Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek nekem kell pénzt...

Szerintetek nekem kell pénzt fizetnem nekik?

Figyelt kérdés

Apukám esküvője lesz szombaton. Én még gyerek vagyok, szóval nem nagykorú, és igazából még zsebpénzt sem kapok.

Nem tudom, hogy ilyen esetben mit csináljak, hiszen a többi gyerek sem hoz pénzt, de nekik viszont a szüleik igen. (Apukámék direkt pénzt kértek mindenkitől) Nem velük lakom, hanem Anyukámmal. Kell adnom pénzt, vagy mivel gyerek vagyok, nem kell? Van egy bátyám, ő nagykorú, van fizetése, szóval szerintem ő ad. Apukámtól félek megkérdezni. Szerintetek?



2018. júl. 13. 13:31
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha rossz a kategória.
2018. júl. 13. 13:33
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én valami apró ajándékot adnék, hogy lássák, gondolsz rájuk.

Pénzt nem kell.

2018. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne adj pénzt.

Én a helyedben vennék egy szép képkeretet, amibe bele tudják majd tenni az esküvői fényképüket.

Vagy esetleg egy fotóalbumot

2018. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Pénzt semmiképp. Neked valami olyant kellene adnod, ami személyes.
2018. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy ők kérték, hogy mindenki pénzt adjon, mert másra nincs szűkségük, így csak én adnék nekik ilyet. Azt meg nem szeretném. Ha ők azt kérték, hogy pénzt adjon Mindenki, akkor vagy pénzt adnék, vagy semmit.
2018. júl. 13. 13:51
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
de nem a gyerekekre gondoltak, hanem a felnőttekre. Nem kell pénzt adnod.
2018. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
92%
Így van. Neked nem kell pénzt adnod. Ha adnál apud úgyis odaadná. A képkeret jó ötlet. Pl a Pepcoban már pár száz forintért tudsz venni. De az is kedvesség ha csinálsz sütif
2018. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
#6: Akkor csak gratuláljak, és ennyi. A mennyasszonytáncba egy 1000 ft-t gondoltam, azt mondta Apukám, hogy oda kérnek majd pénzt, de a nászajándékról nem mondott semmit.
2018. júl. 13. 14:00
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Neked NEM KELL PÉNZT ADNOD.
2018. júl. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
98%
Természetesen a pénzt kérnek nem a gyerekeikre vonatkozott, ha bár a bátyádnak van keresete de ha nem áll úgy éppen, hogy pénzt tudjon adni még rá se hiszen a szülőnek elég öröm, hogy a gyermeke részt vesz vele az eseményen és osztozik a boldogságán, de rád aki kiskorú és kereset nélküli még annyira se vonatkozik. Az ilyen jellegű kérések inkább arra szoktak vonatkozni, hogy amikor egy párnak már pl. saját háza, háztartása van, ne kapjon még egy mikrót vagy turmixgépet ami ígyis-úgyis eladásra kerülne vagy állna a polcon, ellenben van egy nagyobb terv (szobafelújítás, lakásvásárlás, gyerektervezés) aminek elérésében ha pénzt adnak hozzásegítik az ifjúpárt.
2018. júl. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!