Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen onbizalma lehet annak,...

Milyen onbizalma lehet annak, akinek az anyja mimden mondatot 'nem tudom'-mal kezd? Idegesito ez, vagy csak nekem?

Figyelt kérdés
Mar en is igy beszelek, ha elkezdek egy mondatot. Ebben nottem fel es oregszem bele. Mit tegxek? Mar szoltam neki, mert engem idegesit, de neki ez a termeszetes, mint masnak az 'ize' vagy az 'ő'-źés.

2018. júl. 15. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Nekem a sógor ilyen.

Ő is "hát én nem is tudom" , ezzel kezd mindent.

Egy nagy papucs.

2018. júl. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ugrok ra. Nyilvan sok oka van, egyutt elunk nem az en haztartasom, stb. Lehet, 'normalis' embér eszre se veszi. Amugy tudom, h hulye kerdes, a valaszt is tudom ra, csak anmyira idegesit. Bizonytalansagot sugall. Nincs is onbizalmam egy szal se.
2018. júl. 15. 11:54
 3/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem hiszem, hogy más észrevenné, de ha téged zavar, tegyél ellene. Koncentrálj. Gondolkozz, mielőtt megszólalsz. Ugyanúgy leküzdhető, mint bármilyen beszédhiba, csak oda kell figyelni és gyakorolni. Ne anyukádat akard leszoktatni erről, csak magadat. Ha meg az ő beszéde zavar, akkor, hát tudod... költözz el.
2018. júl. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
"Ebben nottem fel es oregszem bele." Szabad dolgozni önmagunk szellemi fejlődésén. Önmagunkén - nem anyudén, azon majd ő. A felnőttnek lenni ezt jelenti többek közt.
2018. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazatok van!
2018. júl. 15. 12:33
 6/8 Dani255 válasza:
100%

Anyukád valószínűleg nem tudja, hogy a szavak amiket használ milyen hatással vannak rá. Lehet, hogy a felelősség terhet jelent neki és ezért fejezi ki így magát vagy csak fél attól, hogy téved.


Most nem is az anyukád a fontos hanem az, hogy felismerted, hogy mennyire befolyásolják az önbizalmadat az általad használt szavak.

Annyi a dolgod, hogy tudatosan válogasd meg az általad használt szavakat úgy, hogy az önbizalmadat pozitív irányba terelje.


Próbáld ki amikor nincsen otthon senki vagy egyedül vagy, hogy hangosan kimondod, hogy "Magabiztos vagyok", "Erős vagyok", stb.... Először lehet, hogy furcsa lesz kimondani és bizonytalanul, halkan fogod kiejteni a szavakat de idővel egyre könnyebb lesz és máshogyan fogod érezni magad.

Amikor pedig másokkal beszélsz ne használd a szavakat amiket anyukádtol eltanultál, tudd, hogy tudod amit mondasz, ne kételkedj magadban!


Ügyes vagy, hogy észrevetted ezt, a legtöbb embernek nem esik le, hogy a szavak befolyásolják azt, hogy hogyan érzik magukat.

2018. júl. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom ezt hasznos, intelligens választ! Megprobalom!
2018. júl. 15. 13:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de ha valamit elkezdek mondani, soha nem használom. :) Irónia.

Hidd el, csak ki vagy rá hegyezve, elkezdett idegesíteni, és már szinte csak azt hallod meg, bármit mond. Teljesen függetlenül attól, hogy valóban van-e önbizalma, vagy nincs.


Egy példa, ami totál más: kertvárosban lakom, ahol van egy idegbeteg kakas, aki reggeltől estig kukorékol. Ráadásul olyan hangon, mint akit nyúznak. Felfigyeltem rá és lassan már ott tartok, hogy azt csinálom, mint Zámbó Jimmy. Ki vagyok tőle, mert ha meghallom, ki tudnék futni a világból.

2018. júl. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!