Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az a kor egy...

Szerintetek mi az a kor egy gyereknél, amikor már segítenie kell egy háztartásban?

Figyelt kérdés
Konkrétan olyanokra gondolok, hogy saját szoba rendben tartása, pakolja el maga után a szennyest, rakja el a kaját,, tànyér a mosogatóba..Nem konkrét takarításra gondolok az egész lakásban.A gyerek legyen gyerek, de legyen egy alapvető elvárás.
2018. júl. 10. 13:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
4 évesem egy ideje csinálja ezeket, bár a pakolásért sokszor ràgni kell a fülét. Szeretne mosogtni is, de egyenlőre csak anyukám engedi neki, én nem akarok plussz munkát magamnak, de törölgetni szokott nem törékeny és nem éles dolgokat. Mosógépből ki-be pakol, el is tudja indítani, teregetésnél adogatja a ruhákat, szeret porszívózni
2018. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
3-4 évesen már kezdték ezeket, 5 évesen már fürdőt takarított a felügyeletemmel. Leporolta a polcokat, lesikálta a csapot, nagyon ügyes volt. 6-7 éves koruk óta rendszeresen együtt csináljuk a vasárnapi ebédet is. Mindenki csinál mindent, ez így természetes. Szerintem fotnos, hogy megtanulják, nem csak a tanulás a dolguk, hanem a ház körüli teendők is.
2018. júl. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Érdekelne, hogy egyes válaszok miért vannak lepontozva...
2018. júl. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

6-os, nem teszem ki, de várhatja, hogy én mikor csinálok meg neki bármit is. :D


5 évesen már elvárom, hogy segítsen ebben-abban, mert nem csecsemő, ő is a házban él, és attól mert gyerek, nem esik le az ujja, ha esténként elpakol a szobájában, meg beteszi a szennyest a kosárba :)

2018. júl. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"5 évesen már elvárom" - És rá is neveled?


Mert a szüleim pont itt tolták el, hogy megspórolták ezt a játékos háztartást, sőt, "ezt nem szabad, azt nem szabad..." Ha valamit ügyetlenkedtünk öcsémmel piciként, nem az volt, hogy "így csináld", hanem kb. arrébb lettünk pakolva. Emlékszem, hogy mikor elsőbe mentem, több osztálytársam már gond nélkül gyújtott gyertyát gyufával, nekem meg kikapták a kezemből.

Aztán persze úgy lettek dolgok elvárások, hogy addig "ne nyúlj hozzá" volt a hozzáállás. Ez így rosszul jött ki, nehezebben vált természetessé, ügyetlenebben kezdtem neki. Aztán persze mára (30 fölött járok már) pl. főzni sokkal jobban tudok, mint a szüleim, de anyámnak mai napig mániája, hogy "megtanít főzni"... Én meg mindig mondom neki, hogy nem kell, mert tudok. De azért bosszantó.

2018. júl. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, mintha csak anyámat meg nagyanyámat írtad volna le...

"Nem jó, nem úgy kell, hagyjad, majd én, tönkreteszed, ne nyúlj hozzá" stb.

19-20 évesen meg "mindent én csinálok, senki nem tesz arrébb semmit" szöveg volt a menő.

Én is 30 leszek, most ha idejön 2 hetente, pakolászik, tanácsokat osztogat, mit hogyan, stb. Ilyenkor felvilágosítom, bármily meglepő, a hét többi napján is megoldjuk ezeket, egyedül...


Ami jobban zavar, hogy a fent leírtakat én is elvárom a (mindjárt 9 éves) lányomtól, és anyám megmagyarázza, hogy korai, kicsi még hozzá, meg ő is megcsinálta helyettünk anno...

2018. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!