Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Alkoholista apával mit lehet...

Alkoholista apával mit lehet csinálni? Miért nem érdeklem én sem?

Figyelt kérdés

6 éves voltam, amikor elváltak a szüleim. Bíróság anyukámnak ítélt, anyukámmal elköltöztünk a szeretőjéhez. (Anyum megcsalta apumat többször is, végülis ezért váltak el, de ígyis anyum akart válni). Apukám egyedül maradt a lakásban. Se feleség, se gyerek, se kutya - egyik napról a másikra. Elég durva válás volt, perelt anyum mindent, amit csak tudott. Azóta apukám vedel. 26 éves vagyok most, szóval 20 éve ez a helyzet. Eladták a közös lakást pár évvel később, addig anyukám délutánonként visszajárt munka után apukámhoz, hát "együtt lenni" . Apum totál magába fordult, mikor anyum nem ment többet, mert terhes lett a fél tesómmal az élettársától. Onnantól mégjobban iszik. Elköltözött vidékre. A telefont sem emeli fel, de mikor én hívom fel, akkor azt mondja ingyen hív mindenkit, de megvárja, amíg őt hívják. Azóta külön élek én is a párommal. Apumat, ha nem keresem, akkor semmit nem tudok róla. Dolgozik, és meló után kocsma, vagy kisbolt, és otthon iszik.. Már a drogot is kipróbálta, és részegen elmondta nekem.. Azt hittem rosszul hallok..Emellett évente 2x megyek le apukámhoz vidékre, de nem a táv miatt, mert 1 óra kocsival, hanem a gusztustalan igénytelensége miatt. Bogarak vannak bent, mosni csak a munkaruháját mossa, ágyat szerintem évek óta nem húzott. Porszívót sem használja. A fürdőkádban áll a kosz, és elvileg ő ott zuhanyzik. Konyháról beszélni sem akarok.. legyek, bogarak, pókok..penészes edények..ragacsos föld...egyszerűen annyira, de annyira gusztustalanul él, hogy a legsötétebb ruhámban kell mennem hozzá mindig, és utána 3x átmosni. Félek leülni nála az ágyra, hogy vajon rám mászik e valami... Mégis az apám, szóval nagyon ritkán, mint írtam évente 2x bevállalom.. Emellett, egy nagyon rendes, segítőkész, okos ember. Tényleg az, nem fényezni szeretném a sok rossz után. Csak egyszerűen a válás, hogy elveszítette a családját teljesen tönkre tette. Mikor nála vagyok, vagy telefonon beszélünk, akkor mindig mondja, hogy én vagyok az élete értelme, az egyetlen kislánya, és páromnak is mindig elmondja, hogy nagyon vigyázzon rám. Többször segítette fel a földről apámat a párom, mert annyira berugott. Akkor sem tudja megállni, mikor ott vagyunk, évi kettő nap. Szinte ájultra issza magát. Elköszönni alig tudunk tőle, mert ő elalszik, mi meg elindulunk haza. Most viszont nem hívtam fel november óta, kíváncsi voltam, ő mikor keres. Azóta nem hívott. Bár szinte gondoltam, hogy nem fog. Ennyit érek neki. Anyukám szokta felhívni kb 2 hetente, hogy mi újság vele, és megkérdezte, hogy miért nem keres engem, ha én nem hívom. Annyit mondott: mert nem hív apámnak. Nem szólít sehogy, csak hozzám szól.

Hát én ezek után nem tudom neki azt mondani, hogy apa. Így nőttem fel, hogy ezt láttam.

Elveszítette a barátait is emiatt, és csak kocsmatöltelékekkel beszélget.

Idegileg teljesen kész vagyok, mert fogalmam sincs mikor lesz valami baja. Többször ült motorra részegen..egyszer össze is törte magát :( .. (nem a városba, hanem faluba kis utcákban) kötegszik, és elég bátornak érzi magát részegen. Meg is hízott nagyon durván a pia miatt..

Mit gondoltok mit tegyek? Járjak hozzá többet? Oda, abba ahol él? Amikor ott vagyok, akkor nagyjából rendet teszek, elmosogatok, felporszívózok (kesztyűben, és erős tisztító szerekkel) ..

Totál ki vagyok.. :(

Ti hogy kezelnétek? Hogy állnátok hozzá? Mit tennétek?


2018. júl. 13. 14:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Megtaposta az élet, és te is elfordulsz tőle. Szomorú. Nem csodálkozom, hogy teljesen maga alatt van.
2018. júl. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%

"Emellett, egy nagyon rendes, segítőkész, okos ember.... Csak egyszerűen a válás, hogy elveszítette a családját teljesen tönkre tette. Mikor nála vagyok, vagy telefonon beszélünk, akkor mindig mondja, hogy én vagyok az élete értelme, az egyetlen kislánya, és páromnak is mindig elmondja, hogy nagyon vigyázzon rám."

Kiemeltem a lényeget.

Regénybeillő, vagy Csehov egy elbeszéléséből lép ki, ahogy egy nő tönkretesz egy (sajnos lelkierőben gyenge) férfit. Az aluljárókban sok ilyen fekszik mocskában, mindenüktől kifosztva, kiperelve, megcsalva, elárulva. Téged szeret - valószínű ezt tartja életben.

Nem hiszem, hogy meg tudod menteni. Mit tennék? Elmondanám, szemtől-szembe hangosan:

Apa, én szeretlek téged.

Valószínű sírni fog ettől, és ez lehet egy tisztulás jele is. De így fog meghalni, ebből már rendszerint nincs visszaút.

