pedig el kell mondani. Sajnos sok esetben nem lehet megúszni a balhét de még mindig jobb, mint egész életetekben ezt hallgatni. Tapasztalat. Sajnos barátom anyjának már szinte álterhességi tünetei vannak, játékokat meg gyerekkönyveket vesz halomra és azokat mutogatja, pedig minden alkalommal tájékoztatom hogy nem akarok gyereket.
2018. jún. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
64%
Így van, ahogy előttem szóló írja, van akinek egyáltalán nem jön össze, szóval hihető a sztori.
2018. jún. 14. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%

Én megmondanám, hogy soha és kész, miért ne? Jogom van hozzá s akkor minden szép és világos. Családnak nem hazudok, de persze más megteheti, de tanácsolni nem fogom. Nem tuti, hogy megértik, de elmondjátok, innentől az ő dolguk. Első alkalommal ki is lehet fejteni, aztán remélhetőleg ejtik a témát, de nagy eséllyel nem fogják. De ha megkérdezik, mindig meg tudom mondani, hogy soha. És annyi.


Miért hiszik el? Mert van, akinek sosem jön össze, ez reális. Vannak meddő emberek.

2018. jún. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%

Én sem szeretnék, de jelenleg nincs is senkim, viszont nálunk sem fogadják el, bár látom rajtuk hogy ők így azt gondolják hogy csak b*a*s*z****b*ó*l állhat egy ilyen élet, és mi más indok lehet betegségen kívül arra hogy ne legyen valakinek gyereke.

Én részben a politika miatt sem akarnék gyereket, elég egy felnőttnek is elviselni a sok szart.


Sajnos nem tudom velük megértetni hogy nem keresek 300-400ezret hogy gyerekeim is legyenek, mert ahol van egy, ott úgy illik egy második is, így a gyerekkel szemben sem tolnak ki egy életre, hogy egyedül nő fel.


A jelenlegi keresetem magamra elég, kis tartalékkal hogy ha valami kiadás akad.


Akik szocializmusban nevelkedtek nem tudják mire vélni ezt az elhatározást, ebből csak annyi jön le nekik hogy baj van a gyerek fejével, beteg lehet csak titkolja, esetleg homokos annak ellenére is hogy nővel él.


Én sokszor elmondtam nekik, és a nagyszülőnek is hogy anyagiak miatt nem tudnék gyereket vállalni, de ők meg úgy állnak ehhez mintha polgári kötelesség lenne családos emberré válni, és a pénzt le kell szarni

2018. jún. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Metionin ***** válasza:
72%
Utolsó, kérdezd meg tőlük hogy hajlandóak-e eltartani és taníttatni a gyerekedet. Annyira bírom amikor jaj szülj/csinálj gyereket hogy nekik legyen unoka de minden gond és felelősség legyen a tiéd, ők majd 3 havonta meggügyörészik, de azért legyen.
2018. jún. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

Valóban nem kell mindenkinek gyerek, hisz nem mindenki alkalmas rá.

De ha már elhatároztátok, akkor legalább vállald fel a döntéseteket, mert ennek hiányában ne csodálkozz, hogy nem értik.

2018. jún. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 TR75 ***** válasza:
77%
Mondd meg nekik, hogy akkor lesz unoka, amikor neked kistestvér :-D
2018. jún. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!