Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet kezdeni ilyen...

Mit lehet kezdeni ilyen szülőkkel? Valóban én vagyok a rossz gyerek?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak, én anyuval maradtam.

Apu messze dolgozik, anyunak általában nem küldött semmi gyerektartást, vitázva, félelemben váltak el. Én is sokáig féltem tőle. Aztán kisgyerekként a többszázezres fizetéséből kiszúrta a szemem egy plüssmacival, csak cipőm meg épp kb nem volt... Tini koromban egy fokkal jobb lett a kapcsolatunk (felszínesen). Nyelvvizsgapénzért, stb könyörögni kellett neki, pár tízezer zsebpénzt kaptam tőle. A továbbtanulásomban nem támogatott, így elkerültem dolgozni (sokkal jobb így).


Van egy tesóm, akire anyu mindig támaszkodott, mert általában ő munkanélküli volt, és a tesóm tartott el minket, mikor még én is kisebb voltam (ez már bőven egy 15 éves történet). A tesóm elköltözött innen, anyunak van munkahelye, mióta dolgozom adom a pénzt a háztartásba (elosztottuk arányosan a költségeket), de most még kb az is teher neki, hogy főzzön ("rám"), meg támadásnak veszi, h mondom, h ne a kisboltban vásároljunk egy tejet 210 ft-ért, hanem megveszem én (a közös pénzből) a városban 50 ft-tal olcsóbban ugyanazt. Felháborodik, nem is érti a beszélgetés témáját, bezzeg tesómmal mindent átbeszél, mintha még egy háztartásban lennénk.


Apu is egy nagy zsarnok volt a messzi távolból is, az sem mindegy neki, hogy áll a szemem, közben ő a hülye amúgy (a saját testvérei szerint is), és mivel mikor "bekattan" rám valamiért, a Facebookon minden képemhez odarakja a mérges smileyt, ezért kb 2 hónapja letiltottam. Tesómnak álszentül panaszkodott, hogy letiltottam őt, meg hogy sokszor nem is volt vele kedvem beszélni telefonon, erre ma visszajelöltem ismerősnek, és el sem fogadta a felkérést. ???


Anyámnak meg ha ekkora teher vagyok, akkor egy éven belül elköltözök a párommal végre egy lakásba, addig meg rendelek magamnak kaját a munkahelyemen, a rezsibe beleadom a részem, azt ellehet tőlem.


Csak hiába, akkor sem vagyok ilyen, meg nem akarok csak a páromra támaszkodni, mert sokszor hallani, hogy ezt kihasználják, h nincs családod, aztán zsarolnak meg bántanak.


De mit tegyek, ha ennyire nem szeretnek a szüleim? Nem akarom velük mérgezni magam, nekem is csak 1 életem van.


21L


2018. júl. 7. 11:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el szépen a pároddal és azért tegyél csak félre szépen magadnak is. Ha a párod ezt kihasználja úgy gondolod már most hagyd ott. Egy rendes társ támogat, h kikerülj a mérgező környezetedből. A testvéredet is sajnálom- hogy neki kellett eltartania. Anyud igazán szégyellhetné magát én nem tartatnám el magam a gyerekemmel,pláne ha még egy másikèrt is felelős vagyok. Apádat meg minimalizáld..nem érdemel többet.
2018. júl. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Teszek félre, mióta dolgozom.

Meg szívem szerint azt tenném, amit te is írsz, csak hát nem úgy akarok élni, hogy rosszba vagyok a szüleimmel, ők sem lesznek már fiatalabbak.

Amúgy a párom normális, mellettem áll mindenben, segít, támogat, nem hiszem, hogy ellennem fordulna.

2018. júl. 7. 12:15
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen. Hasonló helyzetben voltam. Azért mert elköltözöl még tarthatod vele a kapcsolatot. Enyém is nehezen viselte...de azóta rendeződött valamennyire és nem fújol már.
2018. júl. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy rosszba velük levegő vagy nekik,teher ez nem rossz visuzony ez nem létezo viszony. És ez nem most kezdődőtt tesod se oknélkül lépett le,én amugy picit elitélem azt aki lelép a tesoját meg otthagyja a szarban ugymond..
2018. júl. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen egy igazi tars nemfogja kihasznalni hanem tenyleg tamogat. En megeltem mindkettot! Halistennek a ferjem igazi tars. Amig nem derul ki a parodrol az e vagy sem addig kezeld fenntartasokkal es igen akkor is tegyel felre ha egyutt laktok ha barmi van tudj menni.


Csak elkoltozni lehet. Es jo az is amit irsz hogy oldja meg anyad! Te is megoldod magadnak o is oldja meg! Nem vagy koteles eltartani! O a felnott es a szulo! Neki lenne a dolga nem neked!

Utolso, azert egy kiskorut csak ugy nem lehet elvinni az anyjatol!

2018. júl. 18. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!