2018. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Apád feltehetően eleve zárkózott, nehezen megnyíló, rossz kapcsolatteremtő képességgel rendelkező, emellett valószínűleg finomlelkű, de némileg "gyenge" ember, aki egymagában csak sodródik az életben és kívülről kell neki tartást és célt adni. Ha rászokott az alkoholizálásra, akkor csak gyógyszeres beavatkozással lehet "leszoktatni" az alkoholról. Mivel azonban már benne jár a korban, ezért komoly esélye van annak, hogy ha nincs mellette egy társ az életben, akkor visszaesik. Sajnos te nem sokat tehetsz, hiszen ez mégis csak az Ő élete és minden emberek saját magával szemben vannak elsősorban kötelezettségei, hogy megálljon a saját lábán. Azt hiszem, hogy ez is a megoldhatatlan helyzetek közé tartozik. Ha eddig nem volt olyan nő, aki kiszemelte volna magának, akkor valószínűleg kevés a remény.
2018. júl. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Régebben két hetente nála voltam egész hétvégén. Gyerekként 8-9 évesen, de akkor is én takarítottam. Mióta vidékre sodorta az élet, és én is a párommal élek, nem tudunk mindig menni. Ő nem jön. Pedig nálunk rend van, van meleg étel. Tiszta minden. Szívesen látnánk. El is hoznánk, de neki ott jó abba a koszba. Eltaszít, nem keres. Ezerszer beszéltem vele, hogy ne éljen így. Soha nem számíthattam rá, mint apa. Soha nem tudtam semmiben hozzá fordulni, hogy segítsen, mint apa.

Önhatalmúan pusztítja magát. Nem állhatok mellette állandóan. Kb 2 hete felhívtam, de nem vette fel. Vissza sem hívott, hogy te paraszt kerestél. A saját lányára nem kíváncsi? Nagyon sokat tűrtem nyeltem, de most sem haragszom rá. Szeretem! És akarom onnan húzni!

2018. júl. 13. 14:30
 5/19 anonim ***** válasza:
46%

"Eltaszít, nem keres." Biztos vagyok, hogy nagyon szeret, és csak ez tartja életben. Szégyelli magát, azért nem keres, ne megy hozzátok!

Átadott a párodnak, rábízta azt, amiben ő megbukott, amiben őt megbuktatták. Az életben az a lelkierőtől függ - az pedig sok esetben a kisgyermekkor függvénye- hogy ki mennyi árulást visel el.

2018. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Kérdező, ez nem rólad szól! Lehet, hogy te is szenvedsz attól, hogy nincs apád, de az apád nálad sokkal jobban szenved, te rendben vagy. Ne gondolj ilyeneket, hogy "ennyit érsz neki". Nem ennyit érsz neki, hanem olyan súlyos állapotban van, hogy még magának se képes megadni a minimumot sem, nemhogy másnak. Súlyos alkoholista és depressziós. Ebből egyedül nem tud kijönni, a betegség erősebb. Vagy végleg elvész, meghal, erre van esély, vagy te megkísérelheted felkarolni: rendszeresen odajárni, kivakarni a koszból, majd tisztán tartani, éreztetni a szeretetedet, hogy fontos neked (itt most te vagy a szülő, ő a gyerek), és idővel, hónapok múlva, talán hajlandó lesz valamilyen szaksegítséghez fordulni: orvoshoz, pszichológushoz, egyházi elvonóhoz. A te döntésed, hogy erre képes és hajlandó vagy-e vagy sem.

Anyádat csak elítélni tudom: minek keresi álszent módon telefonon, valós segítséget nem nyújtva, ha ő vitte a vesztébe.

2018. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 dia1968 válasza:
77%
Àt tudom érezni a helyzeted. Sajnos nekem is alkoholista az édes apàm. Azt tudom neked javasolni ha van rà lehetőséged szánj rà egy egész hétvégét és mond el neki hogy ez ìgy nem jó neki ha nem is vallja be. Segìts neki kitakarìtani, probáld őt is rendbe hozni és amìg ezeket csinàljàtok mond el neki hogy milyen fontos neked és hogy fàj hogy ìgy kell làtnod őt. Tudasd vele hogy mellete àlsz és hogy segìteni akarsz. Innentől màr az ő kezében van a döntés hogy hogyan folytatja. Sok kitartàst és erőt kìvánok hozzà.
2018. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem az ő kezében van a döntés, hetes, az ő kezében az üveg van! Ő pedig az alkohol kezében van. Ez nem ilyen egyszerű. Nem lennének alkoholisták, ha ennyiből állna a dolog, hogy "Szerinted ne igyak? Jó, akkor nem iszom!"
2018. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

Őszintén szólva én kirángatnám onnan, magamhoz költöztetném!

Megpróbálnám helyes útra terelni. Nem hagynám, hogy így haljon meg, bánatosan egyedűl. Lehet, hogy haragszól rá, de ő az apád. Szemmel tudnád tartan. Később ha gyereked lesz biztos vagyok benne, hogy az unokájában megtalálja az örömét. Ne hagyd annyiban!

2018. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat!

Beszéltem vele telefonon másfél órát, most raktuk le :)

Szabadnapos volt ma, de telefon közbe is ivott. Kérte menjünk le egyik hétvégén párommal, amikor ő nem dolgozik, és nekünk is jó.

Örülök, hogy most nem volt annyira ittas, és tudtunk beszélni. Mondta, hogy hiányzom neki nagyon. Mesélte, hogy ma betonozott. Azt hiszem erőre kapott. Holnap újra beszélünk, és elmondja a beosztását, és megbeszéljük mikor jó neki.

Segíteni fogok neki, és ha az kell, hogy csak én keressem, hát akkor én fogom :)

Nem adom fel!

Kivakarom a koszból!

2018. júl. 13. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!