Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ilyenkor tenni? Van...

Mit lehet ilyenkor tenni? Van erre jo megoldás? Mit tegyek hogy a gyerekeknek jobb/jo legyen? (Kerlek titeket a rosszindulatú valaszolok ne irjanak, jol tudom a 90%a az en hibam. Segítségre van szükségem, nem bantasra)!

Figyelt kérdés

Azt hiszem talan ez a legmelyebb pontja az eletemnek, rengeteg dolgot elrontottam, nagyon rossz donteseket hoztam.

Gyerekkoromban az apam ivott, verte az anyamat, a testveremet, majd mindkdt szulom meghalt 15eves koromra.

Nagyon koran szultem, 2 fiut... az apjukkal elvaltunk mikor még kicsik voltak.

Kesobb jott valaki, messze lakott, 400 kmre. Odakoltoztunk hozza, terhes lettem (mondvan o ha fogadta a fiaimat, illo hogy legyen kozos is), veszelyeztetett terhes voltam, igy hszajottunk a szuloi hazba. Szuletett egy kislanyunk.

Idokokozben a batyam felelotlen marhasagai miatt elvesztettuk a szuloi hazat. Azota alberletrol alberletre jartunk...

A kislanyom apja nagyon rossz tarsasagba keveredett, ivott, ekszakai eletet elt, bantott olyan dolgokba kenyszeritett ami szamomra iszonyu szegyenletes es erkolcstelen stb, nagy nehezen szetmentunk, o eltunt. Okor se hallottunk felole.

Majd aztan jott valaki akirol sosem gondoltam volna olyat amiket tett es tesz a mai napig...nagyon mas volt. Szerette a gyerekeket, engem is. Nepp epp megszokott munkahelye volt, es a csaladjat megismerve sem gondoltam volna ilyennek.

2 kozos gyermekunk lett, egy kisfiu es egy kislany. Amig terhes nem lettem veluk nem voltak kulonosebb gondok, de aztan jott a fekete leves... Vegigdolgoztam a terhessegem, fizikai munka, persze feketen, o nem volt hajlando, mert o gyarba 100ezerert nem megy cimszoval... Elkezdte egyre durvabban bantani a nagyobb gyerekeket majd azt mondta valasszak vagy o vagy a gyerekek. Nem volt kerdes, a gyerekek!!!

Elkoltoztunk, 1 ev alatt 3 alberletbe, mert mindenhova utanunk jott, ejjelente jart oda reszegen. Ha nem engedtem be megfenyegetett elveszi a gyerekeket.

Akkor még nem volt merszem jelenteni sehol, feltem. Feltettem a gyerekeket. Aztan belefaradtam. Nem engedtem be tobbet. Akkor utoljara belemondta az arcomba addig megy amig tonkre nem tesz, el nem veteti mindegyik gyermekemet, nem szamit hogyan es mibe kerul neki.

Havonta egy hetre jartak hozzajuk a gyerelek, az anyjanal lakott, lakik most is.

Utolsó alkalommal elvitte es nem hozta vissza oket.

A gyamugyon es a birosagon elrendezte, en legyek rossz fenyben feltuntetve (az anyja fel tole, bevallalta a gyerekeket, biztositja a hazat, a testvere meg a költségeket-szinte mindenhol van rokonsag, ismeros, akit le tudnak fizetni)

Megkapta a gyerekeket. Nala vannak. 1 eve nem lehettek nalam. :(

Idokozben megkereste a 2 apukat.

A nagyfiukat megkapta az apjuk.

Nagyon keveset lehetunk egyutt, ritkan. Pedig ok haza akarnak jonni hozzam.

A kislanyert is jelentkezett az eltunt apuka. 6 ev utan kell neki a kislanya.

Birosagon van az ugy.

Nekem se olyan hazam amivel nyerhetnek se sok pénzem.

Az idegeim lassan felmondjak a szolgalatot. Ugy erzem nem birom tovabb.

A kisgyerekek apja elismerte hogy az o műve az egesz es segit nekik hogy megkapjak a gyerekeket, de nem tudom bebizonyitani. Tehetetlenul allok es varom mi lesz. Nincs penzem ugyvedre, se hazat venni. A bankok elkuldenek mit akarok egy fizetessel, raadasnak a gytartas amit fizetek letiltaskent szerepel a munkaltatoimon, sehonnan nem kapok semmit.

A haz amiben lakunk, viz, villany van, de egy pusztan van es a furdot is at kellene epiteni mert nem jo.

Ugy erzem semmi eselyem hpgy ujra a gyermekeimmel lehessek es még a lanyomat ia elveszithetem.

Segítségem nincs, egy arva lelek se.

