Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az a kor egy...

Szerintetek mi az a kor egy gyereknél, amikor már segítenie kell egy háztartásban?

Figyelt kérdés
Konkrétan olyanokra gondolok, hogy saját szoba rendben tartása, pakolja el maga után a szennyest, rakja el a kaját,, tànyér a mosogatóba..Nem konkrét takarításra gondolok az egész lakásban.A gyerek legyen gyerek, de legyen egy alapvető elvárás.
2018. júl. 10. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Ezekez az 5 éves lányom is megcsinálja. A szennyest már 3 évesen is berakta a szennyestartóba.
2018. júl. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
3 legkésőbb 5
2018. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek az előző válaszolókkal, szerintem is már egészen pici kora óta érdemes beavatni a gyereket a házimunkába, először persze játékosan, viszont következetesen. Ezek egyáltalán nem olyan dolgok, amik bármilyen módon korlátoznák a gyerekkor megélésében és legalább felnőtt korára kiakalulnak benne a helyes szokások. Sokkal egyszerűbb lesz neki így a felnőttkorban, mint ha kamaszkorában kellene elkezdenie megtanulni, hogy egy háztartás nem vezeti saját magát..
2018. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy gondolom, hogy erre nincs egy x kor. Úgy nem lehet, hogy na most fiam betöltötted a hetet, mostantól te pakolsz el a szobádban.

Már egészen kicsi kortól meg kell neki tanítani, hogy a szennyes hová való, segíthet kipakolni a mosógépből, a játékait elpakolni maga után, zoknikat párosítani stb.

Szóval tulajdonképpen már akkor célszerű elkezdeni, amikor kedz önállósodni.

2018. júl. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Két végletet látok most a környezetemben.A 14 éves kamasz, aki szinte semmit nem hajlandó segíteni(ennyi idősen azért ha főzni nem is, de az egész lakás takarítása belefér hétvégén, persze nem mindent mindig egyedül) A másik, mikor a 10 éves gyerek legalább heti 2x 3x mosogat.Segítenie kell port törölni, felmosni, porszívózik mindenhol.Besegít az öcsi is.Nagyon szeretnének kimenni játszani a barátokkal 7 végén, de nem lehet még nem végeztek mindennel.A barátok addigra hazamennek ...A rokonok sokszor mesélték hogy ha hétvégén mentek, a kislány sokszor pont mosogatott. Az én gyerekem másfél éves most
2018. júl. 10. 13:56
 6/16 anonim ***** válasza:
60%
Kell? Mert ha nem, mi lesz? Kiteszik?
2018. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Nem "segít", hanem együtt csináljuk, vagyis nem az én munkám, amiben ő segít.


2 éves kisfiú, kiteszi a ruháit kérésre a szennyesbe (illetve a mosógépbe, mert nem nagyon érti, mi a különbség:)), megtörölgeti maga után az asztalt, megtörli a kezét, száját. Összepakoljuk együtt a játékait.

Még nagyon pici, így ezeket tudja csinálni, de szerintünk fontos, hogy később is része legyen a háztartásnak ő is, ahogyan mi. Otthon sem csak engem lát ezeket csinálni, hanem az apját is.

2018. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%

5-6 évesen sztem azért már érdemes ezeket tudnia. Legalább annyit, hogy a szétszórt játékait elpakolja meg vigye ki a tányért a mosogatóba, ha feléri :).

Nyilván azt, hogy porszívózzon fel a szobában, ilyen kis tökmagtól nem várnék el.

2018. júl. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
57%
Játékos formában már minél előbb érdemes rászoktatni, akkor nem lesz teher és nem lesz elvárás érzet. Az én szüleim ezt nem jól csinálták.
2018. júl. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ugyanezeket nekem is megcsinálja mint a két éves anyucis hozzászólónak.Bevonom en is már most mindenbe játékosan.Ha nincs kedve nem erőltetem persze.A férjem is segít mindenben.Csak azokat a kisgyerekeket sajnálom, akiket írtam...
2018. júl. 10. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!