Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg az apámnak,...

Hogy mondjam meg az apámnak, hogy 16 hetes terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Heti egyszer vacsorázunk együtt, olyankor beszélgetünk a kaja felett felszínesen, és ennyi. Ha költök valami extrára, felhívom, vagy írok neki, utal pénzt és ennyi. A gyerekkoromat pokollá tette, volt 2 év, mikor nem is beszéltünk. Mániákusan uralkodni akart rajtam, még most, hogy 18 elmúltam, olyanokat mond, hogy ő nem járul hozzá ahhoz, hogy elutazzak ide, vagy oda, vagy hogy a barátommal együtt éljek. Terhes vagyok, már elég sokan tudják, a közösségi oldalainkon is fent van és így idő kérdése, hogy az apám is megtudja. Anyukám azt mondta, hogy nagyon szeret, én vagyok neki a legfontosabb, de őt ne kérjem arra, hogy ezt közölje vele... A nagyszüleim szerint is nekem kell ezt elmondani, és azon a véleményen vannak, hogy idővel úgyis megenyhül.


De én egyszerűen félek tőle. Igaz, hogy már nem üvöltözik, valószínűleg azért, mert csak nyilvános helyeken vagyok vele, de akkoris... Sosem voltam vele őszinte, nem szoktam beavatni az életembe/életünkbe, tényleg csak sima hétköznapi témákról szoktunk beszélgetni. Pl. időjárás, sorozatok, utazások, autók. Anyu mondta, hogyha ennyire félek, írjam le neki üzenetben. A barátom mondta, hogy szívesen eljön velem, de nem akarom, hogy apa olyat szóljon neki, amit nem kéne.


2018. júl. 8. 20:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Miért gondolod, hogy apukád kiakadna?

Ha jól értem, már nem tizenéves vagy, van párod. Nem tiniként csinált el egy fiú.

2018. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Andizsuzsi ***** válasza:
87%

"A barátom mondta, hogy szívesen eljön velem, de nem akarom, hogy apa olyat szóljon neki, amit nem kéne."


Miért? Felnőtt férfi, családot alapított, te is felnőtt nő vagy önálló döntésekkel. Miért kellene másoknak viselniük a ti döntéseteknek a következményét? Elmentek, elmondjátok, ha dühöng felálltak és otthagyjátok. Felelős felnőtt ember módjára.

2018. júl. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Mert ha úgy látja, hogy önállósodok (pl. összeköltözés a barátommal), akkor mintha bekattanna nála valami... És egy közös baba azért elég nagy lépés, hiába vagyunk 22-23 évesek.
2018. júl. 8. 20:31
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Ennyire félsz neki elmondani? Előbb-utóbb észreveszi rajtad. Az jobb lesz?
2018. júl. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Pedig jobb lesz, ha óvatosan közlöd vele, mert egy gyerek sok "extrával" jár. Nehogy ne perkáljon.
2018. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Azt hiszem, az első, hogy költözz el. Ha jön a baba, mindenkinek élhetőbb, ha külön laktok. Utána mondd el.
2018. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha valaki ennyire retteg az apjától és max a szél járásról tudnak beszélni miért tart vele kapcsolatot..
2018. júl. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 ZSOLTENXX válasza:
87%

mondd meg és kész ne szarakodj

egyaltalan mier lenne baj mier akadna ki ?

ne foglalkozz azzal

hidd el jobban jarsz ha toled tudja meg nem mastol

foleg kozossegi oldalon az ellege rosszul esne neki sztm.

2018. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Minek beszélsz vele? Ennyire kell a pénz? O.0
2018. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Andizsuzsi ***** válasza:
96%

" És egy közös baba azért elég nagy lépés"


Ez így van. De már megléptétek. Legfeljebb apuka elzárja az extra pénzcsapot, de gondolom tudtátok, mire vállaltok gyereket.

2018. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!