Emelle a szomszedom napi szinten zaklat, alkoholista es agressziv ember. A rendorseg nem tesz semmit mert meg nem folyt ver... Most epp miatta nem johettek a gyerekeim hozzam. Mert legutóbb mikor itthon voltak nem kis jelenetet rendezett.

Költözni nincs penzem de ez igy sem jo.

Nem tudom mit tegyek, nincs senkim...

Lehet ez még ennel is rosszabb???? :'(



2018. júl. 17. 09:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
88%
Aha. Szóval a gyámhatóság a lelki és testi fenyítést alkalmazó apákhoz helyezte a gyerekeket mindhárom esetben. Ezt képtelen vagyok elhinni.
2018. júl. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Leírtad,hogy az apukák milyenek, de azt hogy te mit hobáztál, azt nem. Mivel az anyagi helyzet nem kiváltó ok arra hogy elvegyék a gyerekeket. Ezt saját magamon tapasztaltam. Ha jó anya voltál, akkor a család segítő minden követ megmozgat, hogy melletted legyenek a gyerekek. Átmeneti otthon, albérlet támogatás.stb... Ne haragudj, de valami veled is van, ha inkább az apának adták a gyerekeket. Az meg nem számít, hogy van e rokonság, mert az apa felelőssége minden, ha a felügyeleti jog az övé.

Összefoglalva ha nem hanyagoltad el őket, rendesen jártak oviba, suliba, te nem iszol, nem drogozol, nem vered őket, nem vagy nem beszámítható, akkor nem veszik el őket.

2018. júl. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
40%

12-es vagyok.

Le lehet pontozni, de attól még nem változik a helyzet. Magas lóról könnyű okosnak lenni, az pedig szomorú, hogy egyesek még büszkék is a lelki sivárságukra és belerúgnak abba, aki segítséget kér (és aki nem mellesleg beismerte, hogy hibázott).

Igen, valóban fontos a pénz is, de a gyerekek az anyukájukat akarják. Jobb helyen vannak elszakítva egymástól itt-ott, egyik-másik egy agresszív stricinél (erre következtetek a sztoriból), a másik annál, aki 6 évig felé sem nézett, stb., mint együtt lenni szeretetben az anyjukkal, még ha szegényesen is?

Ne vicceljetek már.

2018. júl. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
90%

Van az a helyzet, mikor az anya nem alkalmas gyereknevelésre. Ez is pont ilyen. Ennek az öt gyereknek jobb lenne nevelőcsalàdnal, ahol legalább együtt vannak.

Te meg kérdező köttesd el magad, mielőtt még több gyereket szülsz a nyomorúságba.

2018. júl. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
91%
1 rossz kapcsolatba szülni oké. 2.-ba megint szülni tévedés ismét. De egy 3.-ba megint szülni??? Mi nem volt elsőre világos?
2018. júl. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
86%
Hogy lehet ennyi gyereket szülni,a semmire munka nélkül? Mire gondoltál hogy kifogja őket etetni,ruházni? Most dolgozol egyáltalán? Milyen szomszédod van hogy ennyi beleszólása van az életedbe?
2018. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Igen, dolgozom.

Hétköznap fél 7-től fél 3ig.

A 8eves lanyom velem el.

2 perben iteltek a gyerekeket az apukaknak.

Az egyikrol nemreg jott az itelet :(

Hibaztam igen, tudom.

Alberletbol alberletbe. 13 ev alatt sokszor koltoztem.

Tobb edetben hosszu sztori a koltozesek is. Volt ebben menekules is, kertem segitseget akkor is de suket fulekre talaltam a csaladsegito is inkabb ellenem volt mint mellettem. Volt amit a nagyfiaim apja adott at gyerektartas fejeben (mivel visszamenoleg is megiteltek, de nem tudta kifizetni) de aztan elallt ettol is stb... Sorolhatnam. Igen, tevedtem többször is. Rossz donteseket hoztam. A szomszéd aki igy beleszol o is egy "rossz döntés" ha nevezhetem igy. Talan itt is en vagyok a hibas, nagyon roasz idoszak ez joval ingerultebb feszultebb vagyok miota ez megy a gyerekek korul sok vitat szult a helyzet, igy nem mukodott, hazakoltoztem. Nincs kozos gyerek. Nem is lett volna.

Nem iszom, nem drogozom, soha nem bantanam oket. :(

Most megsem lathatom... Mar regota nem lattam oket es nem is tudom mikor lathatom oket ujra... :'(

2018. aug. 8. 09:31
 28/29 anonim ***** válasza:
Na mi történt eddig veletek?
2018. nov. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék mi lett veletek azóta 🤗
2021. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!